Spływ kajakowy ze Szczercowa do Chociwia rzeką Widawką; KAJAKOS.PL

Dodano 12 marca 2016 przez rysowanie
Spływ kajakowy ze Szczercowa do Chociwia rzeką Widawką; KAJAKOS.PL
  • Opis
  • Mapa
  • Punkty

Kod trasy

73936
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

423981
Widawka
423982
Nowa Elektrownia Wodna w Szczercowie.
Miejsce startu niedaleko elektrowni wodnej w Szczercowie.
423983
Most w Szczercowie, ulica Częstochowska.
Ulica prowadzi do Rynku w Szczercowie..
423984
Most na trasie nr 483 z Burzenina do Częstochowy.
Po lewej stronie supermarket. Dla zapominalskich okazja zrobić zakupy ;)
423985
Most drogowy na trasie Wieluń - Bełchatów
Charakterystyczny punkt orientacyjny na trasie spływu.
423986
Wiadawka
423987
Ujście Pilsi do Widawki.
423988
Stary młyn wodny w Sarnowie.
423989
Próg wodny przy młynie w Sarnowie.
Zalecamy obejście progu wodnego brzegiem.
423990
Most drogowy z Chociwia do Szczercowa.
Punkt orientacyjny na trasie spływu.
423991
Miejsce wodowania kajaków.
423992
Stary młyn wodny w Chociwiu.
Lewa odnoga zaopatruje młyn wodny. My płyniemy prawą. W prawej odnodze uwaga na próg wodny. Należy przenieść kajaki brzegiem.
423993
Próg wodny w Chociwiu.
W prawej odnodze uwaga na próg wodny. Należy przenieść kajaki brzegiem.
423994
Widawka
423995
Widawka
423996
Widawka
423997
Widawka
423998
Widawka
423999
Widawka
424000
Park Krajobrazowy Międzyrzecza Warty i widawki
Utworzony w 1989 roku w celu ochrony doliny Warty oraz Widawki. Zajmuje obszar 25330 hektarów. Na jego terenie znajduję się bogata fauna i flora chroniona w rezerwacie przyrody „Wrzosowisko”, niedaleko węzła hydrologicznego, który tworzą zbiegające się rzeki: Widawka, Grabia, Nieciecz. Obszar parku wyróżnia się malowniczymi przełomami Warty, między Beleniem i Strońskiem. Wysokość wzgórz sięga 45 metrów a na powierzchni ukazują się skały wapienne. Ze stoków można obserwować piękną panoramę rzeki warty, liczne jej zakola, podmokłe doliny wraz z torfowiskami i roślinami bagiennymi. Jest to jeden z bardziej atrakcyjnych parków krajobrazowych województwa łódzkiego.
424002
Miejsce zakończenia spływu.
Przed mostem, na prawym brzegu mała plaża. Dogodne miejsce na zakończenie lub rozpoczęcie spływu kajakowego. Łatwe zejście do wody.
424003
Most drogowy w Chociwiu.
Charakterystyczny punkt.
424133
KAJAKOS - spływy kajakowe
Zapraszamy na spływy kajakowe po Warcie, Liswarcie, grabi, Widawce oraz Pilicy.
INFORMACJE PODSTAWOWE:

Rzeka Widawka
Start: Szczerców
Via: Sarnów
Koniec: Chociw
Długość 19 km
Czas spływu: 4 - 5 godzin
Stałe przenoski: 2
Rodzaj trasy: Średnia

OPIS SZCZEGÓŁOWY:
Spływ zaczynamy w miejscowości Szczerców. Rzeka płynie wąskim i krętym korytem otoczonym lasem. Widawka silnie meandruje oraz co chwila zaskakuje nas przeszkodami do pokonania. Ze względu na liczne gęste zarośla oraz gałęzie zalecamy przepływać ten odcinek w kaskach ochronnych na głowę. Przed mostem drogowym na trasie krajowej nr 74 Wrocław – Warszawa napotykamy pierwsze utrudnienie, tj. pozostałości po starym, drewnianym moście. Wbite pale w dno rzeki zwężają koryto. Tworzy się bystrze, czyli miejsce gdzie woda nabiera szybkości. Należy zachować ostrożność przy jego pokonywaniu aby nie przewrócić kajaka. Na wysokości Zagrodnik kolejne pale wraz ze spiętrzeniem. Trzymamy się prawej strony i uważamy aby nie wpaść na przeszkodę. Mijamy lewobrzeżny dopływ Krasówkę i docieramy do miejscowości Sarnów. Znajduje się tutaj stary młyn zbożowy. Uwaga na spiętrzenie wody w głównym korcie rzeki. Niebezpieczne miejsce. Przed Chociwiem Widawka dzieli się na dwa koryta. Lewa odnoga zaopatruje młyn wodny. My płyniemy prawą. Na niej zbudowano tamę spiętrzającą wodę. Kajaki przenosimy prawym brzegiem. Spływamy jeszcze krótki kawałek do mostu drogowego. Przed nim, po prawej stronie dogodne miejsce aby zakończyć przygodę kajakową.

DLA KOGO?
Trasa o średnim stopniu trudności, krótka. Miła i przyjemna, nie wymagająca fizycznie. Polecana wszystkim bez względu na wiek i doświadczenie.

PREFEROWANY SPRZĘT:
• Kajaki dwuosobowe z miejscem dla dziecka;
• Kajaki jednoosobowe;
• Kaski ochronne na głowę;

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Województwo Łódzkie
Województwo Łódzkie - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa województwa łódzkiego, na której zaznaczono miejscowości, drogi, tereny leśne, parki krajobrazowe, zabytki, kościoły, zabytki, ośrodki aktywności konnej i wodnej oraz główne szlaki rowerowe. Kolorem żółtym wyróżniono miejsca i miejscowości...

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.