Spływ kajakowy rzeką Łupawą

Dodano 24 czerwca 2015 przez Garmin
Spływ kajakowy rzeką Łupawą
  • Opis
  • Mapa
  • Punkty

Kod trasy

62395
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

347749
Zapowiedź
Przeprawa Łupawą kosztuje niemało wysiłku. Szlak należy do trudnych i wymaga doświadczenia. Przeszkody, głównie pod postacią kamienistych bystrzy, przełomów i tarasujących drogę konarów drzew są łatwe do pokonania, pod warunkiem, że spływ podejmiecie na jednoosobowych kajakach górskich, ewentualnie turystycznych. W innym przypadku czeka Was duża liczba przenosek. Spływ Łupawą gwarantuje ekstremalne przeżycia i to jedyne w swoim rodzaju uczucie, gdy fale przelewają się przez pokład kajaka.

Łupawa to propozycja dla tych, którzy chcą przeżyć prawdziwą przygodę i nie lubią nudzić się w trakcie płynięcia. Górny odcinek rzeki przepływa przez interesujące krajobrazowo jezioro Jasień - największe jezioro w Parku Krajobrazowym Doliny Słupi. W górnym i środkowym odcinku niezwykłych wrażeń dostarczą wam wysokie, strome wzgórza piętrzące się nad wodą i porastająca brzegi stara puszcza. Następnie Łupawa, niczym górska rzeka, przecina jezioro Oborowo i biegnie przez nizinę nadmorską. Na końcu wpada do jeziora Gardno, a następnie do Morza Bałtyckiego, w miejscowości Rowy. Spływ należy jednak zakończyć w Gardnie Małej. Na jeziorze Gardno, położonym na terenie Słowińskiego Parku Narodowego, obowiązuje zakaz pływania kajakiem.
Trasę poleca
GR3miasto

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Kaszubskie Wybrzeże Bałtyku
Kaszubskie Wybrzeże Bałtyku - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa turystyczna Kaszub obejmuje obszar od Łeby po Hel, zaznaczone tu zostały szlaki turystyczne, ścieżki dydaktyczne oraz lokalizacje atrakcji turystycznych, fortyfikacji nadmorskich i latarni morskich.

Mapa Szlaki turystyczne w Krainie w Kratę
Szlaki turystyczne w Krainie w Kratę - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Najnowsza mapa regionu, której głównym elementem jest Pierścień Gryfitów. Mapa jest dostowana zarówno do wędrówek pieszych, jak i rowerowych oraz samochodowych wycieczek. Sam Pierścień Gryfitów, to...

Mapa Kaszuby Środkowe
Kaszuby Środkowe - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Kaszub obejmuje obszar Pojezierza Kaszubskiego wraz z Kaszubskim, Wdzydzkim i fragmentem Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego oraz część Borów Tucholskich. Zasięg mapy wyznaczają: Bieszkowice na północy, Zblewo na południu, Dziemiany na...

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0