Spływ kajakowy rzeką Łupawą

Dodano 24 czerwca 2015 przez Garmin
Spływ kajakowy rzeką Łupawą
  • Opis
  • Mapa
  • Punkty

Kod trasy

62395
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

347749
Zapowiedź
Przeprawa Łupawą kosztuje niemało wysiłku. Szlak należy do trudnych i wymaga doświadczenia. Przeszkody, głównie pod postacią kamienistych bystrzy, przełomów i tarasujących drogę konarów drzew są łatwe do pokonania, pod warunkiem, że spływ podejmiecie na jednoosobowych kajakach górskich, ewentualnie turystycznych. W innym przypadku czeka Was duża liczba przenosek. Spływ Łupawą gwarantuje ekstremalne przeżycia i to jedyne w swoim rodzaju uczucie, gdy fale przelewają się przez pokład kajaka.

Łupawa to propozycja dla tych, którzy chcą przeżyć prawdziwą przygodę i nie lubią nudzić się w trakcie płynięcia. Górny odcinek rzeki przepływa przez interesujące krajobrazowo jezioro Jasień - największe jezioro w Parku Krajobrazowym Doliny Słupi. W górnym i środkowym odcinku niezwykłych wrażeń dostarczą wam wysokie, strome wzgórza piętrzące się nad wodą i porastająca brzegi stara puszcza. Następnie Łupawa, niczym górska rzeka, przecina jezioro Oborowo i biegnie przez nizinę nadmorską. Na końcu wpada do jeziora Gardno, a następnie do Morza Bałtyckiego, w miejscowości Rowy. Spływ należy jednak zakończyć w Gardnie Małej. Na jeziorze Gardno, położonym na terenie Słowińskiego Parku Narodowego, obowiązuje zakaz pływania kajakiem.
Trasę poleca
GR3miasto

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Kaszubskie Wybrzeże Bałtyku
Kaszubskie Wybrzeże Bałtyku - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa turystyczna Kaszub obejmuje obszar od Łeby po Hel, zaznaczone tu zostały szlaki turystyczne, ścieżki dydaktyczne oraz lokalizacje atrakcji turystycznych, fortyfikacji nadmorskich i latarni morskich.

Mapa Słowiński Park Narodowy
Słowiński Park Narodowy - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Słowińskiego Parku Narodowego wraz z zaznaczeniem szlaków pieszych i rowerowych oraz najważniejszych atrakcji turystycznych. Mapa swoim zasięgiem obejmuje obszar od Łeby do Ustki, od południa zamknięty przez Warblino.

Mapa Ziemia Bytowska - cz. zachodnia
Ziemia Bytowska - cz. zachodnia - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Opracowanie kartograficzne obejmuje obszar Powiatu Bytowskiego. Na mapie zaznaczono informacje przydatne turyście, jak zabytki, noclegi, gastronomie, granice obszarów chronionych. Podano aktualne przebiegi szlaków pieszych, rowerowych i konnych,...

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0