category-icon

Spływ kajakowy rzeką Łupawą

93 km
-5774 min
0 m
Soszyca, Kozin, Podkomorzyce, Poganice, Łebień, Damno, Murowaniec, Smołdzino, Gardna Wielka

CHARAKTERYSTYKA TRASY

2015-06-28
Soszyca, Kozin, Podkomorzyce, Poganice, Łebień, Damno, Murowaniec, Smołdzino, Gardna Wielka
category-icon
93 km
0 m
105 m
Trudny
-5774 min
2.7/6
Przeprawa Łupawą kosztuje niemało wysiłku. Szlak należy do trudnych i wymaga doświadczenia. Przeszkody, głównie pod postacią kamienistych bystrzy, przełomów i tarasujących drogę konarów drzew są łatwe do pokonania, pod warunkiem, że spływ podejmiecie na jednoosobowych kajakach górskich, ewentualnie turystycznych. W innym przypadku czeka Was duża liczba przenosek. Spływ Łupawą gwarantuje ekstremalne przeżycia i to jedyne w swoim rodzaju uczucie, gdy fale przelewają się przez pokład kajaka.

Łupawa to propozycja dla tych, którzy chcą przeżyć prawdziwą przygodę i nie lubią nudzić się w trakcie płynięcia. Górny odcinek rzeki przepływa przez interesujące krajobrazowo jezioro Jasień - największe jezioro w Parku Krajobrazowym Doliny Słupi. W górnym i środkowym odcinku niezwykłych wrażeń dostarczą wam wysokie, strome wzgórza piętrzące się nad wodą i porastająca brzegi stara puszcza. Następnie Łupawa, niczym górska rzeka, przecina jezioro Oborowo i biegnie przez nizinę nadmorską. Na końcu wpada do jeziora Gardno, a następnie do Morza Bałtyckiego, w miejscowości Rowy. Spływ należy jednak zakończyć w Gardnie Małej. Na jeziorze Gardno, położonym na terenie Słowińskiego Parku Narodowego, obowiązuje zakaz pływania kajakiem.
Trasę poleca:GR3miasto
GR3miasto

Komentarze

NA TEJ TRASIE PRZYDA CI SIĘ MAPA Z NASZEJ APLIKACJI

Słowiński Park Narodowy
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Słowiński Park Narodowy

Mapa Słowińskiego Parku Narodowego wraz z zaznaczeniem szlaków pieszych i rowerowych oraz najważniejszych atrakcji turystycznych. Mapa swoim zasięgiem obejmuje obszar od Łeby do Ustki, od południa zamknięty przez Warblino.

Park Krajobrazowy Dolina Słupi
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Park Krajobrazowy Dolina Słupi

Mapa Doliny Słupi obejmuje znaczny odcinek tej arcyciekawej przyrodniczo i krajobrazowo rzeki z jej największymi atrakcjami. Na mapie turystycznej "Park Krajobrazowy Dolina Słupi" naniesiono liczne szlaki, które ułatwią poruszanie się po tym terenie, z uwzględnieniem największych atrakcji. Mapa ta została opracowana wspólnie z pracownikami Parku, dzięki czemu tanowi źródło rzetelnej informacji. 

Szlaki turystyczne w Krainie w Kratę
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Szlaki turystyczne w Krainie w Kratę

Najnowsza mapa regionu, której głównym elementem jest Pierścień Gryfitów. Mapa jest dostowana zarówno do wędrówek pieszych, jak i rowerowych oraz samochodowych wycieczek. Sam Pierścień Gryfitów, to długa trasa rowerowa, na której przemierzenie należy przeznaczyć co najmniej dwa dni. Dzięki mapie Krainy w Kratę można dobrze rozplanować podróż, uwzględniając okoliczne atrakcje. Przystępna skala 1:50 000 pozwala łatwo nawigować w ternie i zawsze odnaleźć właściwą drogę. Na mapie znajdziemy także Słupsk, który zwany jest Paryżem Północy, który swoim wyglądem przypomina zielony ogród pełen kwiatów. 

Nadleśnictwo Lipusz
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Nadleśnictwo Lipusz

Publikacja z serii map "leśnych" Wydawnictwa Eko-Kapio. Nadleśnictwo zadbało o to, żeby przy tym stopniu szczegółowości (skala 1:50 000) umieścić na mapie wszelkie możliwe trasy turystyczne (szlaki piesze, rowerowe, Nordic Walking, kajakowe), które stanowią świetną inspirację do wyruszenia na wędrówkę. Ponadto zaznaczono liczne ciekawostki turystyczno-krajoznawcze, np. widoczne nasypy po budowanej i nieukończonej autostradzie "Berlince" oraz granica polsko-niemiecka z 1939 r.

Wydanie 1, 2017

Wybrzeże Słowińskie
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Wybrzeże Słowińskie

Mapa przedstawia ciekawy, a przy tym niezwykle popularny odcinek polskiego wybrzeża – od Ustki po Łebę. Zasięg mapy na południu wyznaczają: Słupsk i Potęgowo.

Jest to teren atrakcyjny nie tylko pod względem wypoczynkowym. Piękne plaże, w tym słynne klify w Dębinie, imponujące wydmy Słowińskiego Parku Narodowego, spuścizna po dawnych mieszkańcach prezentowana w skansenach i cała masa innych atrakcji, przyciągają w ten rejon nie tylko tłumy plażowiczów, ale i miłośników aktywnego wypoczynku połączonego ze zwiedzaniem. Bogata sieć szlaków turystycznych zachęca do aktywnego zwiedzania. Region ten upodobali sobie zwłaszcza rowerzyści.

Na mapie przedstawiono: gęstą sieć szlaków turystycznych, porty i przystanie statków białej floty, fortyfikacje nadmorskie, latarnie morskie i pozostałe atrakcje turystyczne. Jest także wybrana baza noclegowa i gastronomiczna. Z praktycznych ciekawostek - dodano numery wejść na plaże. 
Przebieg szlaków, jak i pozostała infrastruktura turystyczna zostały gruntownie sprawdzone podczas weryfikacji terenowej. Szczególnej uwadze polecamy międzynarodową trasę rowerową Eurovelo 10 - na mapie zaznaczono jej dotychczasowy, przeznaczony do likwidacji przebieg, jak również ten planowany. 
Na rewersie mapy znajduje się informator krajoznawczy z licznymi zdjęciami.

Rok wydania: 2021

Ziemia Bytowska - cz. wschodnia
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Ziemia Bytowska - cz. wschodnia

Opracowanie kartograficzne obejmuje obszar Powiatu Bytowskiego. Na mapie zaznaczono informacje przydatne turyście, jak zabytki, noclegi, gastronomie, granice obszarów chronionych. Podano aktualne przebiegi szlaków pieszych, rowerowych i konnych, łącznie z kilometrażem, co pozwoli łatwiej zaplanować wycieczkę. Ukształtowanie terenu pokazano przy pomocy warstwic o cięciu co 10 m. 

Rok wydania: 2018

Miejscowości na trasie