Spływ kajakowy Nowe Kozuby - Górki Grabińskie, KAJAKOS.PL (Grabia i Widawka)

Dodano 27 lutego 2016 przez rysowanie
Spływ kajakowy Nowe Kozuby - Górki Grabińskie, KAJAKOS.PL (Grabia i Widawka)
  • Opis
  • Mapa
  • Punkty

Kod trasy

73283
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

420178
Elektrownia wodna w Górkach Grabieńskich
420179
Widawka
420180
Piękna widawka
420181
ujście Niecieczy
420182
ujście Grabi do Widawki
420183
polana na biwak
Przy ujściu Grabi do Widawki, po stronie prawej dogodne miejsce aby zakończyć spływ lub zorganizować dziki nocleg.
420184
możliwe miejsce wodowania kajaków
420185
Młyn w Nowych Kozubach
Młyn wodny w Nowych Kozubach powstał w 1920 r. Na początku młyn ten napędzany był, tak jak poprzedni - kołem wodnym. Wyposażony był w dwie pary kamieni młyńskich tzw. "francuskich" oraz perlak, jagielnik i żubrownik. Dziennie mógł przerobić ok. 1 tony zboża. W latach 30 rozpoczęto jego modernizację - zamontowano wówczas nowocześniejszy napęd czyli turbinę oraz zastąpiono jedną parę kamieni młyńskich metalowymi walcami. W latach 1949 - 1956 stał zamknięty. W 1966 r. młyn przeszedł gruntowny remont i pracuje do dziś, wyposażony w turbinę elektryczną.
420186
Niemiecki cmentarz z II Wojny Swiatowej
Niemiecki cmentarz wojenny z 1914 r. Zostali tutaj pochowani żołnierze, którzy ponieśli śmierć w bitwie w dniach 22–30 listopada 1914 roku rozegranej w okolicach Zamościa
420188
KAJAKOS spływy kajakowe
INFORMACJE PODSTAWOWE:

Rzeki: Grabia, Widawka
Start: Nowe Kozuby
Via: Grabno,
Koniec: Górki Grabieńskie
Długość 10 km
Czas spływu: 2 – 3 GODZINY
Stałe utrudnienia: 1

OPIS SZCZEGÓŁOWY:
Zapraszamy na trasę spływu dwóch rzek. Zaczynamy Grabią, później płyniemy Widawką Jedna z najkrótszych tras w naszej ofercie ale również jedna z najbardziej malowniczych i pięknych. Dedykowana osobom, które pragną zaznać przygody kajakowej a nie chcą spędzić w kajaku wielu godzin. Startujemy w miejscowości Nowe Kozuby gdzie znajduje się stary młyn zbożowy. Aktualnie wyposażony w turbinę elektryczną. Rzeka silnie meandruje i wieje się przez las. Przed miejscowością Grabno rzeka się rozwidla. Trzymamy się lewej odnogi. Przepływamy przez Park Krajobrazowy Międzyrzecza Waty i Widawki. Za niecałe 1,5 km wpłyniemy na wody Widawki. Z nurtem rzeki dopływamy spokojnie do Górek Grabińskich, gdzie koryto dzieli się na dwie odnogi. Tama spiętrzająca wodę zbudowana jest w lewym korycie. Nie jest ona spławna. Wpływamy w prawą odnogę gdzie woda jest spokojniejsza. Następnie wychodzimy po lewej stronie kanału (na wyspie). Tutaj kończymy trasę naszego spływu.

DLA KOGO?
Mówiąc najkrócej: dla wszystkich! Piękne połączenie dwóch naturalnych rzek województwa łódzkiego. Trasa łatwa, miła i przyjemna. Brak trudnych przeszkód do pokonania. Krótki dystans nie wymaga dużej sprawności fizycznej.

PREFEROWANY SPRZĘT:
• Kajaki dwuosobowe z miejscem dla dziecka;
• Kajaki jednoosobowe ;

Szukasz noclegu w okolicy?

Dokonując rezerwacji, wspierasz Traseo

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Moja mapa 0