Spływ jednodniowy Wieprzą - Broczyna-Kępice

Dodano 7 kwietnia 2017 przez Garmin
Spływ jednodniowy Wieprzą - Broczyna-Kępice
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

95374
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Kajak
 • Stopień trudności: Średni
 • Gwiazdki: 6.0
 • Dystans: 20,4 km
 • Czas trwania: 4 075 h 57 min
 • Średnia prędkość: 0,01 km/h
 • Przewyższenie: 100,45 m
 • Suma podejść: 261,91 m
 • Suma zejść: 286,91 m
 • Data: 7 kwietnia 2017
567880
Przenoska EW Biesowice
Przenoska prawą stroną i wodowanie po prawej stronie. Przenoska nieuciążliwa
567881
Przenoska EW Kępka
Przenoska przy elektrowni prawą stroną - przez drogę i po prawej stronie też wodujemy się
567882
Miejsce postojowe Kawka
Dobre miejsce na zrobienie sobie postoju w połowie odcinka. Jest wiata duża zadaszona - miejsce ogniskowe , teren należy do Nadleśnictwa Warcino
567883
Start spływu : Parking Leśny Mnich
Miejsce rozpoczęcia spływu na Parkingu Leśnym Mnich
567884
Koniec spływu
Zakończenie spływu po prawej stronie przy drewnianym moście w Kępicach
567885
Zwałki
567886
Zwałki
567887
Elektrownia Biesowiece
Startujemy od Parkingu Mnich mijamy most, podziwiając obfitą na tym odcinku podwodną roślinność Wieprzy i uważając na wystające z wody drewniane pale. Szeroka już na ponad 10 metrów wieprza wije się w przyjemnym lesie świerkowym. Mijamy pochylające się nad wodą olchy i wierzby. Szeroka rzeka wije się pośród wysokich skarp porośniętych różnoraką roślinnością. Zwalone drzewa, wystające z wody głazy, to tylko jedne z wielu licznych atrakcji na tym odcinku. Za drewnianym mostem w Kawce po obu brzegach ciągną się ziemne obwałowania. Rzeka zamienia się w staw zaporowy, który kończy się elektrownią " Biesowice I". Dopływając do elektrowni kierujemy się w prawą stronę. Kajaki wyciągniemy pośród rzadkich trzcin na betonowy brzeg i przeniesiemy prawą stroną ok. 100m.
Poniżej elektrowni rzeka płynie w malowniczym jarze, tworząc miejscami niewielkie bystrza. Po przepłynięciu kilometra rzeka rozlewa się tworząc jeziorko. Dopływamy do elektrowni Biesowice II w Kępce. Kajaki przenosimy ok. 100m prawą stroną. Stromy kamienisty brzeg, wartki nurt, powstające wiry, utrudniają wodowanie kajaków – trzeba być bardzo ostrożnym. W Kępicach wypływamy na rozlewisko przed elektrownią wodną w Kępicach. Jest to miejsce zakończenia spływu najlepiej wyciągnąć kajaki na prawy brzeg, przy drewnianym moście.
Trasę poleca
ekajaki.pl - spływy kajakowe

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Województwo Pomorskie
Województwo Pomorskie - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa całego  województwa pomorskiego  z aktualnym przebiegiem dróg. Opisano ich numerację i kilometraż, zaznaczono również stacje paliw. Miejsca ciekawe, warte odwiedzenia podkreślono kolorem żółtym. Mapa posiada opisaną siatkę geograficzną WGS 84...

Mapa Pomorskie. Zamki i pałace
Pomorskie. Zamki i pałace - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa województwa pomorskiego na której zaznaczono za pomocą ilustracji zamki, dwory i pałace w województwie pomorskim. Mapa zawiera aktualną sieć dróg. Łącznie uwzględniono 121 miejsc wartych odwiedzenia.

Mapa Ziemia Bytowska - cz. zachodnia
Ziemia Bytowska - cz. zachodnia - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Opracowanie kartograficzne obejmuje obszar Powiatu Bytowskiego. Na mapie zaznaczono informacje przydatne turyście, jak zabytki, noclegi, gastronomie, granice obszarów chronionych. Podano aktualne przebiegi szlaków pieszych, rowerowych i konnych,...

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
kys30
5 marca 2020 kys30 napisał:
Super!
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.