Spacer przez Piekło

Dodano 18 grudnia 2010 przez Garmin
Spacer przez Piekło
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

1141
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Turystyka górska
 • Stopień trudności: Łatwy
 • Gwiazdki: 3.3
 • Dystans: 14,0 km
 • Przewyższenie: 143,24 m
 • Suma podejść: 462,4 m
 • Suma zejść: 392,22 m
 • Data: 10 sierpnia 2010
 • Lokalizacja: Polska, śląskie, Czatachowa
1984
IMGP2083.png
Ranczo Piekło
1985
IMGP2088.png
Studnia w lesie koło Zrębic
1986
IMGP2076.png
Widok na wzgórze na pustyni siedleckiej
1987
IMGP1976.png
Kościół w Zrębicach
1988
IMGP2079.png
Czubajka kania na Dupce w okolicach jaskini
Wycieczkę zaczynamy na parkingu pod ruinami zamku Ostrężnik. Pierwsze kroki kierujemy wzdłuż niebieskiego szlaku w kierunku jaskini znajdującej się u stóp wzgórza zamkowego. Jaskinia jest dostępna dla turystów - prawy korytarz przechodzi w kilkumetrowe przewężenie skąd przy odrobinie wysiłku można się przedostać na szczyt wzniesienie - jeśli nie boimy się obrodzić podczas czołgania się.
Następnie szlak prowadzi do okresowego źródła, a dalej przez las do Suliszowic. Stąd kierujemy się na północ do Siedlca gdzie na głównym skrzyżowaniu odbijamy ze szlaku w stronę najbliższego zalesionego wzniesienia, które skrywa kilka skał i jaskinię na Dupce (nazwa wzniesienia). Ze szczytu widać pustynię siedlecką, a w zasadzie jej najwyższe wzniesienie pokryte jasnym piaskiem na którym postawiono maszt linii wysokiego napięcia.
Schodzimy w dół do asfaltowej szosy i dochodzimy do Rancza Piekło - przystanku na trasie konnej, gdzie właściciel oferuje pokoje i stajnie dla koni, oraz posiłki w restauracji. Dalej traktem koło tartaku wracamy do szosy asfaltowej i kontynuujemy marsz na północ, a po wejściu do wsi skręcamy na zachód w stronę Zrębic. Przed samymi Zrębicami można zatrzymać się przy leśnej studni na przygotowanych dla turystów ławkach. Wycieczkę kończymy pod kościołem św. Idziego w Zrębicach.

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Jura Krakowsko-Częstochowska
Jura Krakowsko-Częstochowska - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Jury Krakowsko-Częstochowskiej zaznaczone zastały szlaki piesze, konne i rowerowe, w tym najważniejsze: Jurajski Szlak „Orlich Gniazd”, Szlak twierdzy Kraków, Szlak Zamonitu, Szlak Żarecki i inne.

Mapa Czechy i Słowacja – mapa samochodowa
Czechy i Słowacja – mapa samochodowa - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa samochodowa Słowacji i Czech zawiera: aktualną sieć autostrad, dróg ekspresowych i głównych, z podziałem na dwupasmowe i jednopasmowe; drogi w budowie, numerację dróg oraz kilometraż. Na mapie zaznaczono: przejścia graniczne, Autostradowe...

Mapa Jura Krakowsko-Częstochowska - część północna
Jura Krakowsko-Częstochowska - część północna - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa przedstawia północną część jury Krakowsko-Częstochowskiej - obszar usiany skalnymi ostańcami z wąwozami i płaskowyżami. Są tu też zamki i pałace. Zasięg mapy wyznaczają: Częstochowa Koniecpol, Zawiercie, Miasteczko Śląskie. Gęsta sieć szlaków...

Wasza ocena: 3.2 (8 głosów)

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
korektor
22 stycznia 2011 korektor napisał:
Ja na piekło to całkiem tam ładnie. Pozdro.
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.