Spacer do Wąwozu Huzarów

Dodano 1 lutego 2013 przez plik GPX
 • Opis
 • Mapa

Kod trasy

16939
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Turystyka górska
 • Stopień trudności: Łatwy
 • Gwiazdki: 1.7
 • Dystans: 13,3 km
 • Średnia prędkość: 0,1 km/h
 • Przewyższenie: 123,67 m
 • Suma podejść: 193,45 m
 • Suma zejść: 193,85 m
 • Data: 1 lutego 2013
 • Lokalizacja: Polska, pomorskie, Gdańsk Oliwa
Z uwagi na fakt, że rozładowały mi się baterie w GPSie trasę narysowałem ręcznie.
Jeśli ktoś zamierza pokonać naszą trasę trzeba poruszać się głownie oznakowanym na niebiesko, pieszym szlakiem Kartuskim (na odcinku od Doliny Radości, czyli od ul. Bytowskiej) a od Wąwozu Huzarów udać się na przełaj drogą o nazwie Huzarskie Manowce (równolegle do głównej arterii miasta, ul Słowackiego) po czym wejść na zielony szlak Skarszewski i kontynuować nim trasę aż po dzielnicę Niedźwiednik i ulicę o tej samej nazwie. Po przecięciu osiedla wbijamy się na historyczny nasyp kolejowy, zwany szlakiem "zwiniętych torów", którym niedługo pojedzie Gdańska Kolej Metropolitarna. Być może w przyszłości pociągną tędy szlaki rowerowe i piesze. Nasypem ty póki co dotrzeć można do osiedla Strzyża nieopodal Gdańska Wrzeszcz., a stąd kontynuować spacer w dowolnie wybranym kierunku, czy to do Oliwy czy centrum Gdańska.

Trasa nie za trudna, choć szlak Kartuski miejscami potrafi nieźle wymęczyć.
Więcej informacji o przebiegu szlaku Kartuskiego znajdziecie w naszej relacji z wędrówki:
http://rowery.trojmiasto.pl/grt/Wedrowka-szlakiem-Kartuskim-n57677.html

Realizacja:
Grupa Rowerowa 3miasto
Trasę poleca
GR3miasto

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Województwo Pomorskie
Województwo Pomorskie - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa całego  województwa pomorskiego  z aktualnym przebiegiem dróg. Opisano ich numerację i kilometraż, zaznaczono również stacje paliw. Miejsca ciekawe, warte odwiedzenia podkreślono kolorem żółtym. Mapa posiada opisaną siatkę geograficzną WGS 84...

Mapa Pomorskie. Zamki i pałace
Pomorskie. Zamki i pałace - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa województwa pomorskiego na której zaznaczono za pomocą ilustracji zamki, dwory i pałace w województwie pomorskim. Mapa zawiera aktualną sieć dróg. Łącznie uwzględniono 121 miejsc wartych odwiedzenia.

Mapa Trójmiejski Park Krajobrazowy
Trójmiejski Park Krajobrazowy - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Trójmiasta obejmuje swoim zasięgiem obszar Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego od Wejherowa przez Redę, Rumię, Gdynię, Sopot aż do Gdańska. Na mapie ujęto wszystkie informacje przydatne turyście. Podano aktualne przebiegi szlaków pieszych,...

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
boulinek11
2 lutego 2013 boulinek11 napisał:
Ciekawy opis trasy.
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.