Sobotnia Barbie

Dodano 7 sierpnia 2017 przez plik GPX
Sobotnia Barbie
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

106507
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Rower górski
 • Stopień trudności: Łatwy
 • Gwiazdki: 5.1
 • Dystans: 17,7 km
 • Czas trwania: 1 h 49 min
 • Średnia prędkość: 9,68 km/h
 • Przewyższenie: 100,93 m
 • Suma podejść: 491,21 m
 • Suma zejść: 506,11 m
 • Data: 5 sierpnia 2017
 • Lokalizacja: Katowice
621944
Barbie
621955
Mogiła żołnierzy węgierskich
621957
żabki
621959
Kapliczka kłusownika
621960
stadnina
621961
Dobre lody i kiepskie piwo
621962
Lody
621963
Kapliczka
621964
Kapliczka
621980
pokrzywy i raczej słabo uczęszczana droga
621981
zarośnięte bajoro
621982
brak przejazdu
Kilkanaście kilometrów po okolic, aby nie wyjść z formy.
Po drodze dobra lodziarnia, mogiła żołnierzy węgierskich i tajemnicza kapliczka, której historia jest dość ciekawa.

Lody w lodziarni polecam, dobre i ciekawe smaki, szkoda tylko że piwo to żywiec, a Kozel pomimo że w karcie jest, to w realu brak piw lanych :((

Mogiła upamiętniająca Węgrów odnowiona lat temu historią sięga roku 1945 kiedy to wchodzący na te tereny rosjanie złapali ponad dwudziestu żołnierzy Węgierskich, którzy obsługiwali znajdujące się tu baterie przeciwlotnicze czy też radary i pomimo, że ci pierwsi poddali się bez jednego wystrzału, wszyscy zostali natychmiastowo rozstrzelani przez radzieckich sołdatów.

Kapliczka natomiast znajduje się koło dawnego kąpieliska Wesoła.
W latach trzydziestych gdy trudno było o jedzenie, najbiedniejsi okoliczni mieszkańcy by wyżywić siebie i rodzinę, uciekali się do kłusownictwa. I taką tą osobę w miejscu dzisiejszej kapliczki złapali gajowi. Aby dać jej nauczkę i oduczyć kłusownictwa ciężko ją pobili. Na tyle dotkliwie, ze osoba ta w szpitalu zmarła. kapliczka ta postawiona została przez osobę z rodziny. Od tamtego czasu kapliczka ciągle jest zadbana, a nawet rozrasta się, pielęgnowana przez potomków, którzy pamiętają tego, który życie oddał by nakarmić swe dzieci.

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Rowerowy Szlak Orlich Gniazd
Rowerowy Szlak Orlich Gniazd - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Szlak Orlich Gniazd to „rowerowy klasyk”. Jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych szlaków rowerowych w kraju, cieszącym się ugruntowaną renomą i dużą popularnością zarówno wśród rowerzystów o sportowym zacięciu, jak i miłośników turystyki...

Mapa Jura Krakowsko-Częstochowska
Jura Krakowsko-Częstochowska - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Jury Krakowsko-Częstochowskiej zaznaczone zastały szlaki piesze, konne i rowerowe, w tym najważniejsze: Jurajski Szlak „Orlich Gniazd”, Szlak twierdzy Kraków, Szlak Zamonitu, Szlak Żarecki i inne.

Mapa Czechy i Słowacja – mapa samochodowa
Czechy i Słowacja – mapa samochodowa - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa samochodowa Słowacji i Czech zawiera: aktualną sieć autostrad, dróg ekspresowych i głównych, z podziałem na dwupasmowe i jednopasmowe; drogi w budowie, numerację dróg oraz kilometraż. Na mapie zaznaczono: przejścia graniczne, Autostradowe...

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.