Śnieżycowy Jar 2014

Dodano 8 marca 2014 przez aplikację Android
Śnieżycowy Jar 2014
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

36022
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Piesza wycieczka
 • Stopień trudności: Średni
 • Gwiazdki: 4.6
 • Dystans: 7,2 km
 • Czas trwania: 1 193 046 h 28 min
 • Średnia prędkość: 0 km/h
 • Przewyższenie: 93 m
 • Suma podejść: 825 m
 • Suma zejść: 822 m
 • Data: 8 marca 2014
 • Lokalizacja: Polska, wielkopolskie, Starczanowo
221109
Wejście do Śnieżycowego Jaru
221110
Parking
W okresie kwitnienia opłata parkingowa "w polu"
na rok 2014 =4pln na cały pobyt bez ograniczeń czasowych.
221111
Śnieżycowy Jar
Okres jeszcze wczesnego kwitnienia, nie ma jeszcze słynnych "białych dywanów"
W roku 2014 podobno ma to się stać 15-16marzec 2014
221112
Śnieżyca
Fotka pięknej śnieżycy, która porasta całe zbocza "niecki" jaką "zafundowała jej przyroda w tej części kraju", pozwalając jej właśnie tutaj, wyjątkowo, zachwycać nasze oczy ;-)
221113
Nad Wartą
Co roku zadziwia. Bywały czasy, kiedy po narwistej powodziowej Warcie ten sam widoczek był wypłukanym przez rzekę fragmentem naniesionego miałkiego piasku..
221114
Nad Wartą
221115
Widok na Stożkowe Grodzisko
Zwykle to miejsce jest zalane. zachęcam tym bardziej, ponieważ jest to rzadka okazja by pieszo wejść o zobaczyć ślady po pracy archeologów. Oczywiście po stąpać, również po ziemi niegdyś niedostępnej dla naszych praprzodkach..
221116
Godzisko Stożkowe Tablica
221117
Warta w tle
221118
8.03.2014
Dzień Kobiet!!, tutaj spotkałem piękną "Śnieżyczkę Piękną Pospolitą" ale tę zabrałem ze sobą i już jej tam nie ma.. ;-))
Okaz Wyjątkowy.....
221120
jak do Warty
tutaj niestety pojawia się mały kłopot dla tych co omijają najlepsze. Powiem tak: jakkolwiek się nie pójdzie, byle na wprost od szlaku, będzie dobrze. Ja tym razem odbiłem trochę w prawo ale wkrótce przez las na "czuja" do rzeki.
Na pierwszy raz, proponuję po prostu iść prosto przed siebie w tym punkcie i siłą prawideł natury /brak liści o tej porze roku/, trafimy do pięknej dzikiej rzeki. jeżeli jednak skręcimy tutaj w lewo, cóż dojdziemy na parking, zgodnie ze szlakiem.
Fantastyczna wyprawa piesza w okresie wczesno wiosennym, uzależnionym od czasu kwitnienia śnieżycy, która upodobała sobie wyjątkowo ten region Polski. Rezerwat "kwitnie" późną zimą lub wczesną wiosną i jest ściśle uzależniony od warunków pogodowych. Z uwagi na bardzo krótki dystans tej perełki jakim jest Śnieżycowy Jar, warto udać się nad dziką Wartę z czego rezygnuje zdecydowana większość zwiedzających ... i całe szczęście. Odwiedzam to miejsce od lat i zawsze spotykam w części nadwarcianej takie okazy jak Kruk, Orzeł Bielik i wszelakie inne fauny i flory.
Oczywiście na szlaku możemy przy odrobinie szczęścia wejść na przepiękne Grodzisko Stożkowe, gdzie nieliczni mają /poza archeologami/; szczęście wejść z uwagi na najczęściej zalaną Wartą, fosę niegdyś obronną. Polecam zajrzeć na stronę oficjalną tegoż Jaru:
http://www.lopuchowko.poznan.lasy.gov.pl/aktualnosci/-/asset_publisher/1M8a/content/rezerwat-sniezycowy-jar-2014#.UxugiumPJD8

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Okolice Poznania. Część północna
Okolice Poznania. Część północna - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Poznania to aktualizowane w terenie wydanie północnych okolic Poznania z zaznaczonymi szlakami pieszymi i rowerowymi. Obszar mapy obejmuje teren Parku Krajobrazowego Puszczy Zielonki oraz Park Krajobrazowy Promno.

Mapa Szlak Piastowski
Szlak Piastowski - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa turystyczna Szlaku Piastowskiego, który przebiega przez województwa: wielkopolskie i kujawsko-pomorskie. Mapa została zaktualizowana w terenie, zostały na niej uwzględnione wszelkie niezbędne informacje turystyczno-krajoznawcze oraz informacje...

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.