Śnieżnik

Dodano 26 września 2014 przez rysowanie
Śnieżnik
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

49994
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Turystyka górska
 • Stopień trudności: Średni
 • Gwiazdki: 3.7
 • Dystans: 16,4 km
 • Przewyższenie: 736,27 m
 • Suma podejść: 768,2 m
 • Suma zejść: 765,62 m
 • Data: 28 sierpnia 2014
 • Lokalizacja: Kamienica
291581
Szlak niebieski
291582
Szlak niebieski
291583
Śnieżnik
291584
Start
291585
Szlak niebieski
291586
Szlak niebieski
291587
Szlak niebieski
291588
Śnieżnik
291589
Śnieżnik
291590
Stare schornisko
291591
Koniec
Kolejna wycieczka z cyklu Korony Gór Polski. Tym razem naszym celem został szczyt z Masywu Śnieżnika, czyli Śnieżnik. Miekszając w Bolesławcy, mielismy doskonały punkt wypadowy. Żeby nie tracić zbędnego czasu chodzenia po asfalcie, podjechaliśmy te 5km do Kamienicy, gdzie trasa sie rozpoczynała.
Trasę zaczęliśmy szlakiem niebieskim, który nas doprowadził do schroniska pod Śnieżnikiem. Było świeżo po kilkudniowych opadach, więc powietrze wewnątrz lasu, było fantastyczne. Na ten dzień pogoda nam sprzyjała, i było słonecznie, chociaż nie za ciepło. O poranku temperatura nie przekraczała 10 stopni, a przez cały dzień nie było więcej niż 15. No cóż, ważne że nas nie zmoczyło, a po kilku dniach spędzonych w apartamencie, nogi nas juz nosiły żeby pójśc. Nawet najmłodszy członek naszej wyprawy, niezbyt dobrze znosił siedzenie w pomieszczeniu zamkniętym. Bardzo fajnie zniósł droge do schorniska. Jedynie pod koniec trzeba było mu poświęcić więcej uwagi, ale pozwolił siebie donieść do końca. Oczywiście nie byłby prawdziwym turystą jakby oastatnich kroków nie wykonał sam.
Po krótkim postoju w schronisku, gdzie zjedlismy bardzo dobrą zupkę pomidorową, poszliśmy zdobyc szczyt. Synusiowi się usnęło. Zielonym szlakiem było straszne błoto, na odcinku około 1km, trzeba było szukać w podłożu jakiegoś stałego gruntu, żeby można było zrobic krok.
Ostanim, odcinkiem była trasa na szlaku żółtym. Po zejściu około 45 minut, można pójść na przełaj po stromym zboczmu kamienistym, lub ścieżka rowerową. Osobiście polecam ścieżkę rowerową. Czas zejścia bardzo podbny, a idzie się jak po lotnisku.
Cała trasa zeszła nam około 6 godzin z postojem. Początkowo tak planowałem, ale w trakcie wchodzenia stwierdziłem, że możemy być znacznie szybciej. Co cóż, tu przerwa, tu fotka, i tak się uzbierało. PLan zrealizowany, polecam trasę.

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Jesioniki i Góry Złote
Jesioniki i Góry Złote - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa przedstawia dwa niewielkie pod względem wysokości pasma górskie Sudetów rozciągające się na granicy Polski i Czech, na pograniczu Moraw i Śląska. W Jesionikach najbardziej rozpoznawalnym szczytem jest Pradziad (1491 m n.p.m.)...

Mapa Ziemia Nyska
Ziemia Nyska - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Ziemi Nyskiej obejmuje miasto Nysa wraz z sąsiednimi gminami. Szczególnie atrakcyjne miejsca zaznaczono żółtą ramką. Podano aktualne przebiegi szlaków pieszych, rowerowych i kajakowych, łącznie z kilometrażem, co pozwala...

Mapa Masyw Śnieżnika, Góry Bialskie, Góry Złote, Krowiarki
Masyw Śnieżnika, Góry Bialskie, Góry Złote, Krowiarki - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Masywu Śnieżnika, Gór Złotych i Bialskich oraz Krowiarek, z najwyższym szczytem Ziemi Kłodzkiej - Śnieżnikiem i Ośrodkiem Narciarskim Czarna Góra. Znajdują się tu takie atrakcje jak Wodospad Wilczki i Jaskinia Niedźwiedzia. Na mapie zaznaczono...

Szukasz noclegu w okolicy?

Dokonując rezerwacji, wspierasz Traseo

Noclegi

Czarna Góra

booking.com
Zdjęcie pochodzi z trasy Testujemy ośrodek narciarski w Czarnej Górze. | Autor zdjęcia: lemur36
brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
boulinek11
26 września 2014 boulinek11 napisał:
poecam trase
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0