Śladem Kolejki Wąskotorowej

Dodano 3 marca 2011 przez plik GPX
Śladem Kolejki Wąskotorowej
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

2113
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Rower górski
 • Stopień trudności: Łatwy
 • Gwiazdki: 5.3
 • Dystans: 20,1 km
 • Czas trwania: 96 h 3 min
 • Średnia prędkość: 0,21 km/h
 • Przewyższenie: 157,2 m
 • Suma podejść: 1 064 m
 • Suma zejść: 1 039 m
 • Data: 21 maja 2010
 • Lokalizacja: Lipa - Łążek Ordynacki
3339
Lipa - Wieża Cisnien
W okolicach wiezy cisnien na Lipie zaczyanmy trase
3340
lesny dukt biegnacy po torowisku
3341
Żmija na drodze
3342
Pozostałosci po mostku kolejowym
3343
Mostek kolejowy na Białce
3344
Pomnik Walk Partyzanckich w Kruszynie
3345
Kosciół w Kruszynie
Trasa ta prowadzi pozostałościami nasypu dawnej kolejki wąskotorowej Lipa--Biłgoraj która woziła drewno. Powstała ona jeszcze przed 1 wojna światowa . W czasie 2 wojny światowej została znacznie przedłużona przez Niemców. Niestety pod koniec lat 70tych XX wieku popadała w ruinę i pod koniec lat 80tych została rozebrana. Pozostał tylko częściowo zniszczony nasyp i mostki na wśród leśnych rzeczkach.

Trasę zaczynamy w Lipie za stara nasycalnie podkładów. Tam odnajdujemy dobrze zachowany nasyp i nim jedziemy, aż do drogi asfaltowej łączącej Lipę i Goliszowie . Przekraczamy ta drogę i dalej jedziemy tym nasypem. Po kilku km przejeżdżamy obok opuszczonej wsi Kruszyna gdzie znajduję się tez malownicze stawy. Dalej jedziemy, aż do Gwizdową i jedziemy nasypem wzdłuż wsi. Po pewnym czasie nasyp skreca w prawo i biegnie na zmiena wzdłuz lesnej drogi albo tą droga. jedziemy tak az do momenu gdy koncy sie las a zaczynaja sie łąki przez ktore dalej jedziemy nasypem i docieramy do rzeki Białka.

Na rzecze jest pozostałosc mostku kolejowego wiec możemy nim sie przeprawic ale trzeba uważać aby nie wpaść z rowerem do wody. Gdy juz przeprawimy sie przez Białke idzemy dalej nasypem (w okresie letni moze ten fragment byc bardzo zarosniety roznymi trawami i malymi drzewkami) . Docieramy na tyły małego zajazdu przy szosie łączącej Nisko i Janow Lubelski gdzie możemy zakupic cos do jedzenia i picia . Dalej przechodzimy na druga strone szosy i jedziemy jakieś 200-250 metrow gdzie zjezdzamy znów w las.

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Czechy i Słowacja – mapa samochodowa
Czechy i Słowacja – mapa samochodowa - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa samochodowa Słowacji i Czech zawiera: aktualną sieć autostrad, dróg ekspresowych i głównych, z podziałem na dwupasmowe i jednopasmowe; drogi w budowie, numerację dróg oraz kilometraż. Na mapie zaznaczono: przejścia graniczne, Autostradowe...

Wasza ocena: 3.7 (20 głosów)

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
JJ_Active
3 listopada 2015 JJ_Active napisał:
Super trasa:)
boulinek11
5 grudnia 2012 boulinek11 napisał:
No niewiele zostalo z trasy, ale ciekawy pomysl na spedzenie aktywnei czasu
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.