Śladami Polaków

Dodano 8 listopada 2011 przez rysowanie
  • Opis
  • Mapa

Kod trasy

6112
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

Celem trasy jest stworzenie książki - przewodnika „Sladami Polaków". Ameryka Łacińska”, w którym znajdą się fotografie, relacje ze spotkań, wywiady z Polonią, Polakami (środowiska uniwersyteckie, polonijne, archeologiczne, rolnicze, telewizyjne, turystyczne, misjonarskie),zamieszkującymi tereny Ameryki Łacińskiej, oraz porady praktyczne. Autorka - doświadczona podróżniczka, opisując miejsca naznaczone polskością – spróbuje w aspekcie kulturowo-społecznym określić wkład Polaków w kształtowanie się społeczności tego fascynującego regionu.
W poszukiwaniu Polonii, obecnie zamieszkującej państwa Ameryki Łacińskiej, będę przemierzać ten region samochodem terenowym, rowerem, piechotą, by dotrzeć w najodleglejsze jego zakątki.

Odwiedzę przeróżne osoby, organizacje polonijne, misje, z którymi nawiązałam już kontakt oraz na bieżąco będę szukać kontaktów i ludzi, którzy będą inspiracją do interesujących wywiadów i reportaży.

Przewodnik zawierał będzie część historyczną, w której przypomnę ważne nazwiska i zasługi naszych rodaków w Ameryce Łacińskiej, odwiedzę ważne dla historii miejsca, wykonam fotografie.

Przewodnik zostanie podzielony na cztery części: kraje Ameryki Środkowej, Ameryka Południowa oraz osobno Brazylia i Argentyna jako dwa bardzo duże skupiska polonijne.

Projekt rozpocznie się w roku 2012. Etap pierwszy – Ameryka Centralna, potrwa około 3 miesięcy, następnie Etap II Ameryka Południowa - część zachodnia i północna, Etap III Argentyna, Etap IV Brazylia.
brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.