Śladami Listy Schindlera

Dodano 17 czerwca 2011 przez rysowanie
 • Opis
 • Mapa

Kod trasy

3816
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Piesza wycieczka
 • Stopień trudności: Łatwy
 • Gwiazdki: 1.5
 • Dystans: 4,4 km
 • Przewyższenie: 25,85 m
 • Suma podejść: 27,57 m
 • Suma zejść: 32,77 m
 • Data: 17 czerwca 2011
 • Lokalizacja: Polska, małopolskie, Kraków
Szlak prowadzi przez miejsca związane z Oskarem Schindlerem - niemieckim przemysłowcem, który w czasach okupacji nazistowskiej uratował ponad 1000 krakowskich Żydów. Zobaczymy także zakątki, które znalazły się na planie słynnego oskarowskiego filmu Stevena Spielberga pt. "Lista Schindlera", kręconego w Krakowie w 1993 r. Na zakończenie wycieczki zwiedzimy niezwykłe interaktywne muzeum stworzone w dawnej Fabryce Emalia AgnieszSzlak prowadzi przez miejsca związane z Oskarem Schindlerem - niemieckim przemysłowcem, który w czasach okupacji nazistowskiej uratował ponad 1000 krakowskich Żydów. Zobaczymy także zakątki, które znalazły się na planie słynnego oskarowskiego filmu Stevena Spielberga pt. „Lista Schindlera”, kręconego w Krakowie w 1993 r. Na zakończenie wycieczki zwiedzimy niezwykłe interaktywne muzeum stworzone w dawnej Fabryce Emalia Oskara Schindlera, w której zatrudniał zagrożonych eksterminacją Żydów. Wpisani później na słynną „Listę Schindlera” zostali uratowani od zagłady. Jeśli mamy trochę więcej czasu warto zwiedzić także Kamieniołom Libana, leżący opodal Kopca Krakusa, gdzie na potrzeby filmu odtworzono cały obóz w Płaszowie (trasa opracowana na podstawie przewodnika „Krakowski Kazimierz. Miasto rozstań i powrotów”, Agnieszka Legutko, Wyd. Bezdroża).ka Legutko, Wyd. Bezdroża)

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Beskid Wyspowy i Gorce
Beskid Wyspowy i Gorce - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa turystyczna "Beskid Wyspowy i Gorce" swoim zasięgiem obejmuje Beskid Wyspowy, Pogórze Wiśnickie, wschodnią część Pogórza Wielickiego oraz całe Gorce wraz z Gorczańskim Parkiem Narodowym.

Mapa Jura Krakowsko-Częstochowska
Jura Krakowsko-Częstochowska - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Jury Krakowsko-Częstochowskiej zaznaczone zastały szlaki piesze, konne i rowerowe, w tym najważniejsze: Jurajski Szlak „Orlich Gniazd”, Szlak twierdzy Kraków, Szlak Zamonitu, Szlak Żarecki i inne.

Mapa Okolice Krakowa
Okolice Krakowa - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Krakowa i okolic przedstawia najważniejsze tereny rekreacyjne tego rejonu, m.in. Puszczę Niepołomicką, Dolinki Podkrakowskie i Ojcowski Park Narodowy. Obszar mapy "Okolice Krakowa" zamknięty jest przez Bochnię na wschodzie, Wadowice na...

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0