Śladami Europejskiej Stolicy Kultury

Dodano 25 marca 2020 przez rysowanie
Śladami Europejskiej Stolicy Kultury
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

168277
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Samochód
 • Stopień trudności: Łatwy
 • Gwiazdki: 3.8
 • Dystans: 12,2 km
 • Przewyższenie: 4,62 m
 • Suma podejść: 4,78 m
 • Suma zejść: 5,85 m
 • Data: 25 marca 2020
 • Lokalizacja: Wrocław
956857
Rynek
Średniowieczny plac targowy we Wrocławiu, obecnie centralna część strefy pieszej. Jeden z największych rynków staromiejskich Europy, z największymi ratuszami w Polsce.
956858
Hala Stulecia
Hala widowiskowo-sportowa we Wrocławiu, na Zalesiu, w Parku Szczytnickim, ekspresjonistyczna, wzniesiona w latach 1911–1913 według projektu Maxa Berga.

W 2006 roku hala została uznana za obiekt światowego dziedzictwa UNESCO. Wpisana do rejestru zabytków w 1962 oraz ponownie w 1977, wraz z zespołem architektonicznym obejmującym m.in. Pawilon Czterech Kopuł, Pergolę i Iglicę.
956859
Hydropolis
Centrum wiedzy poświęcone wodzie, które zlokalizowane jest we Wrocławiu, w Polsce. Ośrodek łączy walory edukacyjne z nowoczesną formą wystawienniczą. Jest to jedyny obiekt tego typu w Polsce i jeden z nielicznych na świecie!
956860
Muzeum Narodowe
Jedno z głównych muzeów Wrocławia i Dolnego Śląska. Zbiory muzeum obejmują przede wszystkim malarstwo i rzeźbę, ze szczególnym uwzględnieniem sztuki całego Śląska. Składa się z gmachu głównego i trzech oddziałów.
956861
MovieGate
Jedyna galeria w Europie z oryginalnymi rekwizytami z Hollywood! - W pomieszczeniach dawnego niemieckiego schronu powstało jedyne w tej części Europy muzeum, w którym znajdziemy kostiumy i rekwizyty ze znanych zagranicznych i polskich produkcji.
Wśród atrakcji są maska oryginalnego samochodu Aston Martin należącego do Jamesa Bonda w filmie „Jutro nie umiera nigdy”, noszona przez aktorkę Evę Green suknia Vesper Lynd z bondowskiego „Casino Royal”, fragment oryginalnego modelu statku „Gwiazda śmierci” z „Gwiezdnych wojen”, czy ubiór rzymskiego legionisty, w którym Russell Crowe zagrał w „Gladiatorze”.
956862
Punkt widokowy w Sky Tower
Na 49. piętro Sky Tower turystów wozi winda, która tę trasę pokonuje w minutę. W punkcie widokowym pomieści się 50 osób. Miejsce obowiązkowe dla wszystkich miłośników fantastycznych widoków Wrocławia i okolic. Dojście do wind wywożących na punkt widokowy znajduje się od strony ul. Gwiaździstej. Ostatni chętni wjadą górę pół godziny przed jego zamknięciem.
956863
Most Tumski
Od kilkunastu lat jest popularnym miejscem spotkań zakochanych. Tradycją stało się wieszanie na nim kłódek (kluczyki do nich wrzucane są do Odry), na znak trwałości uczucia łączącego pary. Most Tumski łączy Wyspę Piasek i Ostrów Tumski.
956864
Panorama Racławicka
Muzeum sztuki we Wrocławiu, oddział Muzeum Narodowego we Wrocławiu, założone w 1893 we Lwowie, od 1980 we Wrocławiu; eksponuje cykloramiczny obraz Bitwa pod Racławicami namalowany w latach 1893–1894 przez zespół malarzy pod kierunkiem Jana Styki i Wojciecha Kossaka. Obraz olejny przedstawia bitwę pod Racławicami (1794), jeden z epizodów insurekcji kościuszkowskiej, zwycięstwo wojsk polskich pod dowództwem gen. Tadeusza Kościuszki nad wojskami rosyjskimi pod dowództwem gen. Aleksandra Tormasowa.
956865
Forma Płynna - plaża miejska
Zamiast piasku, zielona wypielęgnowana trwa. Zamiast parasoli - korony drzew mini-gaju. W środku miasta nad Odrą działa klimatyczna plaża miejska Forma Płynna na wybrzeżu Stanisława Wyspiańskiego.
956866
Aula Leopoldyńska - Uniwersytet Wrocławski
Najbardziej reprezentacyjna część gmachu Uniwersytetu Wrocławskiego. Perła świeckiej architektury epoki baroku jest jedną z najważniejszych atrakcji Wrocławia.
Wrocław - Europejska Stolica Kultury 2016 roku ,uznawany za jedno z najpiękniejszych polskich miast. Podążąj szlakiem trasy "Śladami Europejskiej Stolicy Kultury" ,podziwiając urodziwe zakątki Wrocławia i przekonaj się ,jak czarującym miejscem może się okazać! Wycieczka uwzględnia zarówno aspekty edukacyjno-kulturowe ,jak i formę rekreacyjną.

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Bliskie okolice Wrocławia. Część południowo-wschodnia
Bliskie okolice Wrocławia. Część południowo-wschodnia - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Wrocławia i okolic na zachodzie sięga po centrum Wrocławia, na wschodzie do Brzegu, południowa granica określona jest przez Wiązów, północna przez Oleśnicę. Jest to obszar ograniczony współrzędnymi 17°04’ -...

Mapa Euroregion Pradziad
Euroregion Pradziad - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa turystyczna Euroregionu Pradziad obejmuje obszar pogranicza polsko-czeskiego: po polskiej stronie województwo opolskie a po czeskiej okresy Jesenik i Bruntal. Specjalnie opracowany podkład kartograficzny zawiera niezbędne informacje do...

Mapa Euroregion Praděd
Euroregion Praděd - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Turistická mapa Euroregionu Praděd zahrnuje území česko-polského příhraničí: na české straně okresy Jeseník a Bruntál, na polské straně Opolské vojvodství. Speciálně zpracovaný kartografický podklad obsahuje nezbytné informace pro aktivní...

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Tagi
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0