Skamieniałe Misto - Kraków

Dodano 8 grudnia 2010 przez Garmin
Skamieniałe Misto - Kraków
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

1052
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Motocykl
 • Stopień trudności: Trudny
 • Gwiazdki: 4.4
 • Dystans: 111 km
 • Przewyższenie: 158,62 m
 • Suma podejść: 942,58 m
 • Suma zejść: 975,26 m
 • Data: 29 czerwca 2010
 • Lokalizacja: Polska, małopolskie, Ciężkowice
1814
Malopolska 010.png
Zakliczyn
1815
Malopolska 197.png
Kosciół św. Leonarda w Murowanej Lipnicy
1816
brama.png
brama do Skamieniałego Miasta
1817
czarownica 2.png
jedna ze skał "Czrownica"
1818
rynek w Zakliczynie.png
rynek w Zakliczynie
1819
Nowy Wisnicz.png
zamek w Nowym Wiśniczu
Jedym z miejsc, które szczególnie warto odwiedzić w Małopolsce jest rezerwat przyrody nieożywionej w Cizężkowicach - Skamieniałe Miasto. Teren ten jest bardzo zalesiony, gdzie znajdują się malownicze skałki zbudowane z gruboziarnistego piaskowca ciężkowickiego. Początek szlaku turystycznego przez rezerwat zaczyna sie ponad pół kilometra od centrum Ciężkowic na południe. Najlepiej zwiedzać Skamieniałe Miasto wzdłuż szlaku niebieskiego. My wyruszamy z parkingu, który znajduje się przy trasie Tarnów – Gorlice. Warto nadmienić, że przy wejściu do parku znajduje się ujęcie przepysznej żródlanej wody, a zaraz obok skałki Grunwald wraz z symboliczną bramą na teren parku. Zwiedzanie parku powinno zająć około 1,5 godziny, natomiast jeśli decydujemy się na zobaczenie wodospadu, należy doliczyć kolejne pół godziny. Wodospad znajduje się bowiem w miejscu zwanym Wąwozem Czarownic . Obok drogi znajdują sie także dwie inne skałki Ratusz i Czarownica, polożone między drogą, a brzegiem rzeki Biała. Resztę skałek spotykamy podczas wędrówki szlakiem turystycznym aż do Wzgórza Skała. Mijamy skały nazwane Orzeł, Borsuk, Piramidy oraz Skałkę z krzyżem – legenda mówi, że to mieszkańcy zamienieni w skały, ukarani za swą chciwość i rozwiązłość. Jednak skały te narodzily się z osadów prehistorycznego dna morskiego. Przejście szlaku powinno zająć ok 2 godzin.
Kolejno z Ciężkowic ruszamy przez Siemiechów do Zakliczyna.Zakliczyn jest najmniejszym miastem Małopolski położonym na prawym brzegu Dunajca z ślicznym ryneczkiem z drugim co do wielkości rynkiem w województwie i odrestaurowanym Ratuszem. Po drodze zwiedzamy kilka kościółków leżących na szlaku architektury drewnianej. Kolejno mijamy miejscowości Lipnica Dolna i Murowana, gdzie znajduje się śliczny drewniany koścół św. Leonarda. Mijamy Nowy Wiśnicz wraz z barokowym zamkiem stojącym na zalesionym wzgórzu nad rzeką Leksandrówką. Wracamy dorogą w kierunku Bochni, Łapczycy i Targowiska do Krakowa.

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Beskid Wyspowy i Gorce
Beskid Wyspowy i Gorce - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa turystyczna "Beskid Wyspowy i Gorce" swoim zasięgiem obejmuje Beskid Wyspowy, Pogórze Wiśnickie, wschodnią część Pogórza Wielickiego oraz całe Gorce wraz z Gorczańskim Parkiem Narodowym.

Mapa Okolice Krakowa
Okolice Krakowa - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Krakowa i okolic przedstawia najważniejsze tereny rekreacyjne tego rejonu, m.in. Puszczę Niepołomicką, Dolinki Podkrakowskie i Ojcowski Park Narodowy. Obszar mapy "Okolice Krakowa" zamknięty jest przez Bochnię na wschodzie, Wadowice na...

Mapa Beskid Makowski
Beskid Makowski - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Beskidu Makowskiego (zwanego także Średnim lub Myślenickim) swoim zasięgiem obejmuje także fragmenty Beskidów: Małego, Żywieckiego i Wyspowego. Najwyższym szczytem jest Mędralowa, pozostałe pasma osiągają wysokość do 700 – 800 m n.p.m. Beskid...

Wasza ocena: 3.5 (23 głosów)

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Moja mapa 0