Sierpniowe kręcenie

Dodano 13 sierpnia 2012 przez plik GPX
Sierpniowe kręcenie
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

12494
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Rower szosowy
 • Stopień trudności: Średni
 • Gwiazdki: 4.8
 • Dystans: 65,5 km
 • Czas trwania: 3 h 50 min
 • Średnia prędkość: 17,05 km/h
 • Przewyższenie: 271 m
 • Suma podejść: 2 069 m
 • Suma zejść: 2 021 m
 • Data: 13 sierpnia 2012
 • Lokalizacja: Polska, małopolskie, Milonki
80635
Kraków
Dzisiaj będziemy pływać ;d Zwykle woda zostawiała na środku małą wysepkę, po której mogłem przejechać. Tym razem popadało więcej...
Tam daleko widać "Czerwony most" sprzed 1900 r., który mijałem od prawie początku moich wizyt w Dolinie Prądnika, a dopiero dzisiaj, przystając na moment pod drzewem, dowiedziałem się, że ta budowla ma swoją dłuższą historię.
80636
Skała
Kierowałem się niebieskim szlakiem rowerowym. Tutaj miałem pewien problem, bo tabliczka nakazywała skręt w prawo za 100 metrów, choć prawidłowo jest to 70 m, bo inaczej można albo wjechać w zabudowania, co zrobiłem na początku, albo na nieużytek rolny, który ktoś tam od czasu do czasu odwiedza, przez co widać ślad kół na drodze. Na dodatek jak już skręci się w prawo, to jest problem czy skręcić dalej w prawo czy w lewo, ale zaryzykowałem i pojechałem w prawo, bo daleko na drzewie z lewej był znak czerwonego szlaku.
80637
Skała
A to twór, który mnie zadziwił. Pikietaż w środku lasu. Nie byłoby w nim tyle niezwykłości, gdyby nie fakt, że one ciągną się w środek lasu! No jeszcze gdyby tak obok drogi, którą jechałem, ale po stromym zboczu, pośród drzew?
80638
Skała
A oto droga, niebieski szlak rowerowy i jednocześnie łąka (tak mi się wydaje, bo trawa niska). Gdyby nie dołki, mogłoby się wygodnie jechać.
80639
Wielmoża
Oznaczenie na powalonym drzewie. No proszę, nic w przyrodzie się nie marnuje ;d
80640
Wielmoża
Ostatnie z oznaczeń niebieskiego szlaku, nakazujące skręt w lewo. Więcej nie spotkałem żadnego znaku...
80641
Wielmoża
Jeszcze tutaj próbowałem kombinować z zamalowanym znakiem, prawdopodobnie poszukiwanym niebieskim oznaczeniem szlaku. Nie udało mi się odczytać niczego spod czarnej farby. Ruszyłem przed siebie.
80642
Wielmoża
A tutaj, jeszcze na starej mapie OpenStreetMap, z której korzystałem, widniała droga gruntowa. Teraz jej nie ma i musiałem jechać na około...
80643
Minoga
80644
Minoga
80645
Rzeplin
Drogą w lewo już jechałem, więc ruszyłem w prawo, by poznać nowe miejsca :)
80646
Rzeplin
80647
Smardzowice
I znowu znane drogi, więc skręcam w lewo, by dojechać do ruchliwej drogi wojewódzkiej.
80648
Brzozówka
I kolejny przepiękny widok ze wzniesienia na kawałek Krakowa nocą :)
Nareszcie. Mimo niesprzyjającej aury, wyrwałem się. Sierpień nie wygląda ciekawie i nie wykręcę tylu kilometrów, co w lipcu.
Nie wiedziałem dokąd pojadę, cała trasa przyszła mi do głowy w trakcie jazdy. Wybrałem się tradycyjnie do Doliny Prądnika. Mimo że myślałem o Dolinie Kluczwody, to odłożyłem ją na inny dzień. Pod Bramą Krakowską upatrzyłem niebieski szlak. Nie zwróciłem jednak uwagi na to czy jest to szlak pieszy, czy rowerowy. Trafiłem jednak na niebieski szlak rowerowy, który zaprowadził mnie łąkami w nieznane. Zgubiłem go w Wielmożach i obrałem kurs na wschód z problemami braku dróg, które to były wyłącznie na mapie. Z Minogi dojechałem do Rzeplina. Planowałem w międzyczasie podróż do krajowej siódemki, ale ponieważ drogą, którą jechałem, przejechałem się po raz kolejny, to zmieniłem kierunek na rozstaju dróg na Dolinę Prądnika. W Cianowicach znów trafiłem na znany szlak i ponownie zmieniłem kierunek na wojewódzką 794. Ponieważ był już zmrok, miałem okazję spojrzeć na Kraków ze wzniesienia w Brzozówce. Stąd pomknąłem znów szybkim tempem (przynajmniej, gdy było z górki) do domu na pyszną kolację :)

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Jura Krakowsko-Częstochowska
Jura Krakowsko-Częstochowska - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Jura Krakowsko-Częstochowska to wyjątkowy i niepowtarzalny region w naszym kraju. Może poszczycić się ogromną liczbą różnorodnych skał i ostańców, oplecionych siecią dróg wspinaczkowych. Jej podziemny świat tworzą tysiące jaskiń oraz grot....

Mapa Małopolska na rowerze
Małopolska na rowerze - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa przedstawia sieć zrealizowanych do tej pory (VII 2020) tras rowerowych: - z projektu VeloMałopolska; - Szlak wokół Tatr (część polska); - inne szlaki rowerowe (lokalne terenowe, szlak Orlich Gniazd, Green Velo, Szlak karpacki).  ...

Mapa Czechy i Słowacja – mapa samochodowa
Czechy i Słowacja – mapa samochodowa - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa samochodowa Słowacji i Czech zawiera: aktualną sieć autostrad, dróg ekspresowych i głównych, z podziałem na dwupasmowe i jednopasmowe; drogi w budowie, numerację dróg oraz kilometraż. Na mapie zaznaczono: przejścia graniczne, Autostradowe...

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.