Sierosław-Jarosławiec-Górka-Witobel-Strykowo-Skrzynki-Dopiewo-Sierosław

Dodano 17 marca 2012 przez plik GPX
Sierosław-Jarosławiec-Górka-Witobel-Strykowo-Skrzynki-Dopiewo-Sierosław
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

7538
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Rower górski
 • Stopień trudności: Średni
 • Gwiazdki: 4.3
 • Dystans: 71,8 km
 • Czas trwania: 5 h 39 min
 • Średnia prędkość: 12,7 km/h
 • Przewyższenie: 59,33 m
 • Suma podejść: 799,77 m
 • Suma zejść: 778,75 m
 • Data: 17 marca 2012
 • Lokalizacja: Polska, wielkopolskie
59203
Południowy koniec jeziora Jarosławieckiego
Krótka przerwa na śniadanie, czyli bułka z łososiem i kawa.
59210
Jezioro Góreckie
Minutowy postój na pamiątkowe zdjęcie.
59211
Jezioro Witobelskie
Siuuu. Moncia jedzie 30km/h.
59212
Jezioro Strykowskie
Południowy podmokły kraniec jeziora nie pozwolił dotrzeć do linii brzegowej zbiornika.
59213
Jezioro Strykowskie
Walka z podmokłym gruntem przypomniała o konieczności spożycia posiłku regeneracyjnego;)
59214
Kościół w Jeziorkach
59215
No i w domu
Trasa rozpoczyna się ponownie na ogródkach działkowych ROD Sierosław. Jedziemy przy kortach tenisowych w stronę lasu. Kierujemy się na Dopiewiec, w którym przenosimy rowery na drugą stronę drogi kolejowej. Tym razem polną drogę przez następne parę kilometrów zastępuje asfalt. Za Konarzewem znów czeka nas nieutwardzona droga, kierunek Glinki. Wjeżdżamy do lasu, aż do Rosnówka i drogi Poznań-Wrocław. Przecinając ją kierujemy się do Wielkopolskiego Parku Narodowego, nad jeziora Jarosławieckie i Góreckie. Teraz na prawo w stronę Dymaczewa i okolicznych jezior Dymaczewskiego i Witobelskiego. Ponownie przecinamy drogę Poznań-Wrocław tym razem kierując się nad jezioro Strykowskie. Teren wokół nie należy do najłatwiejszych. Sporo tu podmokłych łąk i mnóstwo sitowia skutecznie zasłaniającego widok na akwen. W części południowej przy jeziorze przebiega wał, po którym zdecydowanie łatwiej się przemieszczać. Zadomowiło się tu sporo bobrów, o czym świadczą powalone drzewa. Po sforsowaniu tego odcinka znów skręt na prawo i wzdłuż linii brzegowej kierujemy się przez Separowo, Bielawę, Słupię, Tomiczki, Skrzynki w stronę Dopiewa, a następne kończymy pętlę w Sierosławiu. Trasa ze względu na długość raczej nie należąca do zbyt prostych(ok. 75km), nadająca się na wycieczkę kilkugodzinną.

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Okolice Poznania. Część Południowa
Okolice Poznania. Część Południowa - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Poznania to aktualizowane w terenie wydanie południowych okolic Poznania z zaznaczonymi szlakami pieszymi i rowerowymi. Obejmuje zasięgiem Stęszew, Środę Wielkopolską, Kostrzyn.

Mapa Szlak Piastowski
Szlak Piastowski - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa turystyczna Szlaku Piastowskiego, który przebiega przez województwa: wielkopolskie i kujawsko-pomorskie. Mapa została zaktualizowana w terenie, zostały na niej uwzględnione wszelkie niezbędne informacje turystyczno-krajoznawcze oraz informacje...

Mapa Okolice Poznania. Część północna
Okolice Poznania. Część północna - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Poznania to aktualizowane w terenie wydanie północnych okolic Poznania z zaznaczonymi szlakami pieszymi i rowerowymi. Obszar mapy obejmuje teren Parku Krajobrazowego Puszczy Zielonki oraz Park Krajobrazowy Promno.

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.