Ścinawa-Wołów-Ścinawa

Dodano 7 października 2012 przez plik GPX
Ścinawa-Wołów-Ścinawa
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

14824
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Rower górski
 • Stopień trudności: Łatwy
 • Gwiazdki: 2.7
 • Dystans: 50,9 km
 • Przewyższenie: 67,62 m
 • Suma podejść: 239,91 m
 • Suma zejść: 239,92 m
 • Data: 6 października 2012
 • Lokalizacja: Polska, dolnośląskie, Ścinawa
87709
WP_000107
87710
WP_00010717
Chobienia-Góra-Chobienia
Długość 51 km.
Trasa jest płaska i biegnie przez Park Krajobrazowy DOLINA JEZIERZYCY.
Rozpoczynamy w Ścinawie w pobliżu mostu nad Odrą. Przejeżdżamy przez most i kierujemy się za nim w prawo (na Wołów). Jedziemy szosą do Małowic. Niestety jest spory ruch samochodowy. Przy południowym krańcu Małowic zjeżdżamy z głównej szosy i wjeżdżamy na szosę biegnącą w lewo (na południowy-wschód) do Orzeszkowa. Szosa jest mało uczęszczana. We wsi, na cmentarzu przy kościele świętych Piotra i Pawła, znajduje się grób Mieczysława Poźniaka, który zginął w czasie stanu wojennego zastrzelony na ulicach Lubina 31 sierpnia 1982 roku. Z Orzeszkowa podążamy po lewej (północnej) stronie torów kolejowych drogą leśną. Prowadzi nią szlak żółty. Już w lesie szlak przejeżdża na drugą (południową) stronę torów. Powoli oddala się od torów obierając kierunek południowo-wschodni. Docieramy do wsi Wrzosy. Koło Wrzos dwa spore stawy. Na głównym skrzyżowaniu kierujemy się szosą na wschód do Starego Wołowa, a tam na południe do Wołowa. W Starym Wołowie przejeżdżamy obok dawnego kościoła ewangelickiego, a obecnie cerkwii prawosławnej świętego Dymitra. W Wołowie obieramy kierunek na Lubiąż, lecz za torami wybieramy drogę na Krzydlinę. Wjeżdżamy na szlak niebieski. Jest słabo oznakowany (październik 2012). Wnet jednak skręcamy w lewy skos z tej szosy i lasem podążamy na południe by ponownie wrócić na szosę biegnącą do Lubiąża. Jedziemy tą szosą jednak tylko mały kawałek by zjechać na trasę do Stobna (lewy skos - na południe). Nie docieramy do tej wsi i za lasem skręcamy w prawo (na zachód). Dojeżdżamy do Mojęcic. Ciągle szlak niebieski. Przejeżdżamy przez całą wieś na północ. Na krańcu wsi obieramy kierunek na Rudno (północny-zachód). Tutaj zmieniamy szlak na zielony (przy północnym krańcu wsi, przed szosą, zmieniamy kierunek na zachodni). Droga leśna. Jedziemy do Dębna, przed którym wjeżdżamy na szosę. Tutaj asfaltową szosą, ciągle szlakiem zielonym, jedziemy na północny-zachód do Tarchalic. W Tarchalicach jedziemy po prawej stronie stawów będących starorzeczami Odry. Obieramy kierunek północno-wschodni i dojeżdżamy drogą leśna do szosy relacji Wołów-Ścinawa. Tutaj zmieniamy szlak na niebieski. Uwaga na szosie maleńki kawałek w prawo (na południowy-wschód) i zaraz w lewo (na północny-wschód). Nadal lasem podążamy do Orzeszkowa, przed którym, za torami, wjeżdżamy na trasę, którą wcześniej jechaliśmy i wracamy do Ścinawy.
Paweł Niewodniczański
www.lubinskietrasyrowerowe.pl

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Ziemia Lubuska
Ziemia Lubuska - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa krajoznawcza województwa lubuskiego z wyszczególnionymi atrakcjami turystycznymi. Na mapie umieszczono grafiki atrakcji turystycznych.

Mapa Dolina Odry. Kraina Łęgów Odrzańskich
Dolina Odry. Kraina Łęgów Odrzańskich - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Aktualizowana w terenie mapa Krainy Łęgów Odrzańskiech obejmuje obszar od Wrocławia do Głogowa. Osią mapy jest rzeka Odra. Na mapie umieszczono aktualne szlaki piesze i rowerowe.

Mapa Dolnośląska Kraina Rowerowa
Dolnośląska Kraina Rowerowa - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa obejmuje obszar Dolnośląskiej Krainy Rowerowej, czyli obszar pow. górowskiego, pow. trzebnickiego, pow. milickiego oraz gmin: Wołów, Twardogóra i Dobroszyce. Zaznaczono tu wszystkie szlaki piesze, rowerowe, konne i kajakowe oraz ścieżki...

Szukasz noclegu w okolicy?

Dokonując rezerwacji, wspierasz Traseo

Noclegi

Dolnośląskie

booking.com
Zdjęcie pochodzi z trasy Szlak Piastowski (Granitowy) K-2 | Autor zdjęcia: KsiestwoSJ
brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0