Ścinawa Krzydliny Wielka i Mała - Ścinawa

Dodano 17 maja 2015 przez plik GPX
Ścinawa Krzydliny Wielka i Mała - Ścinawa
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

59492
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Rower górski
 • Stopień trudności: Łatwy
 • Gwiazdki: 2.7
 • Dystans: 37,6 km
 • Przewyższenie: 39,69 m
 • Suma podejść: 152,88 m
 • Suma zejść: 149,73 m
 • Lokalizacja: Ścinawa, Krzydlina
336465
Krzydlina Mala (21)
336466
Krzydlina Mala (10a)
Pętla Ścinawa – Krzydlina Wielka i Mała - Ścinawa
Długość trasy – 38 km.
Wycieczkę rozpoczynamy na moście samochodowym na Odrze w Ścinawie. Kierujemy się w prawo (na południe) wałem nad brzegiem Odry. Ścieżka na wale nie jest zbyt dobrze wyrobiona. W ten sposób docieramy do Tarchalic. Przed tą wsią jazda staje się bardzo łatwa w wyniku prac przy przebudowie wału. Z Tarchalic kierujemy się na południowy-wschód. Początkowo drogi są asfaltowe, później drogi szutrowe leśne, w połowie odcinka kierujące się na południowy-zachód. W ten sposób docieramy do Domaszkowa. Dalej kierujemy się w lewo (na wschód) szosą do Krzydliny Wielkiej. W tej wsi można zobaczyć kościół świętej Marii Magdaleny, z bardzo interesującym wnętrzem. Z Krzydliny Wielkiej jedziemy szosą na wschód do Krzydliny Małej. Tutaj interesujący zespół klasztorny księży Klaretynów z niezwykle ciekawie położonym na wzgórzu kościołem cmentarnym. Przy samym klasztorze znajduje się kościół św. Michała Archanioła. Dalszy ciąg wycieczki biegnie na północ tej wsi, skąd drogą polną (też na północ) docieramy do stawów hodowlanych, przy których znajduje się ścieżka dydaktyczna. Stawy mijamy od zachodu. Trzymając się zielonego szlaku dojeżdżamy do Dębna. Przez Dębno przejeżdżamy dalej podążając na północ. Docieramy do szosy relacji Wołów-Ścinawa. Od razu z niej zjeżdżamy ponownie w las (w lewo) po tej samej stronie kierując się na północny-zachód. Dojeżdżamy do skrzyżowania szerokich dróg leśnych i skręcamy w prawo (na północny-wschód). Ponownie docieramy do wyżej wspomnianej szosy i przejeżdżamy szosą małą miejscowość Wodnica, z której, na północnym krańcu, zjeżdżamy w prawo w las obierając kierunek północny. Jadąc szeroką drogą leśną przyjeżdżamy do Orzeszkowa. We wsi niezbyt interesujący kościół świętych Piotra i Pawła, obok którego znajduje się grób Mieczysława Poźniaka, który został zastrzelony 31 sierpnia 1982 roku w czasie Wydarzeń Lubińskich. Dalej nasza wycieczka biegnie do Małowic. By nie jechać ruchliwą szosą znajdujemy zjazd w polną drogę (bliżej północnego krańca wsi). Kierunek północno-zachodni. W Małowicach ładny kościół Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny. By do mostu w Ścinawie nadal nie jechać szosą, znajdujemy ścieżkę biegnącą wokół stawów (starorzecze Odry). Wracamy na miejsce startu.
Paweł Niewodniczański – maj 2015
lubinskietrasyrowerowe.pl

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Ziemia Lubuska
Ziemia Lubuska - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa krajoznawcza województwa lubuskiego z wyszczególnionymi atrakcjami turystycznymi. Na mapie umieszczono grafiki atrakcji turystycznych.

Mapa Dolina Odry. Kraina Łęgów Odrzańskich
Dolina Odry. Kraina Łęgów Odrzańskich - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Aktualizowana w terenie mapa Krainy Łęgów Odrzańskiech obejmuje obszar od Wrocławia do Głogowa. Osią mapy jest rzeka Odra. Na mapie umieszczono aktualne szlaki piesze i rowerowe.

Mapa Dolnośląska Kraina Rowerowa
Dolnośląska Kraina Rowerowa - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa obejmuje obszar Dolnośląskiej Krainy Rowerowej, czyli obszar pow. górowskiego, pow. trzebnickiego, pow. milickiego oraz gmin: Wołów, Twardogóra i Dobroszyce. Zaznaczono tu wszystkie szlaki piesze, rowerowe, konne i kajakowe oraz ścieżki...

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
JJ_Active
22 maja 2015 JJ_Active napisał:
Super:)
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0