ścieżka edukacyjna ŚWIETLISTA DĄBROWA

Dodano 2 marca 2021 przez rysowanie
ścieżka edukacyjna ŚWIETLISTA DĄBROWA
  • Opis
  • Mapa
  • Punkty

Kod trasy

202661
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

1144898
Świetlista Dabrowa
ścieżka edukacyjna "Świetlista Dąbrowa"

1 - Pomnik przyrody

2 - Gospodarczy drzewostan nasienny

3 - Młodnik sosnowy

4 - Budowa lasu

5 - Rezerwat przyrody

6 - Las typu świetlista dąbrowa

7 - Zbiorowiska zastępcze

8 - Pożary leśne

9 - Zagrożenia naturalnej roślinności

10 - Siedliska wilgotne

11 - Las łęgowy

12 - Zwierzyna leśna

Rezerwat „Świetlista Dąbrowa”
Rezerwat został utworzony w 1998 roku w celu ochrony lasów typu świetlistej dąbrowy (Potentillo albae-Quercetum) w zachodniej części Niżu Polskiego. Drzewostan tworzony jest w dużej mierze przez dąb szypułkowy, ale istnieją tu płaty starodrzewu sosnowego i zarośla leszczynowe. Występują tu: konwalijka dwulistna, podkolan biały, konwalia majowa, siódmaczek leśny i lilia złotogłów. Obok obszarów leśnych, występują zagłębienia ze stagnującą okresowo wodą oraz głazy narzutowe. Stan zachowania tutejszych fitocenoz jest dobry. Powierzchnia: 79,53 ha Rezerwat posiada otulinę powierzchni 47,32 ha. Obszar rezerwatu podlega ochronie ścisłej (5,00 ha) i czynnej (74,53 ha).
Na trasie przy torach pomnik przyrody - prawem chroniony - Głaz narzutowy - BREKCJA GRANITOWA ze Skandynawii o wymiarach: długość 370 cm, wysokość 250 cm, obwód 1100 cm.
brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.