SANDOMIERZ - SZLAK WINIARSKI

Dodano 5 sierpnia 2021 przez Planer
SANDOMIERZ - SZLAK WINIARSKI
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

222925
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Samochód
 • Stopień trudności: Łatwy
 • Gwiazdki: 6.0
 • Dystans: 23,1 km
 • Przewyższenie: 57,12 m
 • Suma podejść: 214,65 m
 • Suma zejść: 204,95 m
1256778
Winnica nad Jarem
Winnica o powierzchni 1ha, która od 2009 r. góruje na południowym stoku z przepięknym widokiem na dolinę Koprzywianki i Wisły. Jako druga w regionie winnica, która rozpoczęła sprzedaż swoich win w 2013 roku, została doceniona przez koneserów i ekspertów winiarskich w konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych.
Degustacjom wina często towarzyszy deska serów lokalnych, swojska wędlina i ciasto domowe. Organizowane są również imprezy integracyjne przy ognisku czy grillu.
1393450
Spiżania Sandomierska
Wyjątkowa i różnorodna oferta wina pochodzącego z lokalnych
winnic, które są bogactwem Ziemi Sandomierskiej. Lessowa gleba i unikalny mikroklimat
sprzyjają winorośli dojrzewającej na południowych stokach w promieniach słońca.
1393451
Winnica św. Jakuba
Winnica została założona przez dominikanów w Sandomierzu, niedługo po założeniu klasztoru św. Jakuba, po 1226 r. Była to pierwsza winnica w Ziemi Sandomierskiej, która następnie zapoczątkowała w tym regionie rozkwit uprawy winorośli, w stylu włoskim. Początkowo wytwarzała wino dla własnych potrzeb liturgicznych, następnie otrzymała certyfikat książęcy na produkcję i sprzedaż wina w całej Europie.
Obecnie istnieje możliwość oprowadzenia połączona z degustacją win produkowanych z własnych zbiorów. Z winnicy rozpościera się piękny widok na Zamek oraz na panoramę Starego Miasta.
1393452
Winnica z Gór Pieprzowych
Młoda winnica założona w 2015 roku. Uprawiane odmiany to Rondo, Regent, Leon Millot, Marechal Foch oraz Muscat Odesskij. Lessowa gleba i łupki stwarzają idealne warunki pod uprawę winorośli. Pierwsze wino powstało w 2017 roku, jednak już od początku zbierało pozytywne opinie. Winnica wśród lessowych jarów spoglądająca na Wisłę z wysokości Gór Pieprzowych. Miejsce gościnne, ze wspaniałymi widokami oraz możliwością degustacji oraz mini-lekcji historii o lokalnych terenach.
1393453
Winnica Nadwiślańska
Winnica powstała w maju 2017 r. w Górach Pieprzowych. Południowo-zachodnie nachylenie, wysokość 160-190 m n.p.m. i lessowa gleba na łupkach stanowią bardzo dobre warunki dla winnicy. Na obszarze 1ha znalazło się 6 odmian winorośli. Białe – Chardonnay, Riesling, Johanniter, Hibernal oraz czerwone – Cabernet Cortis i Regent. Teren winnicy sąsiaduje z ciekawym krajobrazowo i przyrodniczo obszarem Natura 2000 oraz Rezerwatem Przyrody Góry Pieprzowe. Etykiety butelek z winnicy zdobią występujące w okolicy ptaki, a ich łacińskie nazwy są inspiracją dla nazw win.
1393454
Winnica Sandomierska
Pagórki poprzecinane wąwozami, odkryte formy piaskowca czy często znajdowane na tym terenie skamieliny – to wszystko możesz zobaczyć w sąsiedztwie Winnicy Sandomierskiej. Jeśli lubisz piesze lub rowerowe przejażdżki, tutaj czeka na Ciebie wiele przyrodniczo i krajobrazowo ciekawych miejsc. Atrakcją jest tu również trasa questingowa „Śladami Benedyktynek”, której celem jest rozwiązanie zagadek logicznych, historycznych i terenowych, po to by na końcu podróży odkryć ukryty skarb.
1393455
Winnice
Pośród urokliwych wzniesień i dolin wyżyny sandomierskiej znajdują się winnice zrzeszone w Sandomierskim Stowarzyszeniu Winiarzy. Ich bogata nuta aromatów i smaków zadowoli każdego miłośnika wina. To właśnie specyficzny sandomierski mikroklimat oraz wyjątkowa lessowa ziemia sprzyjają uprawie winorośli, czego efektem są liczne nagrody dla lokalnych winiarzy na międzynarodowych konkursach. Jednak zaproponowane winnice to nie tylko winorośl i winiarnie, w których odbywają się degustacje. To także miejsca, gdzie możesz zatrzymać się na dłużej, odpocząć, zrelaksować się. Gwarantujemy, że widok zachodu słońca na tle sandomierskiej winnicy na długo pozostanie w Twojej pamięci !
Trasę poleca
Sandomierz – Królewskie Miasto

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Czechy i Słowacja – mapa samochodowa
Czechy i Słowacja – mapa samochodowa - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa samochodowa Słowacji i Czech zawiera: aktualną sieć autostrad, dróg ekspresowych i głównych, z podziałem na dwupasmowe i jednopasmowe; drogi w budowie, numerację dróg oraz kilometraż. Na mapie zaznaczono: przejścia graniczne, Autostradowe...

Mapa Wyżyna Sandomierska
Wyżyna Sandomierska - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Wyżyny Sandomierskiej przedstawia ziemię sandomierską - historyczną krainę Polski położoną między Pilicą a Wisłą oraz między Sanem a Dunajcem. Zasięg mapy wyznaczają: Józefów nad Wisłą na północy, Gnojno na zachodzie, Nowa Dęba na południu i...

Mapa Sandomierz. Szlakiem kameralnych przyjemności.
Sandomierz. Szlakiem kameralnych przyjemności. - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Na mapie Polski niewiele jest miejsc z duszą, w których ludzie z pasją odnajdują inspirującą moc tworzenia i życia. W Sandomierzu realizują się plany i spełniają marzenia, a czas staje się wartością względną. Podczas wizyty można zakosztować wielu...

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.