SANDOMIERZ – SPACER ROMANTYCZNY

Dodano 26 lipca 2021 przez Planer
SANDOMIERZ – SPACER ROMANTYCZNY
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

221544
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Piesza wycieczka
 • Stopień trudności: Łatwy
 • Gwiazdki: 6.0
 • Dystans: 2,8 km
 • Przewyższenie: 46,67 m
 • Suma podejść: 79,17 m
 • Suma zejść: 36,14 m
 • Lokalizacja: Sandomierz
1250749
Wybrzeże Marszałka Józefa Piłsudskiego/Parking
Spacer promenadą, rejs statkiem po Wiśle lub kubek kawy wśród zieleni i śpiewu ptaków... rozgrzeją każde serduszko.
Bulwar, dzięki pogłębieniu i oczyszczeniu kanału portowego jest doskonałą bazą rekreacyjną, gdzie można skorzystać z wielu atrakcji.
1250750
Muzeum Zamkowe
Zamek Królewski, wzniesiony w XIV w. na miejscu dawnego grodu. Z dziedzińca rozciąga się romantyczny widok na rzekę Wisłę oraz okolicę.
1250751
Ucho Igielne - Furta Dominikańska
Jedyna zachowana furta spośród dwóch niegdyś istniejących w systemie murów obronnych Sandomierza. Jedno z najpopularniejszych miejsc na zrobienie pamiątkowych zdjęć z Sandomierza.
1393456
Strefa relaksu w Hotelu Basztowym
Propozycja dla spragnionych wytchnienia i odprężenia, z dala od codziennego stresu to zabiegi, masaże i rytuały w sandomierskim SPA.
1393486
Pierścień z krzemieniem pasiastym
Unikatowy pomnik, który nawiązuje do faktu, że kamień był wydobywany w okolicy miasta, a obecnie jest wykorzystywany w biżuterii.
1393487
Bazylika Katedralna
Gotycka świątynia wzniesiona przez Kazimierza Wielkiego w latach 1360 - 1382. W pobliżu katedry znajduje się dzwonnica późnobarokowa. W skarbcu katedralnym przechowywane są cenne pamiątki związane z historią.
1393488
Kozie schodki
Schody łączące ul. Długosza z ul. Rybitwy, położoną 23 m niżej. Zejście po kozich schodkach na dół to przejście ze strefy zabytkowych, sandomierskich zabudowań na zielony, naturalny i rozległy plac Papieski – miejsce wypoczynku i rekreacji.
1393489
"Świętokrzyskie butelki"
Miejsce powstałe z inicjatywy zaangażowanych winiarzy z regionu świętokrzyskiego. Można tu nabyć i zdegustować na miejscu lokalne wina oraz sery, a także zasięgnąć informacji o tutejszych winnicach, z których każda jest wyjątkowa i warta odwiedzenia.
1393490
Studnia
Jedno z najbardziej rozpoznawalnych miejsc w Sandomierzu. Znajduje się na niewielkim podwyższeniu, w miejscu XVI-wiecznej drewnianej cysterny. Z trzech stron otoczona jest barierką, a z czwartej są schodki prowadzące do środka, gdzie znajduje się bardzo dobrze zachowany mechanizm do wyciągania wody.
1393491
Kotwica
Miejsce gdzie "ZAKOTWICZONO NIEBO"...
Położony nad Wisłą Sandomierz jest miastem portowym. Kotwica jest uznana za symbol nadziei.
1393492
Ratusz Sandomierski
Jeden z najpiękniejszych ratuszy renesansowych w Polsce. Zbudowany w XIV w. pierwotnie w kształcie wieży. Rozbudowany w XV w. uzyskał plan wydłużonego prostokąta, natomiast w XVI w. został zwieńczony attyką. Na początku XVII w. przybudowano od zachodu wieżę.
1393493
Brama Opatowska
Brama Opatowska jest pozostałością po średniowiecznych murach miejskich. Dzisiaj pełni funkcję wieży widokowej. Z jej szczytu rozciąga się widok na miasto i jego okolice, np. Góry Pieprzowe.
1393494
Widnokrąg
Wyjątkowe miejsce na kulinarnej mapie Sandomierza. Kolacja przy ostatniej ocalałej bramie miejskiej, w przepięknym otoczeniu restauracji Widnokrąg to idealne zwieńczenie „romantycznego spaceru”.
Sandomierz ma romantyczną duszę. Klimat miasta tworzą przekazywane z pokolenia na pokolenie opowieści i legendy, które w malowniczym otoczeniu nabierają wyjątkowego charakteru. Nie bez powodu miasto położone na siedmiu wzgórzach nazywano kiedyś małym Rzymem. Spotkanie przy ostatniej ocalałej bramie miejskiej w restauracji Widnokrąg, spacer po sandomierskim rynku, gdzie zakotwiczyło niebo i zachód słońca nad Wisłą to przepis na idealną randkę – nie tylko w Dzień Zakochanych. Odkryjcie miasto symboli, przejdźcie przez Ucho Igielne, a na dobrą wróżbę dotknijcie pierścienia z krzemieniem pasiastym – kamieniem optymizmu.
Trasę poleca
Sandomierz – Królewskie Miasto
brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.