SANDOMIERZ – SPACER OPTYMISTYCZNY

Dodano 6 sierpnia 2021 przez Planer
SANDOMIERZ – SPACER OPTYMISTYCZNY
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

223036
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Piesza wycieczka
 • Stopień trudności: Łatwy
 • Gwiazdki: 6.0
 • Dystans: 4,7 km
 • Przewyższenie: 55,33 m
 • Suma podejść: 98,16 m
 • Suma zejść: 109,38 m
 • Lokalizacja: Sandomierz
1257335
Parking – Podwale Górne
1257336
Park "Piszczele"
Regularne „spacery zachwytu” mają dobroczynny wpływ na zdrowie, a także na odczuwanie wdzięczności i współczucia. Na terenie Parku Piszczele funkcjonuje wiele atrakcji, które służą wypoczynkowi i rekreacji, m.in.: ścieżka przyrodniczo-edukacyjna, plac zabaw, aleja szachowa z replikami dwunastowiecznych oryginalnych szachów znajdujących się w sandomierskim muzeum, altana przy źródełku oraz liczne malownicze ścieżki spacerowe.
1257337
Bistro Podwale
Bistro zaspokoi każde podniebienie i uwiedzie wykwintnymi daniami tradycyjnej kuchni polskiej i międzynarodowej. Przy restauracji na zewnątrz znajduje się również taras, na którym można delektować się obiadem po małym wysiłku.
1257338
Ucho Igielne - Furta Dominikańska
Jedyna zachowana furta spośród dwóch niegdyś istniejących w systemie murów obronnych Sandomierza wprowadza element tajemniczości i historii. Z miejscem tym związana jest również zabawna opowieść, mówiąca o tym, że czasami Ucho Igielne lubi zamknąć się, szczególnie wtedy, gdy przechodzi przez nie osoba mająca wiele na sumieniu.
1257339
Galeria autorska Cezarego Łutowicza
Krzemień pasiasty został nazwany „kamieniem optymizmu”, dzięki kobiecej intuicji – właścicielki biżuterii z tego kamienia zaczęły dostrzegać jego pozytywne oddziaływanie. O kawałek krzemienia pasiastego starają się także narzeczeni i nowożeńcy, którzy stawiają go w nowo urządzanym wnętrzu. Atrakcją może być tutaj wizyta w pracowni, kontakt z kamieniem czy zanurzenie rąk w koszu z krzemieniami jako rytuał ozdrowienia, energetyzowania się i chłonięcia optymizmu.
1257340
Galeria Otwarta Mariusza Pajączkowskiego
W Galerii można zobaczyć biżuterię autorską, która powstaje aktualnie w pracowniach polskich artystów i projektantów, posługujących się głównie klasycznym warsztatem złotniczym.
1257341
Kotwica
Miejsce gdzie "ZAKOTWICZONO NIEBO"...
Położony nad Wisłą Sandomierz jest miastem portowym, stąd pojawiła się kotwica, która jest uznana za symbol nadziei.
1257342
Zegar Słoneczny
Zegar powstał na przełomie XVI- XVII wieku, ale wielokrotne remonty elewacji budynku zatarły z czasem jego pierwotny kształt i wygląd. Mimo, iż „szczęśliwi czasu nie liczą”, zegar ten przekonuje nas, że żyjemy w najbezpieczniejszym i najlepszym okresie w całej historii ludzkości. Bez względu na to, co uznamy za ważne – żywność, zdrowie, długowieczność, wykształcenie, konflikty – jest prawdą, że ostatnie dekady to najlepszy czas do życia, który pozwala z optymizmem patrzeć w przyszłość.
1257343
Galeria Sztuki Współczesnej Biura Wystaw Artystycznych
Sztuka ma niepodważalny wpływ na nastrój człowieka. W Galerii BWA można zobaczyć różne wystawy: malarstwa, rzeźby, grafiki, a także zakupić obraz, rzeźbę lub grafikę.
1399367
Galeria artystyczna Ryszardy Paralusz-Krzesimowskiej
Galeria, której właściciele biorą udział w licznych ogólnopolskich i zagranicznych wystawach. W swoich pracach łączą tradycyjne metody złotnicze, jak również eksperymentują z formą.
1399385
Brama Opatowska
Brama Opatowska jest pozostałością po średniowiecznych murach miejskich. Dzisiaj pełni funkcję wieży widokowej, z której szczytu rozciąga się kojący widok na miasto i jego okolice, np. Góry Pieprzowe.
1399386
Iluzjon art cafe
Miejsce, w którym klimatyczna muzyka, jedzenie i atmosfera zagwarantują przyjemnie spędzony czas. Wnętrze kawiarni wykorzystywane jest jako galeria malarstwa, grafiki oraz fotografii, a podziemne piętro kryje w sobie kameralne kino.
1399387
Zamek Królewski
Zamek wzniesiony w XIV w. na miejscu dawnego grodu, później przebudowany. Z dziedzińca rozciąga się rozkoszny widok na Wisłę, a w Muzeum zamkowym znajduje się wystawa krzemienia pasiastego, kamienia optymizmu.
1399388
Wybrzeże Marszałka Józefa Piłsudskiego
Dzięki pogłębieniu i oczyszczeniu kanału portowego miejsce to jest doskonałą bazą rekreacyjną, można skorzystać z wielu atrakcji, np. rejs statkiem.
1399389
Winnica Bistro
Stylizowana na włoską winnica św. Jakuba początkowo wytwarzała wino dla własnych potrzeb liturgicznych, następnie otrzymała certyfikat książęcy na produkcję i sprzedaż wina w całej Europie. Z winnicy rozpościera się piękny widok na Zamek oraz na panoramę Starego Miasta.
Optymistyczny spacer wspaniale dopełni lampka sandomierskiego wina o zachodzie słońca.
1399390
Parking/Podwale Górne
1399391
Optymistyczny
Jeśli czujesz, że tracisz radość życia w codziennej gonitwie oraz brakuje Ci okazji do zamyślenia, chwili przyjemności, wspólnego spaceru… odnajdź swój przepis na szczęście! Sandomierz jest miastem optymizmu i radości, które można spotkać na każdym kroku w kontakcie ze sztuką i kulturą, krajobrazem, dobrym jedzeniem oraz otwartymi mieszkańcami. Nasz „Optymistyczny Spacer” oprowadzi Cię po sandomierskich perełkach turystycznych, a także po mniej oczywistych urokliwych miejscach, których pozytywna energia doda Ci sił i spokoju ducha.
Trasę poleca
Sandomierz – Królewskie Miasto

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Czechy i Słowacja – mapa samochodowa
Czechy i Słowacja – mapa samochodowa - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa samochodowa Słowacji i Czech zawiera: aktualną sieć autostrad, dróg ekspresowych i głównych, z podziałem na dwupasmowe i jednopasmowe; drogi w budowie, numerację dróg oraz kilometraż. Na mapie zaznaczono: przejścia graniczne, Autostradowe...

Mapa Wyżyna Sandomierska
Wyżyna Sandomierska - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Wyżyny Sandomierskiej przedstawia ziemię sandomierską - historyczną krainę Polski położoną między Pilicą a Wisłą oraz między Sanem a Dunajcem. Zasięg mapy wyznaczają: Józefów nad Wisłą na północy, Gnojno na zachodzie, Nowa Dęba na południu i...

Mapa Sandomierz. Szlakiem kameralnych przyjemności.
Sandomierz. Szlakiem kameralnych przyjemności. - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Na mapie Polski niewiele jest miejsc z duszą, w których ludzie z pasją odnajdują inspirującą moc tworzenia i życia. W Sandomierzu realizują się plany i spełniają marzenia, a czas staje się wartością względną. Podczas wizyty można zakosztować wielu...

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.