Sandomierz - Kleczanów - Sandomierz

Dodano 30 kwietnia 2011 przez plik GPX
Sandomierz - Kleczanów - Sandomierz
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

3068
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Rower górski
 • Stopień trudności: Łatwy
 • Gwiazdki: 4.3
 • Dystans: 40,2 km
 • Czas trwania: 2 h 25 min
 • Średnia prędkość: 16,58 km/h
 • Przewyższenie: 117,5 m
 • Suma podejść: 587 m
 • Suma zejść: 562 m
 • Data: 29 kwietnia 2011
 • Lokalizacja: Polska, świętokrzyskie, Sandomierz
5477
Radary
Posterunek radiotechniczny
5478
Kościół w Jankowicach
5479
Droga między sadami
5480
Trzy figury
Rzeźby na rozstaju dróg
Trasa dość ciekawa, prowadzi mało uczęszczanymi drogami, w większości asfaltowymi, ale nie tylko... :)

Z Sandomierza kierujemy się w stronę Chwałek, skręcamy na radary. Dalej jedziemy w prawo i po zjechaniu lessowym wąwozem (ale wyasfaltowanym) jesteśmy w Radoszkach.
W Jankowicach warto zobaczyć kościół, który został wybudowany w latach 30. XIX wieku z kamienia. Wcześniej w tym miejscu znajdował się drewniany kościół z XII wieku, który spłonął.

Następnie kierujemy się w stronę Zagród. Dla ułatwienia: jedziemy żółtym szlakiem rowerowym.
Z Zagród wyjeżdżamy wąwozem do góry, "niestety" jest on wyasfaltowany - mniejszy fun ;)
W drodze podziwiamy piękne widoki, głównie "dostojne sady sandomierskie" :)
Na krzyżówce żegnamy się z żółtym szlakiem i jedziemy w lewo, do Kleczanowa.

Jedziemy szosą w stronę Sandomierza ok. 2km, następnie skręcamy na Węgrce Panieńskie (wg drogowskazu) i pedałujemy cały czas "za drogą".
Po ok. 6km jesteśmy w Obrazowie.

Stąd powolutku zaczynamy zjeżdżać w dół :)
W Malicach na rozstaju drogi z Obrazowa do Łojowic, Dębian, Wielogóry i Złotej warto zwrócić uwagę na trzy XIX-wieczne figury kamienne. Tworzą one jednolitą stylowo kompozycję znaną w ikonografii chrześcijańskiej jako Przemienienie Pańskie - w środku Jezus Chrystus, a po bokach św. Piotr i św. Paweł.
Jadąc dalej mijamy Polanów i dojeżdżamy do drogi Sandomierz-Kraków w Samborcu, którą przecinamy. Kończy się asfalt i zaczyna się zabawa ;)

"Nieoficjalnym" mostkiem pokonujemy Koprzywiankę i głównie polną drogą pośród sadów, a od mostu w Złotej wzdłuż wału dojeżdżamy do mostu w Andruszkowicach. Stąd przez Koćmierzów (z polnym bonusem) i Zawisełcze pedałujemy prosto do Sandomierza.

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Czechy i Słowacja – mapa samochodowa
Czechy i Słowacja – mapa samochodowa - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa samochodowa Słowacji i Czech zawiera: aktualną sieć autostrad, dróg ekspresowych i głównych, z podziałem na dwupasmowe i jednopasmowe; drogi w budowie, numerację dróg oraz kilometraż. Na mapie zaznaczono: przejścia graniczne, Autostradowe...

Mapa Wyżyna Sandomierska
Wyżyna Sandomierska - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Wyżyny Sandomierskiej przedstawia ziemię sandomierską - historyczną krainę Polski położoną między Pilicą a Wisłą oraz między Sanem a Dunajcem. Zasięg mapy wyznaczają: Józefów nad Wisłą na północy, Gnojno na zachodzie, Nowa Dęba na południu i...

Mapa Sandomierz. Szlakiem kameralnych przyjemności.
Sandomierz. Szlakiem kameralnych przyjemności. - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Na mapie Polski niewiele jest miejsc z duszą, w których ludzie z pasją odnajdują inspirującą moc tworzenia i życia. W Sandomierzu realizują się plany i spełniają marzenia, a czas staje się wartością względną. Podczas wizyty można zakosztować wielu...

Wasza ocena: 3.4 (16 głosów)

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.