Sałasz i Jaworz backcountry

Dodano 22 lutego 2013 przez plik GPX
Sałasz i Jaworz backcountry
  • Opis
  • Mapa
  • Punkty

Kod trasy

17259
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

99757
pasmo
99758
pamo2
99759
pasmo1
99760
pasm03
99761
pasmo4
Pasmo Łososińskie to miejsce stworzone dla spragnionych przygody narciarzy. Sam grzbiet to 20 km łagodnej (jak na te okolice) trasy back country, a gdy dodać do tego sieć dróżek, skrótów i przesmyków, okaże się, że nawet kilka dni nie wystarczy, by odkryć wszystkie uroki łańcucha.
Pasmo, a więc rzecz nietypowa dla Beskidu Wyspowego. Żeby jednak beztrosko pognać po grzbiecie, trzeba najpierw na ten grzbiet się wdrapać. Czyli jednak Wyspowy ;).

Ograniczone dolinami rzeki Łososiny i potokami Sowlina, Mordarka i Smolnik Pasmo Łososińskie rozciąga się od Łososiny Górnej po Jezioro Rożnowskie. Podczas tegorocznej DRAPY przyjrzymy się środkowej części pasma: od przełęczy pod Sałaszem do najwyższego szczytu łańcucha – Jaworza.

Trasa wiedzie przede wszystkim szlakiem turystycznym po grzbiecie Sałasza i Jaworza z małymi wariacjami po leśnych ścieżkach.
Ma długość: 14 km
Przewyższenie: 437 m
Trasę poleca
Beskid Wyspowy

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Główny Szlak Beskidzki - Wołosate-Ustroń
Główny Szlak Beskidzki - Wołosate-Ustroń - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa zawiera praktyczne informacje o Głównym Szlaku Beskidzkim (GSB) – najdłuższym szlaku górskim w Polsce, prowadzącym przez niemal wszystkie pasma beskidzkie (Bieszczady, Beskid Niski, Beskid Sądecki, Gorce, Beskid Żywiecki, Beskid Śląski). Przy...

Mapa Czechy i Słowacja – mapa samochodowa
Czechy i Słowacja – mapa samochodowa - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa samochodowa Słowacji i Czech zawiera: aktualną sieć autostrad, dróg ekspresowych i głównych, z podziałem na dwupasmowe i jednopasmowe; drogi w budowie, numerację dróg oraz kilometraż. Na mapie zaznaczono: przejścia graniczne, Autostradowe...

Mapa Małopolska na rowerze
Małopolska na rowerze - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa przedstawia sieć zrealizowanych do tej pory (VII 2020) tras rowerowych: - z projektu VeloMałopolska; - Szlak wokół Tatr (część polska); - inne szlaki rowerowe (lokalne terenowe, szlak Orlich Gniazd, Green Velo, Szlak karpacki).  ...

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.