Sałasz i Jaworz backcountry

Dodano 22 lutego 2013 przez plik GPX
Sałasz i Jaworz backcountry
  • Opis
  • Mapa
  • Punkty

Kod trasy

17259
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

99757
pasmo
99758
pamo2
99759
pasmo1
99760
pasm03
99761
pasmo4
Pasmo Łososińskie to miejsce stworzone dla spragnionych przygody narciarzy. Sam grzbiet to 20 km łagodnej (jak na te okolice) trasy back country, a gdy dodać do tego sieć dróżek, skrótów i przesmyków, okaże się, że nawet kilka dni nie wystarczy, by odkryć wszystkie uroki łańcucha.
Pasmo, a więc rzecz nietypowa dla Beskidu Wyspowego. Żeby jednak beztrosko pognać po grzbiecie, trzeba najpierw na ten grzbiet się wdrapać. Czyli jednak Wyspowy ;).

Ograniczone dolinami rzeki Łososiny i potokami Sowlina, Mordarka i Smolnik Pasmo Łososińskie rozciąga się od Łososiny Górnej po Jezioro Rożnowskie. Podczas tegorocznej DRAPY przyjrzymy się środkowej części pasma: od przełęczy pod Sałaszem do najwyższego szczytu łańcucha – Jaworza.

Trasa wiedzie przede wszystkim szlakiem turystycznym po grzbiecie Sałasza i Jaworza z małymi wariacjami po leśnych ścieżkach.
Ma długość: 14 km
Przewyższenie: 437 m
Trasę poleca
Beskid Wyspowy

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Beskid Wyspowy i Gorce
Beskid Wyspowy i Gorce - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa turystyczna "Beskid Wyspowy i Gorce" swoim zasięgiem obejmuje Beskid Wyspowy, Pogórze Wiśnickie, wschodnią część Pogórza Wielickiego oraz całe Gorce wraz z Gorczańskim Parkiem Narodowym.

Mapa Beskid Sądecki i Pieniny
Beskid Sądecki i Pieniny - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa turystyczna Beskidu Sądeckiego obejmuje obszar zamknięty przez dolinę Dunajca na północnym zachodzie oraz Krynicę, Tylicz i Muszynkę na południowym wschodzie. Zawiera też obszar Małych Pienin, Pieninek, Gór Grzybowskich oraz część Pienin...

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0