RZYM 2.1

Dodano 4 lutego 2012 przez rysowanie
  • Opis
  • Mapa
  • Punkty

Kod trasy

7018
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

57655
OTTAVIANO SAN PIETRO
Tutaj rozpoczynamy 2 dzień w Rzymie.
57656
Ottaviano
Tramwajem 19 jedziemy jeden przystanek do Risorgimento
57657
Piazza di San Pietro
Projekt Gian Lorenza Berniniego, wykonany na zlecenie papieża Aleksandra VII z rodziny Chigich, oparty na planie elipsy, otoczonej dwoma półkolistymi kolumnadami, jest powszechnie uważany za architektoniczne arcydzieło. Więcej na temat placu i bazyliki w pliku tekstowym i nagraniu audio.
57658
San Pietro
Kościół wzniesiony nad grobem Św. Piotra Apostoła to największa świątynia chrześcijańska. Została zbudowana w XVI w. na miejscu starszego kościoła, wzniesionego przez Konstantyna Wielkiego. Przykrywa ją kopuła zaprojektowana przez Michała Anioła. W środku znajdują się bezcenne dzieła sztuki, w tym "Pieta" Michała Anioła, baldachim nad ołtarzem i konfesja Św. Piotra, dzieło Berniniego. Więcej informacji na temat bazyliki i placu w pliku tekstowym i nagraniu audio.
57659
Risorgimento / Porta Angelica
Autobusem 23 jedziemy dwa przystanki i wysiadamy na P.ZA PIA/CONCILIAZIONE, możemy jeszcze raz zwiedzić Castel Sant'Angelo.
57660
P.Za Pia / Conciliazione
Autobusem 23 jedziemy 5 przystanków i wysiadamy na LGT FARNESINA / TRILUSSA.
57661
Lgt Farnesina / Trilussa
Po nawiedzeniu Santa Maria in Trastevere jedziemy z tego przystanku autobusem 23 dwa przystanki i wysiadamy na LTG ALBERTESCHI.
57662
Santa Maria in Trastevere
Według IV-wiecznej kroniki Św. Hieronima, w chwili narodzin Jezusa na Zatybrzu nastąpiło coś w rodzaju zwiastowania. Z ziemi wytrysnął olej i lał się przez cały dzień, spływając do rzeki. Był to wyraźny znak, że "nadejdzie dla ludzkości łaska Chrystusa". Ponieważ w tej okolicy mieszkało wielu wczesnych chrześcijan, nic dziwnego, że w przypuszczalnym miejscu cudu już w III w. powstał kościół (założony prawdopodobnie przez Św. Kaliksta). W obecnej XII-wiecznej bazylice na uwagę zasługują m.in. wspaniałe mozaiki.
57663
Lgt Alberteschi
57664
Santa Maria in Cosmedin
Kościół znany jest przede wszystkim z Bocca della Verita', kamiennej tarczy z wyrzeźbionym wizerunkiem boga morza, znajdującej się w XII-wiecznym portyku. Widać tu wpływy orientalne i bizantyjskie, czego przykładem są schola cantorum, odgrodzone murem miejsce dla wiernych, matronei (galerie przeznaczone dla kobiet) i ikonostas wyznaczający część kościoła dostępną jedynie kapłanom. Warto zwrócić uwagę na ozdobny gotycki baldachim, wielkanocny świecznik (tuż za prawą amboną) oraz obramioną mozaikę na złotym tle z VIII w., pochodzącą z pierwszej Bazyliki Św. Piotra, a znajdującą się w zakrystii.
57665
Circo Massimo
Tu kończymy 1 etap tego dnia. Metrem linii B jedziemy w kierunku Laurentina i wysiadamy na stacji BASILICA S. PAOLO.
brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.