RZYM 1.2

Dodano 1 lutego 2012 przez rysowanie
  • Opis
  • Mapa
  • Punkty

Kod trasy

6989
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

57585
SPAGNA
Tu rozpoczynamy kolejny etap 1 dnia
57586
Scalinata di Trinita dei Monti
Od co najmniej czterech wieków Piazza di Spagna stanowił serce niearcheologicznego Rzymu. Schody stały się ulubionym miejscem spotkań młodych turystów. Na Boże Narodzenie buduje się tu naturalnej wielkości szopkę. Co roku 8 grudnia papież odwiedza południowy skraj placu, gdzie składa wieniec pod figurą Maryi Panny, stojącą na szczycie rzymskiej kolumny, ustawioną tam w XIX w. dla upamiętnienia przyjęcia dogmatu o Niepokalanym Poczęciu.
57587
Fontana di Trevi
Budowa fontanny trwała 30 lat. W części centralnej dominuje postać Neptuna, niżej dwaj Trytoni szamoczą się z końmi (różne stany morza). Posągi w niszach symbolizują Obfitość (po lewej) i Zdrowie (po prawej). Cztery figury stojące na tle attyki przedstawiają dobroczynny, użyźniający wpływ wody w różnych porach roku. Istnieje zwyczaj wrzucania do fontanny monet (przez ramię), mający zapewnić powrót do Rzymu.
57588
BARBERINI FONTANA DI TREVI
Jedziemy metrem linii A w kierunku Anagnina do TERMINI, a potem metrem linii B w kierunku Laurentina do COLOSSEO.
brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.