rzezawa wiśnicz niepołomice krk

Dodano 11 maja 2020 przez plik GPX
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

171597
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Rower górski
 • Stopień trudności: Łatwy
 • Gwiazdki: 3.4
 • Dystans: 79,9 km
 • Przewyższenie: 179,97 m
 • Suma podejść: 1 511,28 m
 • Suma zejść: 1 505,92 m
 • Data: 3 sierpnia 2019
 • Lokalizacja:
991091
zamek Nowy wiśnicz
LEKSANDROWA to cicha i spokojna wieś położona w centralnej części gminy, na granicy z Nowym Wiśniczem. Na terenie miejscowości znajduje się kompleks leśny Bukowiec, tworzący malowniczy rezerwat przyrody, grupą skał piaskowych, wśród, których na szczególną uwagę zasługuje „kamień grzyb”.

Pierwsza wzmianka o miejscowości pochodzi z 1364 roku, nosiła ona wtedy nazwę „Leksandrowice”. W 1593 roku Stanisław Lubomirski z rąk Stanisława Barzego wojewody krakowskiego nabył Wiśnicz za 85 000 złp, a wraz z nim szereg osad i wsi wchodzących w kompleks dóbr zamku wiśnickiego. Dobra wiśnickie Lubomirskich zajmowały ok. 1/4 część obszaru dawnej Ziemi Bocheńskiej z okresu przedrozbiorowego. Pośród zakupionych przez Hetmana Lubomirskiego wsi znalazły się m.in.: Kobyle, Olchawa, Połom, Łomna, Wiśnicz Mały i Wielki oraz Leksandrowa.
991092
leksandrowa_klasztor
W latach 1621-1635 Lubomirski wybudował na terenie Laksandrowej klasztor i kościół Chrystusa Zbawiciela , który w 1788 roku został przez austriackie władze Galicji zamieniony na więzienie. Od tego czasu w sposób nieprzerwany budynki klasztorne pełnią funkcję Zakładu Karnego.
991093
stary_wisnicz_fara
991094
stary-wisnicz
991095
rzezawa hotel
991096
kiedyś klasztor dziś więzienie
W latach 1621-1635 Lubomirski wybudował na terenie Laksandrowej klasztor i kościół Chrystusa Zbawiciela , który w 1788 roku został przez austriackie władze Galicji zamieniony na więzienie. Od tego czasu w sposób nieprzerwany budynki klasztorne pełnią funkcję Zakładu Karnego.
991097
Stary_Wiśnicz_kościół
991098
leksandrowa_cmentarz
991099
leksandrowa_cmentarz2
Ciekawa Trasa rowerowa prowadząca karpackim przedgórzem. Mamy w większości drogi asfaltowe. po drodze parę widoków zamek w Wiśniczu i Niepołomicach

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Okolice Krakowa
Okolice Krakowa - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Krakowa i okolic przedstawia najważniejsze tereny rekreacyjne tego rejonu, m.in. Puszczę Niepołomicką, Dolinki Podkrakowskie i Ojcowski Park Narodowy. Obszar mapy "Okolice Krakowa" zamknięty jest przez Bochnię na wschodzie, Wadowice na...

Mapa Czechy i Słowacja – mapa samochodowa
Czechy i Słowacja – mapa samochodowa - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa samochodowa Słowacji i Czech zawiera: aktualną sieć autostrad, dróg ekspresowych i głównych, z podziałem na dwupasmowe i jednopasmowe; drogi w budowie, numerację dróg oraz kilometraż. Na mapie zaznaczono: przejścia graniczne, Autostradowe...

Mapa Małopolska na rowerze
Małopolska na rowerze - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa przedstawia sieć zrealizowanych do tej pory (VII 2020) tras rowerowych: - z projektu VeloMałopolska; - Szlak wokół Tatr (część polska); - inne szlaki rowerowe (lokalne terenowe, szlak Orlich Gniazd, Green Velo, Szlak karpacki).  ...

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.