Rzeka Wda. Wdecki Młyn - Błędno

Dodano 29 grudnia 2020 przez plik GPX
Rzeka Wda. Wdecki Młyn - Błędno
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

197667
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Kajak
 • Stopień trudności: Średni
 • Gwiazdki: 3.9
 • Dystans: 25,8 km
 • Czas trwania: 6 h 48 min
 • Średnia prędkość: 3,78 km/h
 • Przewyższenie: 63,93 m
 • Suma podejść: 2 052,53 m
 • Suma zejść: 2 071,3 m
 • Data: 18 sierpnia 2020
 • Lokalizacja: Wdecki Młyn
1115617
Wdecki Młyn
Start etapu z biwaku we Wdeckim Młynie przy działającej elektrowni wodnej. Prawy brzeg rzeki. Widok elektrowni po zwodowaniu. Biwak gminny ze stale utrzymywaną infrastrukturą i wywożonymi śmieciami. Na miejscu dostępne są zadaszone wiaty z ławkami. Toaleta komfortowo w dużym lesie, kąpiel w czystej rzece Wdzie.
1115619
Żurawki / Kasparus
Most i biwak leśny Żurawki. Jakieś 400 m powyżej mostu na prawym brzegu stoi pomost ze ścieżką do prywatnej posesji. UWAGA! JEST TU BARDZO AKTYWNA I NEZWYKLE NIEMIŁA WŁAŚCICELKA. Nie polecamy również na tym odcinku spania poza zorganizowanymi biwakami. Służby leśne tutaj są bardzo aktywne, a wynika to z obawy przed pożarami w cudownym sosnowym borze.
1115620
Rezerwat Krzywe Koło początek
Tu zaczyna się ogromna pętla rzeki, z której powstaje meander objęty ochroną. To Rezerwat Krzywe Koło w Pętli Wdy. Warto to zobaczyć od strony wody i z lądu.
1115621
Rezerwat Krzywe Koło.
Rzeka Wda obfituje w ptactwo. Łąka na prawym brzegu. Mamy szczęście do kaczek.
1115622
Rezerwat Krzywe Koło
Piękne miejsce. Rzeka meandruje, a woda płynie w dwóch kierunkach. Z brzegu można obejrzeć jak woda po prawej płynie w przód a po lewej stronie w tył.
1115623
Lewy brzeg rzeki Wdy, teren rezerwatu
Przez rzekę przerzucone jest potężne drzewo, pod którym przeważnie da się przepłynąć bez większych problemów. Jednak wysoki poziom wody sprawia problemy, bo rzeka płynie tu szybciej i mocniej trzeba się pod drzewem składać.
1115625
Najwęższe miejsce na rzece Wdzie
Piękne miejsce. Rzeka meandruje, a woda płynie w dwóch kierunkach. Z bardzo wąskiej i wysokiej grobli ziemi można obejrzeć jak woda po prawej płynie w przód a po lewej stronie w tył.
1115626
Błędno biwak leśny.
Za mostem na rzece Wdzie w Błędnie na prawym brzegu dostępny jest duży biwak. Najpierw blisko za mostem dobre miejsce do wysiadania z kajaka, ale nie nadające się na nocleg, bo jest zbyt wąsko i właściwie jest to droga. Płyń kajakiem jeszcze kilkaset metrów, a dopłyniesz do dużego śródleśnego pola namiotowego o bardzo piaszczystym brzegu. Na biwaku w Błędnie jest coraz bardziej zniszczona infrastruktura w postaci drewnianych wiat ze stołami, toi toi, bardzo dobre wejście do wody.
1115835
Rezerwat - połowa meandru
To miejsce w połowie wielkiego meandru zwanego Krzywym Kołem
1115836
Wieś Łuby
Nie ma tu sklepu, ani biwaku.
Jeden z etapów kilkudniowego spływu kajakowego, w właściwie spływu na kilka osad w kanu. Start przy zaporze na rzece o nazwie Wdecki Młyn, meta spływu na leśnym biwaku Błędno. Stopień trudności średni tylko ze względu długość spływu. Zerknijcie. To było ok 6h pływania.

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Pomorskie. Zamki i pałace
Pomorskie. Zamki i pałace - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa województwa pomorskiego na której zaznaczono za pomocą ilustracji zamki, dwory i pałace w województwie pomorskim. Mapa zawiera aktualną sieć dróg. Łącznie uwzględniono 121 miejsc wartych odwiedzenia.

Mapa Kaszuby dla aktywnych
Kaszuby dla aktywnych - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa obejmuje Kaszubski, Wdzydzki i Zaborski Park Krajobrazowy oraz Park Narodowy Bory Tucholskie. Najważniejsze miejscowości które znalazły się namapie to: Kartuzy, Ostrzyce, Szymbark, Bytów, Kościerzyna, Brusy, Swornegacie, Charzykowy, Chojnice i...

Mapa Województwo Pomorskie
Województwo Pomorskie - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa całego  województwa pomorskiego  z aktualnym przebiegiem dróg. Opisano ich numerację i kilometraż, zaznaczono również stacje paliw. Miejsca ciekawe, warte odwiedzenia podkreślono kolorem żółtym. Mapa posiada opisaną siatkę geograficzną WGS 84...

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.