Rzeka Piaśnica - J.Żarnowieckie-Plaża Dębki

Dodano 21 marca 2013 przez Garmin
 • Opis
 • Mapa

Kod trasy

17944
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Kajak
 • Stopień trudności: Łatwy
 • Gwiazdki: 1.7
 • Dystans: 13,6 km
 • Średnia prędkość: -0,01 km/h
 • Przewyższenie: 10,36 m
 • Suma podejść: 58,57 m
 • Suma zejść: 67,96 m
 • Data: 21 marca 2013
 • Lokalizacja: Polska, pomorskie, Kartoszyno
Piaśnica to mała rzeczka wypływająca ze sztucznie utworzonego zbiornika Żarnowieckiego na Pomorzu Kaszubskim. Rzeka ta słynie ze swojej czystości i bogatego ekosystemu - letnią porą obfituje w ciągnące się po kilka metrów rdestnice, moczarkę kanadyjska i olbrzymie nitki zielonych glonów. Co więcej, spotkamy tu nawet gąbki słodkowodne: zielone, żółte i brązowe, których obecność świadczy o krystalicznej czystości wody. W najgłębszych miejscach rzeka sięga 5-6 metrów! Kolejnym zaskoczeniem są tutaj liczne stada okoni, płoci i uklei. Piaśnica przepływa przez rezerwat "Piaśnickie Łąki” uznawany za jeden z najcenniejszych rezerwatów Pomorza i Kaszub. Oczywiście wśród atrakcji tego spływu nie sposób nie wymienić uroków plaży w Dębkach i samego faktu wpłynięcia kajakiem na morze!

Spływ Piaśnicą jest bardzo łatwy, wręcz idealny na pierwszy kontakt z kajakiem. Piaśnica jest także przyjazna dla rodzin z dziećmi. Osoby bardziej wprawione mogą spróbować swoich sił na otwartym morzu, o ile warunki po temu będą sprzyjające.
Trasę poleca
ekajaki.pl - spływy kajakowe

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Kaszubskie Wybrzeże Bałtyku
Kaszubskie Wybrzeże Bałtyku - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa turystyczna Kaszub obejmuje obszar od Łeby po Hel, zaznaczone tu zostały szlaki turystyczne, ścieżki dydaktyczne oraz lokalizacje atrakcji turystycznych, fortyfikacji nadmorskich i latarni morskich.

Mapa Pomorskie. Zamki i pałace
Pomorskie. Zamki i pałace - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa województwa pomorskiego na której zaznaczono za pomocą ilustracji zamki, dwory i pałace w województwie pomorskim. Mapa zawiera aktualną sieć dróg. Łącznie uwzględniono 121 miejsc wartych odwiedzenia.

Mapa Województwo Pomorskie
Województwo Pomorskie - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa całego  województwa pomorskiego  z aktualnym przebiegiem dróg. Opisano ich numerację i kilometraż, zaznaczono również stacje paliw. Miejsca ciekawe, warte odwiedzenia podkreślono kolorem żółtym. Mapa posiada opisaną siatkę geograficzną WGS 84...

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
axe007
11 maja 2016 axe007 napisał:
Właśnie taka trasa została przygotowana przez firmę "Kajaki Dębki", z której usług kajakarstwa warsto skorzystać. Spływ jest bezpieczny, zarówno dla osób potrafiących pływać i nie. Każdy otrzymuje wysokiej jakości kajak, a zarazem kamizelki, dla dzieci przygotowane siedzenia. Tak o swoich klientów dbają tylko oni http://KajakiPiasnica.pl
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.