Rybienko, Fidest, Loretto, Kamieńczyk, Rybienko

Dodano 23 kwietnia 2012 przez aplikację iPhone
Rybienko, Fidest, Loretto, Kamieńczyk, Rybienko
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

8406
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Rower górski
 • Stopień trudności: Średni
 • Gwiazdki: 3.5
 • Dystans: 27,3 km
 • Czas trwania: 2 h 59 min
 • Średnia prędkość: 9,14 km/h
 • Przewyższenie: 181,68 m
 • Suma podejść: 2 590,4 m
 • Suma zejść: 2 616,43 m
 • Data: 23 kwietnia 2012
 • Lokalizacja: Polska, mazowieckie, Wyszków
61489
Pomnik Kazimierza Wilka
Miejsce zamordowania przez kłusowników Kazimierza Wilka - 1956r.
61490
Cmentarz w Loretto
Cmentarz w Loretto
61493
Widok w stronę Loretto ;)
Widok w stronę Loretto ;).
61494
Deszcz, błoto - pęknięty pedał ;)
Deszcz, błoto - pęknięty pedał ;).
61495
Widok w stronę Loretto ;)
Widok w stronę Loretto ;).
61496
Brzozowy zagajnik, widok w stronę Loretto
Brzozowy zagajnik, widok w stronę Loretto.
61497
Cmentarz w Loretto
Cmentarz w Loretto.
61498
Sanktuarium maryjne w Loretto
Początki sanktuarium maryjnego w Loretto sięgają 1928. Wówczas ks. Ignacy Kłopotowski, założyciel Zgromadzenia Sióstr Loretanek, ówczesny proboszcz parafii Matki Bożej Loretańskiej w Warszawie, zakupił od dziedzica Ziatkowskiego duży majątek (o powierzchni około 130 ha) pod nazwą Zenówka, położony nad rzeką Liwiec, w odległości 60 kilometrów od stolicy.
Na początku w Loretto była skromna kapliczka w lesie, którą następnie przeniesiono do murowanego budynku. Z uwagi na wzrastającą liczbę wiernych przychodzących na nabożeństwa zaczęto myśleć o wybudowaniu dużej kaplicy poświęconej Matce Bożej Loretańskiej. Prace rozpoczęto w 1952. Pomimo utrudnień ze strony władzy komunistycznej w 1959 kaplica była już w stanie surowym. Pierwsza Msza święta została odprawiona 19 marca 1960. Prace nad wykończeniem kaplicy trwały przez wiele lat. W 1971 wykonano elewację zewnętrzną, umieszczając na frontonie grafikę przedstawiającą Matkę Bożą Loretańską z napisem: „Bogu w Trójcy Świętej Jedynemu i Matce Bożej Loretańskiej 1971’’. Ostateczny wystrój nadał kaplicy artysta Jerzy Machaj, a jej poświęcenia dokonał 19 lutego 1984 ks. bp Jerzy Modzelewski. Początkowo kaplica była pod wezwaniem Matki Bożej Różańcowej, a od momentu sprowadzenia z Włoch figury Matki Bożej Loretańskiej – jest pod wezwaniem Matki Bożej Loretańskiej.

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Północno-wschodnie okolice Warszawy
Północno-wschodnie okolice Warszawy - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Warszawy i okolic ograniczona jest przez:: Wyszków na północy, Nowy Dwór Mazowiecki na zachodzie, Warszawę na południu, Korytnicę na wschodzie. Mapa obejmuje fragment Kampinoskiego Parku Narodowego i prawie całe Jezioro Zegrzyńskie. Jest to...

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
kys30
7 lutego 2017 kys30 napisał:
ciekawa trasa i ładne zdjęcia. Takie klimaty lubię :) pozdrawiam!
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.