Rybakówka SZLAK ZIELONY duża pętla

Dodano 27 czerwca 2013 przez plik GPX
  • Opis
  • Mapa

Kod trasy

24237
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

Trasa: Trzebiechów- wokół stawów rybnych - Trzebiechów

Rodzaj trasy: krajobrazowa
Stopień trudności: łatwa
Walory: Trasa prowadzi wokół i pomiędzy stworzonymi w średniowieczu przez Cystersów stawami rybnymi Trzebiechów

Trzebiechów - Owalnica której początki sięgają 1308 roku. Z czasem przekształciła się w wielodrożnicę. We wsi istniał majątek, po którym pozostał wciąż działający folwark i przypałacowy park z XVIII w. W okolicy odkryto 5 stanowisk archeologicznych.

Zanotowano gniazdo orła bielika. Orzeł bielik to największy ptak szponiasty północnej Europy. Bieliki mają szerokie, prostokątne skrzydła o palczastych końcach lotek. Gdy krążą skrzydła trzymają płasko lub nieznacznie uniesione. W powietrzu rzuca się też w oczy krótki ogon - w odróżnieniu od długich skrzydeł. Długość ciała ok. 85-95 cm, rozpiętość skrzydeł u samca do 220 cm a u samic do 240 cm. Zakłada gniazda w różnorodnych krajobrazach, w których występują jeziora i stawy, tereny podmokłe lub cieki wodne, w starodrzewach w pobliżu dużych, otwartych zbiorników wodnych. Unika terenów górzystych, bezleśnych i bez zbiorników wodnych, ale też rozległych i zwartych kompleksów leśnych

Skórzyn

Nazwa wsi jako Skorin pojawia się w 1308 roku. Właścicielami Skórzyna byli między innymi ród Grunberg i Finckelstein. Do 1937 roku nosiła nazwę Skyren, co w języku łużyckim ma znaczyć tyle co światło. Pobliskie stawy rybne wykopali i zarządzali nimi joannici z Łagowa.

Leo Caprivi

Skórzyn jest znany z tego, że ostatnie 5 lat życia spędził tu Leo Caprivi. Był kanclerzem po Otto Bismarcku w latach 1890-1894 i próbował wprowadzić zmiany zarówno w polityce zewnętrznej jak i wewnętrznej. Po przejściu na emeryturę zamieszkał w Skórzynie u bratanicy (dom nr 45). Tu umarł w 1899 i został pochowany.
Trasę poleca
Lubuska Regionalna Organizacja Turystyczna

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Ziemia Lubuska
Ziemia Lubuska - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa krajoznawcza województwa lubuskiego z wyszczególnionymi atrakcjami turystycznymi. Na mapie umieszczono grafiki atrakcji turystycznych.

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.