Rudna - Chobienia - Rudna

Dodano 20 października 2013 przez plik GPX
Rudna - Chobienia - Rudna
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

31082
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Rower górski
 • Stopień trudności: Średni
 • Gwiazdki: 2.9
 • Dystans: 40,5 km
 • Przewyższenie: 91,06 m
 • Suma podejść: 417,11 m
 • Suma zejść: 417,29 m
 • Data: 19 października 2013
 • Lokalizacja: Polska, dolnośląskie, Rudna
178391
Chobienia_6
178392
25cz2011_21_Rudna
178393
Rudna_7
Rozpoczynamy wycieczkę, i ją kończymy, na Rynku w Rudnej. Kierujemy się szosą w kierunku Głogowa, lecz tuż za Rudną zjeżdżamy z głównej szosy w prawo (na północ) i podążamy do małej wioski Bytków. Na ostrym zakręcie we wsi jedziemy prosto polną drogą. Za wsią droga kieruje się na północny-zachód. Droga ma zmienny kierunek. Niekiedy podąża na wschód, a niekiedy na północ. Przejeżdżamy pod drodze przez tory. Docieramy do Gawronek. We wsi istniał kiedyś pałac, ale nie można znaleźć teraz nawet ruin. Znajdujemy drogę na północ i jedziemy do Trzęsowa. Początkowo jedziemy wśród pól, potem brzegiem lasu i lasem. Wyjeżdżamy z lasu i przecinamy szosę łączącą Grębocice z Hutą Orsk. Znowu brzegiem lasu i lasem docieramy do Trzęsowa. We wsi kościół świętego Józefa. Obok budynku straży pożarnej wjeżdżamy do lasu. Kręcimy pedałami na wschód i przejeżdżamy przez las, w którym znajduje się rezerwat przyrody „Skarpa storczyków”. Przecinamy szosę biegnącą w lewo (na północ) do Orska i dalej podążamy na wschód lasem. Droga powoli przyjmuje kierunek południowo-wschodni. Docieramy do szosy biegnącej w lewo (na północny-wschód) do Chełma. Skręcamy w lewo i szukamy drogi w prawo (na wschód). Jedziemy polami. W lesie drogą nasza wpada na asfaltową szosę, którą jedziemy do Radoszyc i dalej do Chobieni. W tej miejscowości do niedawna znajdowała się przeprawa promowa przez Odrę, lecz po wybudowaniu mostu przez tę rzekę na linii Radoszyce-Ciechanów, przeprawa została zlikwidowana. W Chobieni znajduje się też pięknie usytuowany wysoko na skarpie nad Odrą kościół świętych Piotra i Pawła. Także można od zewnątrz obejrzeć pałac. Remont tego obiektu stanął w miejscu (data wycieczki - październik 2013). Z Chobieni jedziemy zielonym szlakiem. Pierw polami, a potem lasem kierujemy się na południowy-zachód do Naroczyc-Górek. Przecinamy ten przysiółek w jego północnym krańcu. Wjeżdżamy w las biegnący poprzez Wzgórza Polkowickie. Początkowo wspinamy się na jego główną grań, lecz wnet zbaczamy na południowy-zachód do Miłogoszczy. Z tej wsi główną szosą jedziemy w prawo (na zachód) do Radomiłowa i dalej ciągle szosą do Brodowa. Po drodze tracimy zielony szlak. Za Brodowem przejeżdżamy tunelem pod torami i widzimy Rudnę.
Paweł Niewodniczański
www.lubinskietrasyrowerowe.pl
www.ziemialubinska.pl

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Dolina Odry. Kraina Łęgów Odrzańskich
Dolina Odry. Kraina Łęgów Odrzańskich - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Aktualizowana w terenie mapa Krainy Łęgów Odrzańskiech obejmuje obszar od Wrocławia do Głogowa. Osią mapy jest rzeka Odra. Na mapie umieszczono aktualne szlaki piesze i rowerowe.

Mapa Dolnośląska Kraina Rowerowa
Dolnośląska Kraina Rowerowa - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa obejmuje obszar Dolnośląskiej Krainy Rowerowej, czyli obszar pow. górowskiego, pow. trzebnickiego, pow. milickiego oraz gmin: Wołów, Twardogóra i Dobroszyce. Zaznaczono tu wszystkie szlaki piesze, rowerowe, konne i kajakowe oraz ścieżki...

Mapa Ziemia Lubuska
Ziemia Lubuska - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa krajoznawcza województwa lubuskiego z wyszczególnionymi atrakcjami turystycznymi. Na mapie umieszczono grafiki atrakcji turystycznych.

Szukasz noclegu w okolicy?

Dokonując rezerwacji, wspierasz Traseo

Noclegi

Dolnośląskie

booking.com
Zdjęcie pochodzi z trasy Szlak Piastowski (Granitowy) K-2 | Autor zdjęcia: KsiestwoSJ
brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0