Ruczaj - Tor Kajakowy - Lasek Wolski - Kopiec - Dębniki

Dodano 16 kwietnia 2011 przez plik GPX
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

2792
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Rower górski
 • Stopień trudności: Średni
 • Gwiazdki: 1.9
 • Dystans: 21,8 km
 • Czas trwania: 2 h 13 min
 • Średnia prędkość: 9,78 km/h
 • Przewyższenie: 146 m
 • Suma podejść: 610 m
 • Suma zejść: 688 m
 • Data: 16 kwietnia 2011
 • Lokalizacja: Polska, małopolskie, Kraków
4996
Fort 53a Winnica
Fort 53a Winnica powstał w latach 1898 - 1899 jako pancerny fort obrony bliskiej. Posiada blok koszarowo bojowy z dwiema wieżami artyleryjskimi typu M.94 i kopułą obserwacyjną (B59), blok tradytora sprzężonego z kaponierą obrony wjazdu i kaponierę podwójną w przeciwstoku połączoną poterną z blokiem koszarowo bojowym. Fort otoczony jest fosą wykutą w skale wapiennej, częściowo omurowaną kamieniem. W okresie okupacji był wykorzystany jako miejsce przetrzymywania jeńców radzieckich.

żródło: http://www.twierdza.art.pl/fort_53a_winnica.htm
4997
Pelikan, Żurawie, Strusie...
Gospodarstwo z całą masą ptaków m.in. Pelikanem, Żurawiami, Strusiami i całą masą innych :)
4998
Tor kajakarstwa górskiego
4999
Stopień wodny Kościuszko
Z kładki super widok na Wisłę i Klasztor Kamedułów na Bielanach
5000
Klasztor Kamedułów na Bielanach
Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny – zabytkowy kościół rzymskokatolicki wraz z eremem oo. kamedułów na Bielanach w Krakowie.
Znajduje się na wyniosłej Srebrnej Górze (jednego z najwyższych wzniesień Pasma Sowińca) w południowo-zachodniej części Lasu Wolskiego, nad brzegiem Wisły.
Zakonników sprowadził tu i osadził w 1603 marszałek wielki koronny Mikołaj z Podhajec Wolski. Kameduli są zakonem monastycznym pustelników żyjących wg wyznaczonych przez siebie własnych surowych zasad opartych na regule św. Benedykta.
Strój zakonny stanowi biały habit z kapturem, szkaplerzem i płóciennym pasem. Dzień w klasztorze zaczyna się o 3.30.
Mnisi żyją w domkach – pustelniach lub w pojedynczych celach klasztornych. Spotykają się jedynie podczas mszy świętej, modlitw i kilku posiłków w ciągu roku spożywanych wspólnie w refektarzu. Praca, modlitwa, lektura, kontemplacja, pokuta, post, samotność, zachowywanie milczenia, mają służyć pełnemu zjednoczeniu z Bogiem.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Ko%C5%9Bci%C3%B3%C5%82_Wniebowzi%C4%99cia_Naj%C5%9Bwi%C4%99tszej_Maryi_Panny_w_Krakowie
5001
Kopiec Kościuszki i Fort Kościuszko
Fort 2 Kościuszko jest jednym z najstarszych zachowanych dzieł Twierdzy Kraków. Zbudowany został w latach 1850 - 1856 jako daleko wysunięty punkt obrony. Fort ten jest dziełem cytadelowym. Narys fortu zbliżony jest do sześcioboku z narażonymi bastionami: od zachodu trzy wielkie, od wschodu dwa mniejsze flankujące przełamany blok koszar szyjowych, broniony dodatkowo kaponierą. Fort Kościuszko był największym dziełem obronnym Twierdzy Kraków. Posiadał 60 armat i haubic oraz 6 moździerzy, załoga fortu liczyła 732 żołnierzy. Początkowo fort był jednym z czterech dzieł wysuniętych przed rdzeń twierdzy. W latach 1854 - 1857 zagęszczono ten obwód szańcami FS. W latach 1907 - 1910 fort włączono do nowego rdzenia twierdzy, budując w jego sąsiedztwie system nowych ostrogów, bram i umocnień ziemnych.

http://www.twierdza.art.pl/kosciuszko.htm

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Jura Krakowsko-Częstochowska
Jura Krakowsko-Częstochowska - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Jury Krakowsko-Częstochowskiej zaznaczone zastały szlaki piesze, konne i rowerowe, w tym najważniejsze: Jurajski Szlak „Orlich Gniazd”, Szlak twierdzy Kraków, Szlak Zamonitu, Szlak Żarecki i inne.

Mapa Okolice Krakowa
Okolice Krakowa - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Krakowa i okolic przedstawia najważniejsze tereny rekreacyjne tego rejonu, m.in. Puszczę Niepołomicką, Dolinki Podkrakowskie i Ojcowski Park Narodowy. Obszar mapy "Okolice Krakowa" zamknięty jest przez Bochnię na wschodzie, Wadowice na...

Mapa Beskid Wyspowy i Gorce
Beskid Wyspowy i Gorce - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa turystyczna "Beskid Wyspowy i Gorce" swoim zasięgiem obejmuje Beskid Wyspowy, Pogórze Wiśnickie, wschodnią część Pogórza Wielickiego oraz całe Gorce wraz z Gorczańskim Parkiem Narodowym.

Wasza ocena: 1.8 (4 głosy)

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0