ROWEROWE PRZYWITANIE WIOSNY - ŁĄKI STUDZIENIECKIE - TURYSTYCZNIE

Dodano 19 lutego 2020 przez plik GPX
ROWEROWE PRZYWITANIE WIOSNY - ŁĄKI STUDZIENIECKIE - TURYSTYCZNIE
  • Opis
  • Mapa
  • Punkty

Kod trasy

166191
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

943919
Monument, bł. Czesław Jóżwiak
Czesław Jóźwiak – polski męczennik chrześcijański II wojny światowej, błogosławiony Kościoła rzymskokatolickiego, wychowanek salezjański, jeden z Poznańskiej Piątki.
Data i miejsce urodzenia: 7 września 1919, Łażyn
Data i miejsce śmierci: 24 sierpnia 1942, Drezno, Niemcy
Beatyfikacja: 13 czerwca 1999; Warszawa; przez Jana Pawła II
943921
Bufet - 2
Nowa Wieś Wielka - przy boisku sportowym.
Kawa, herbata, ciasto i owoce
943922
Łąki Studzienieckie
W tym miejscu zorganizowanym będzie ciepły posiłek - "kluchy na pyrach "
Około 500 lat temu w obecnym miejscu Łąk Studzienickich znajdowało o się ogromne jezioro. Same Łąki Studzienieckie, powstały po osuszeniu jeziora przez osadników holenderskich, sprowadzonych tutaj przez króla Zygmunta Augusta. Znajdowało się tam miejsce wydobywania torfu. Jak głoszą ustne przekazy, kiedyś znaleziono tam szczątki tura. A może to był mamut ? Z tego najstarszego lasu tak naprawdę zostało już niewiele, był nękany pożarami. Łąki Studzienieckie dzisiaj to bardzo urokliwe krajobrazowo miejsce i przede wszystkim to prawdziwa oaza ptactwa.
1363948
Start - Meta
ŁĄKI STUDZIENIECKIE - TURYSTYCZNIE i MTB - 27.03.2022
Dystans ok.60km. Start - meta, bar leśny Kogut Leśnictwo Bielice. Technicznie łatwa. Trasa przebiega szlami turystycznymi i drogami pożarowymi. Na trasie nieistniejąca wieś Łażyn skąd pochodzi bł.Czesłąw Jóźwiak. Czesław Jóźwiak ur. 7 września 1919 w Łażynie, zamordowany przez Niemców 24 sierpnia 1942 w Dreźnie) – polski męczennik chrześcijański II wojny światowej, wychowanek salezjański, jeden z Poznańskiej Piątki. Beatyfikowany 13 czerwca 1999 w Warszawie przez Jana Pawła II.

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Ziemia Chelmińska - Kraina gotyku
Ziemia Chelmińska - Kraina gotyku - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Aktualizowana w terenie mapa krajoznawcza Ziemi Chełmińskiej. Na mapie zaznaczono w postaci ikon najważniejsze atrakcje turystyczne regionu. Mapa obejmuje swym zasięgiem Chełmno, Toruń, Chełmżę, Świecie, Grudziądz, Golub-Dobrzyń oraz Bydgoszcz. ...

Mapa Nadleśnictwo Żołędowo
Nadleśnictwo Żołędowo - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa ukazująca najciekawsze zakątki terenów bezpośrednio stykających się z Bydgoszczą. Swoim zasięgiem obejmuje obszar od Świekatowa na północy do bydgoskiego lotniska im. F. Chopina na południu, Równoleżnikowo rozciąga się zaś od wschodnich rogatek...

Mapa Kujawy - mapa atrakcji turystycznych
Kujawy - mapa atrakcji turystycznych - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Krajoznawcza mapa Kujaw z zaznaczonymi najważniejszymi atrakcjami turystycznymi w postaci grafik. Mapa Kujawy to doskonała propozycja szczególnie dla turystów, którzy podróżują samochodem.

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.

Beta