Rowerowa wycieczka po Krośniewicach

Dodano 10 kwietnia 2021 przez rysowanie
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

206132
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Rower górski
 • Stopień trudności: Łatwy
 • Gwiazdki: 3.7
 • Dystans: 3,9 km
 • Przewyższenie: 10,53 m
 • Suma podejść: 4,58 m
 • Suma zejść: 10,89 m
 • Data: 10 kwietnia 2021
 • Lokalizacja: Krośniewice
1161972
Muzeum im. Jerzego Dunin-Borkowskiego w Krośniewicach
Muzeum składa się z kilku pomieszczeń, które są nasycone wspaniałymi kolekcjami obrazów, archiwalnych dokumentów, rzeźb a także pięknie zdobionych, drewnianych mebli. Szczególną uwagę zwraca sala poświęcona gen. Władysławowi Andersowi, w której wystawę otwiera kopia metryki chrztu generała z Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Chodczu. Znajduje się tu również broń biała, używana przez żołnierzy I Korpusu Polskiego na Wschodzie, w którym Władysław Anders dowodził szwadronem 1 pułku ułanów Krechowieckich. Ponad to godne uwagi są tu także archiwalne dokumenty, fotografie, pocztówki nawiązujące tematycznie do bitwy pod Monte Cassino. Druga wystawa swoją formą przypomina gabinet należący do gen. Władysława Sikorskiego,. Znajdują się w niej rzeczy osobiste i meble generała. Biurko, fotel, krzesło, a także kałamarz, przyciski i nóż do papieru pochodzą z wyposażenia jego dworu w Parchaniu k. Inowrocławia.
Niezwykłym miejscem w muzeum jest salonik, czyli ulubiony pokój Jerzego Dunina-Borkowskiego. Wystrój jego tworzą tak jak przed laty obrazy wybitnych malarzy, m.in. Olgi Boznańskiej, Stanisława Wyspiańskiego czy Leona Wyczółkowskiego. Swoisty charakter saloniku uzupełniają klasyczne meble w stylu biedermeier a także wytwory rzemiosła artystycznego.
1161973
Szkoła Podstawowa nr 1 w Krośniewicach
Miejsce, w którym można zdobyć wiedzę i wykształcenie
1161974
Stokrotka w Krośniewicach
Miejsce, gdzie można kupić produkty spożywcze
1161975
NZOZ Medical w Krośniewicach
Miejsce, w którym leczy się chorych
1161976
Urząd Gminy w Krośniewicach
Można załatwić sprawy związane z meldowaniem, rejestracją firm, wyrobienie dowodów osobistych
1164709
Gminne Centrum Kultury i Rekreacji w Krośniewicach – świetlica osiedlowa “Andersówka”
Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Krośniewicach został powołany uchwałą Rady Narodowej Miasta i Gminy w Krośniewicach z dnia 27 września 1976r. i rozpoczął swoją działalność 1 stycznia 1977r.
1164712
Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
Rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu Krośniewice diecezji łowickiej. Kościół został wybudowany na planie krzyża łacińskiego jako budowla składająca się z jednej nawy. Przy prezbiterium są umieszczone dwie piętrowe zakrystie. Na elewacji frontowej znajduje się wysoka wieża z zegarem umieszczonym w profilowanym obramieniu. W oknach świątyni są umieszczone witraże.
Swoją trasę zaczęłam przy Andersówce na Błoniu. Jadąc ulicami - Toruńska, Parkowa znalazłam się ulicy Kolejowej, przy stokrotce. Następnie udałam się na Plac Wolności, gdzie znajduje się Muzeum. Jadąc dalej sfotografowałam Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, a dalej Szkołę Podstawową, do której aktualnie uczęszczam. Minęłam dużo innych ulic, m. in. ulicę Polną, Ogrodową, Targową, gen. Władysława Sikorskiego i znalazłam się na ulicy Poznańskiej. Tam minęłam aptekę NZOZ Medical oraz Urząd Gminy.

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Województwo Łódzkie
Województwo Łódzkie - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa województwa łódzkiego, na której zaznaczono miejscowości, drogi, tereny leśne, parki krajobrazowe, zabytki, kościoły, zabytki, ośrodki aktywności konnej i wodnej oraz główne szlaki rowerowe. Kolorem żółtym wyróżniono miejsca i miejscowości...

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Tagi
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0