Rowerem po Roztoczu - Susiec Nr 9 "Do Krasnobrodu"

Dodano 5 marca 2016 przez aplikację Android
Rowerem po Roztoczu - Susiec Nr 9
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

73573
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Rower górski
 • Stopień trudności: Trudny
 • Gwiazdki: 7.5
 • Dystans: 42,1 km
 • Czas trwania: 2 h 33 min
 • Średnia prędkość: 16,47 km/h
 • Przewyższenie: 129,41 m
 • Suma podejść: 1 099,17 m
 • Suma zejść: 1 107,9 m
 • Data: 17 stycznia 1970
 • Lokalizacja: Susiec
423123
Widok z Łuszczacza na Wapielnię
Widok z Łuszczacza na najwyższe wzniesienie Roztocza Środkowego Wapielnię w drodze do Ktasnobrodu
423124
Wieża widokowa w Suścu
Wieża widokowa w Suścu
423125
Kościół i Klasztor w Krasnobrodzie
Kościół i Klasztor w Krasnobrodzie
423126
Kaplica Św. Rocha
Kaplica Św. Rocha
423127
Kościół w Majdanie Sopockim Drugim
Kościół w Majdanie Sopockim Drugim
Trasa Nr 9, z Suśca "DO KRASNOBRODU"

Długość trasy – ok. 41 km, nawierzchnia: asfalt – 25 km, szuter – 3 km, droga gruntowa – 5 km, droga piaszczysta – 8 km. Stopień trudności – bardzo trudna (spore wzniesienia i długie odcinki piaszczyste). Zalecany typ roweru – wyłącznie górski. Na trasie można zobaczyć: panoramę z wieży widokowej, wzniesienie Wapielnia, miasto i uzdrowisko Krasnobród, okazały drzewostan Krasnobrodzkiego Parku Krajobrazowego, źródła i górny bieg rzeki Sopot, zabytkowy kościół oraz zalew w Majdanie Sopockim II, panoramę Roztocza koło wsi Grabowica.

0,0 km – ze stacji PKP Susiec wyruszamy na zachód.
1,3 km – na skrzyżowaniu obok szkoły i GOK skręcamy w prawo. Za torami jedziemy prosto aż do drogi wojewódzkiej nr 853 w Ciotuszy Nowej.
7,4 km – przekraczamy ruchliwą drogę wojewódzką „w lewo skos” i po 200 m skręcamy
w prawo w najbardziej uczęszczaną drogę gruntową, wpierw na wschód, dalej na północny wschód. Tą drogą musimy poruszać się około 1,5 km aż do Łuszczacza. Niestety, większość tego odcinka jest piaszczysta. Musimy być przygotowani na maszerowanie. Droga nie jest oznakowana, więc należy trzymać się głównego śladu i nie zmieniać głównego kierunku.
9,1 km – z lasu wyjeżdżamy koło kościoła w Łuszczaczu i udajemy się szosą pod górę. Ze szczytu dostrzegamy kopulasty pagór Wapielni. Jedziemy na wprost do lasu, gdzie napotykamy znaki niebieskie szlaku rowerowego. W odległości 3 km za szlabanem skręcamy w lewo, zgodnie z niebieskim szlakiem rowerowym, w piaszczystą drogę, która wznosi się i opada, by doprowadzić do wsi Szur. Po kolejnych 5 km najpierw szutrową, a następnie asfaltową ulicą Lelewela docieramy do centrum Krasnobrodu.
19,3 km – z Krasnobodu wracamy do Suśca inną trasą. Udajemy się wpierw czarnym szlakiem pieszym na południe, do wsi Husiny. Na rozwidleniu wybieramy prawe odgałęzienie. W lesie pokonujemy mozolnie duże piaszczyste podjazdy. Droga jest wręcz mordercza.
26,8 km – w Husinach zwracają uwagę źródła rzeki Sopot. Tu napotykamy zielony szlak rowerowy, którym docieramy do wsi Ciotusza Stara, a następnie asfaltową szosą do Majdanu Sopockiego II.
31,5 km – na skrzyżowaniu jedziemy na wprost, by za kościołem skręcić w lewo, na zaporę. Przedostajemy się koroną zapory na drugą stronę zbiornika wodnego i przez las docieramy do skrzyżowania w Majdanie Sopockim I.
33,5 km – z tego miejsca jedziemy szosą w lewo na wzniesienie. Ze szczytu podziwiamy typowy roztoczański krajobraz. Przejeżdżamy przez wieś Grabowicę. Na skrzyżowaniu dróg zamykamy pętlę trasy i skręcamy w prawo, w kierunku Suśca.
40,7 km – koniec trasy na stacji PKP Susiec.
Trasę poleca
Grupa gmin z Roztocza

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Roztocze
Roztocze - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa turystyczna Roztocza prezentuje uroki wschodniego zakątka Polski. Roztocze jest terenem wyżynnym, o silnym zalesieniu, poprzecinanym malowniczymi rzekami. Na obszarze tym położony jest Roztoczański Park Krajobrazowy oraz wiele miast o wysokiej...

Mapa Rowerem po Roztoczu
Rowerem po Roztoczu - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

"Rowerem po Roztoczu" to mapa jednego z najbardziej zielonych obszarów Polski - Roztocze, bo o nim mowa, to kraina geograficzna łącząca Wyżynę Lubelską z Podolem. To właśnie tutaj utworzono Roztoczański Park Narodowy, aby chronić cenne dziedzictwo...

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0