Rowerem po Roztoczu - Susiec Nr 9 "Do Krasnobrodu"

Dodano 5 marca 2016 przez aplikację Android
Rowerem po Roztoczu - Susiec Nr 9
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

73573
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Rower górski
 • Stopień trudności: Trudny
 • Gwiazdki: 6.0
 • Dystans: 42,1 km
 • Czas trwania: 2 h 33 min
 • Średnia prędkość: 16,47 km/h
 • Przewyższenie: 129,41 m
 • Suma podejść: 1 099,17 m
 • Suma zejść: 1 107,9 m
 • Data: 17 stycznia 1970
 • Lokalizacja: Susiec
423123
Widok z Łuszczacza na Wapielnię
Widok z Łuszczacza na najwyższe wzniesienie Roztocza Środkowego Wapielnię w drodze do Ktasnobrodu
423124
Wieża widokowa w Suścu
Wieża widokowa w Suścu
423125
Kościół i Klasztor w Krasnobrodzie
Kościół i Klasztor w Krasnobrodzie
423126
Kaplica Św. Rocha
Kaplica Św. Rocha
423127
Kościół w Majdanie Sopockim Drugim
Kościół w Majdanie Sopockim Drugim
DO KRASNOBRODU, Trasa Nr 9, Gmina Susiec
Długość trasy – ok. 42 km, nawierzchnia: asfalt – 26 km, szuter – 3 km, droga gruntowa – 5 km, droga piaszczysta – 8 km. Stopień trudności – trasa bardzo trudna (spore wzniesienia i długie odcinki piaszczyste). Zalecany typ roweru – wyłącznie górski. Na trasie można zobaczyć: panoramę z wieży widokowej, wzniesienie Wapielnia, miasto i uzdrowisko Krasnobród, okazały drzewostan Krasnobrodzkiego Parku Krajobrazowego, źródła i górny bieg rzeki Sopot, zabytkowy kościół oraz zalew w Majdanie Sopockim II, panoramę Roztocza koło wsi Grabowica.
0,0 km – ze stacji PKP Susiec wyruszamy na zachód.
1,3 km – na skrzyżowaniu obok szkoły i GOK skręcamy w prawo. Za torami jedziemy prosto przez Grabowicę, aż do drogi wojewódzkiej nr 853 w Ciotuszy Nowej.
7,4 km – przekraczamy ruchliwą drogę wojewódzką „w lewo skos” i po 200 m skręcamy w prawo w uczęszczaną drogę gruntową. Najpierw poruszamy się na wschód, dalej na północny wschód. Tą drogą musimy poruszać się około 1,5 km aż do Łuszczacza. Niestety odcinek ten w większości jest piaszczysty i musimy być przygotowani na maszerowanie. Droga nie jest oznakowana, więc należy trzymać się głównego śladu i nie zmieniać głównego kierunku. Ułatwieniem może być poruszanie przy pomocy aplikacji Traseo, po pobraniu śladu GPS tej trasy.)
(Uwaga! Odcinek ten można łatwo pokonać jadąc drogą wojewódzką na wschód i następnie skręcić do Łuszczacza, ale należy liczyć się z niebezpieczeństwem związanym z dużym ruchem samochodowym).
9,1 km – z lasu wyjeżdżamy koło kościoła w Łuszczaczu i udajemy się szosą pod górę. Ze szczytu dostrzegamy wzniesienie Wapielni. Jedziemy na wprost do lasu, gdzie napotykamy znaki niebieskie szlaku rowerowego. W odległości 3 km za leśnym szlabanem skręcamy w lewo, zgodnie z niebieskim szlakiem rowerowym, w piaszczystą drogę, która wznosi się i opada, by doprowadzić do wsi Szur. Po kolejnych 5 km najpierw szutrową, a następnie asfaltową ulicą Lelewela docieramy do centrum Krasnobrodu.
19,3 km – z Krasnobrodu wracamy do Suśca inną trasą. Udajemy się najpierw czarnym szlakiem pieszym na południe, do wsi Husiny. Na rozwidleniu wybieramy prawe odgałęzienie. W lesie pokonujemy mozolnie duże piaszczyste podjazdy. Droga jest naprawdę ciężka. Satysfakcję może przynieść widok dziewiczego lasu Krasnobrodzkiego Parku Krajorazowego.
26,8 km – w Husinach przykuwają uwagę źródła rzeki Sopot. Tu napotykamy zielony szlak rowerowy, którym docieramy do wsi Ciotusza Stara, a następnie asfaltową szosą do Majdanu Sopockiego Drugiego.
31,5 km – na skrzyżowaniu jedziemy na wprost, by za kościołem skręcić w lewo, na zaporę zalewu. Przedostajemy się koroną zapory na drugą stronę zbiornika wodnego i przez las docieramy do skrzyżowania w Majdanie Sopockim Pierwszym.
33,5 km – z tego miejsca jedziemy szosą w lewo na wzniesienie w Kierunku Grabowicy. Ze szczytu podziwiamy typowy roztoczański krajobraz. Po przejechaniu całej miejscowości na skrzyżowaniu dróg skręcamy w prawo w kierunku Suśca.
42 km – koniec trasy na stacji PKP Susiec.
Trasę poleca
Grupa gmin z Roztocza

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Roztocze
Roztocze - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa turystyczna Roztocza prezentuje uroki wschodniego zakątka Polski. Roztocze jest terenem wyżynnym, o silnym zalesieniu, poprzecinanym malowniczymi rzekami. Na obszarze tym położony jest Roztoczański Park Krajobrazowy oraz wiele miast o wysokiej...

Mapa Rowerem po Roztoczu
Rowerem po Roztoczu - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

"Rowerem po Roztoczu" to mapa jednego z najbardziej zielonych obszarów Polski - Roztocze, bo o nim mowa, to kraina geograficzna łącząca Wyżynę Lubelską z Podolem. To właśnie tutaj utworzono Roztoczański Park Narodowy, aby chronić cenne dziedzictwo...

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Rowerem po Roztoczu
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0