Rowerem po Roztoczu - Susiec, Nr 5 "Do rezerwatu Las Bukowy"

Dodano 11 marca 2016 przez aplikację Android
Rowerem po Roztoczu - Susiec, Nr 5
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

73906
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Rower górski
 • Stopień trudności: Łatwy
 • Gwiazdki: 8.1
 • Dystans: 33,0 km
 • Czas trwania: 1 h 46 min
 • Średnia prędkość: 18,54 km/h
 • Przewyższenie: 76,71 m
 • Suma podejść: 831,92 m
 • Suma zejść: 831,83 m
 • Data: 15 marca 2016
 • Lokalizacja: Susiec
423820
Widok z Kamienicy na Roztocze
Widok z Kamienicy na Roztocze
423821
Szumy na Tanwi
Szumy na Tanwi
423822
Ruiny cerkwi w Hucie Różanieckiej
Ruiny cerkwi w Hucie Różanieckiej
423823
Rezerwat Las Bukowy
Zatoka i tablica rezerwatu Las Bukowy
423824
Rezerwat Las Bukowy
Rezerwat Las Bukowy
423825
Widok ze wzniesienia w Kocudzy
Widok na Rezerwat Las Bukowy ze wzniesienia w Kocudzy -przysiółka miejscowości Paary
426240
Wita drewniana
Wita drewniana - miejsce na odpoczynek lub schronienie
426241
Młyn w Młynkach
Młyn w Młynkach k. Narola
426242
Pomosty na Szumach
Pomosty na Szumach
426243
Na niebieskim Szlaku Szumów
W jodłowym lesie na niebieskim Szlaku Szumów
Trasa Nr 5, z Suśca "Do rezerwatu Las Bukowy"

Długość trasy – ok. 33 km, nawierzchnia: asfalt – 32 km, droga gruntowa – 1 km. Stopień trudności – średni (trzy wzniesienia), zalecany typ roweru – dowolny. Na trasie można zobaczyć: rezerwat Nad Tanwią, imponujący widok z Kamienicy (305 m n.p.m.), ruiny kamiennej cerkwi i kamieniołom w Hucie Różanieckiej, rezerwat Las Bukowy, stary młyn wodny w osadzie Młynki, zabytki Narola, a w powrotnej drodze Strażnicę Carską w Paarach.

0,0 km – z Suśca jedziemy w kierunku Cieszanowa, jak trasą 2.
3,0 km – parking w Rebizantach (stąd można udać się pieszo do rezerwatu Nad Tanwią). Jedzie-my szosą na południe. Za mostem na Tanwi wjeżdżamy stromo na wzniesienie Kamienica. Wiele osób prowadzi tu rower. Ze szczytu rozpościera się niezrównany widok na północ, na pogarbiony teren Roztocza Środkowego, jak również na południe na niemal bezkresną Puszczę Solską. Za Hutą Różaniecką poruszamy się nadal szosą na południe, najpierw przez łąki, następnie przez las.
8,9 km – w lesie skręcamy w drugi asfaltowy wjazd w lewo. Jedziemy asfaltową, zamkniętą dla samochodów drogą. Ok. 3 km dalej napotykamy drewnianą wiatę – miejsce do wypoczynku. Pojawia się las liściasty. Na wzniesieniu znajdują się ukryte w lesie, nieczynne kamieniołomy. Zjeżdżając, mija-my wejście do rezerwatu Las Bukowy (ścieżka dydaktyczna), następnie osadę Łozy.
17,5 km – na skrzyżowaniu skręcamy ostro „w tył na lewo”, a następnie w prawo i przez mostek trafiamy do osady Młynki. Dalej pieszym Szlakiem Południowym (żółtym) udajemy się do centrum Narola.
20,4 km – Narol. Aby nie wyjeżdżać na wojewódzką, ruchliwą drogę, 400 m od początku zabudowań, a ok. 200 m przed kościołem skręcamy w lewo, w gruntową, krętą dróżkę. Po przejechaniu nią ok. 1 km trafiamy do dzielnicy Zagrody. Skręcamy w lewo.
22,2 km – jesteśmy we wsi Narol-Wieś. Znów skręcamy w lewo. Z tyłu, w odległości ok. 600 m, pozostawiamy pałac Łosiów. Opuszczamy teren zabudowany i wspinamy się na punkt widokowy. Na południowym wschodzie rysują się garbate Goraje oraz masyw Wielkiego Działu. Zjeżdżamy do wsi Paary. Obok kościoła stoi pomnik mieszkańców wsi pomordowanych w czasie II wojny światowej. Dalej mijamy zabytkowy obiekt – dawną strażnicę wojsk rosyjskich. Za nią można znaleźć w lesie kamienie ze szkliwem – pozostałość po ordynackiej hucie szkła, a także jej ceglane fundamenty.
27,5 km – na skrzyżowaniu z drogą do Huty Szumy lekko w prawo. Wyjeżdżamy ze wsi i na odc. 3 km przecinamy Puszczę Solską z okazałymi jodłami.
31,2 km – skręcamy w prawo, by wydzielonym z jezdni pasem dla rowerów wrócić do Suśca.
32,6 km – dworzec PKP w Suścu.
Trasę poleca
Grupa gmin z Roztocza

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Roztocze
Roztocze - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa turystyczna Roztocza prezentuje uroki wschodniego zakątka Polski. Roztocze jest terenem wyżynnym, o silnym zalesieniu, poprzecinanym malowniczymi rzekami. Na obszarze tym położony jest Roztoczański Park Krajobrazowy oraz wiele miast o wysokiej...

Mapa Rowerem po Roztoczu
Rowerem po Roztoczu - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

"Rowerem po Roztoczu" to mapa jednego z najbardziej zielonych obszarów Polski - Roztocze, bo o nim mowa, to kraina geograficzna łącząca Wyżynę Lubelską z Podolem. To właśnie tutaj utworzono Roztoczański Park Narodowy, aby chronić cenne dziedzictwo...

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0