Rowerem po Roztoczu - Susiec Nr 2 "Do Narola"

Dodano 6 marca 2016 przez aplikację Android
Rowerem po Roztoczu - Susiec Nr 2
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

73614
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Rower górski
 • Stopień trudności: Średni
 • Gwiazdki: 7.5
 • Dystans: 34,4 km
 • Czas trwania: 1 h 49 min
 • Średnia prędkość: 18,8 km/h
 • Przewyższenie: 100,34 m
 • Suma podejść: 787,39 m
 • Suma zejść: 789,4 m
 • Data: 6 marca 2016
 • Lokalizacja: Susiec
423118
Pałac w Narolu
Pałac Łosiów w Narolu
423119
Szumy na Tanwi
Wodospady w "Rezerwacie Nada Tanwią"
423120
Pomnik Józefa Piłsudskiego
Obelisk kamienny Józefa Piłsudskiego
423121
Wzniesienie koło Maził
Wzniesienie koło Maził
423122
Kościół w Łosińcu
Kościół w Łosińcu
Trasa nr 2 "Do Narola"
Długość trasy – 34 km, nawierzchnia: asfalt – 25 km, szuter – 7 km, droga piaszczysta – 2 km. Stopień trudności – średnia. Zalecany typ roweru – górski. Na trasie można zobaczyć: rezerwat Nad Tanwią, młyn w osadzie Młynki, kościoły w Narolu i Lipsku, pałac Łosiów w Narolu, kościół w Łosińcu.

0,0 km – z Suśca wyruszamy szosą w kierunku Tomaszowa Lub., by zaraz po wjeździe do lasu odbić na południe, w stronę Cieszanowa.
3,0 km – parking w Rebizantach. Stąd można udać się do oddalonych o 1 km „szumów”, czyli wodospadów w rezerwacie Nad Tanwią. Z parkingu wyruszamy na południe i za mostem na Tanwi skręcamy w lewo, w asfaltową drogę do miejscowości Huta Szumy. Zauważymy żółte znaki pieszego Szlaku Południowego, którymi będziemy się kierować aż do Narola.
6,3 km – za Hutą Szumy, zgodnie ze znakami żółtymi odbijamy w prawo do lasu. Pokonujemy trudny dla rowerów, miejscami piaszczysty odcinek drogi długości 2 km. Z czasem pojawia się lepsza, żwirowa droga.
11,0 km – skręcamy w lewo i przez wąski mostek przedostajemy się do osady Młynki. Nadal jadąc szlakiem żółtym, dotrzemy do centrum Narola.
14,0 km – na rynku w Narolu należy przeciąć ruchliwą drogę relacji Bełżec – Jarosław. Opuszczamy rynek drogą w kierunku Werchraty. Objeżdżamy szosą przez dawne miasto Lipsko (kościół, wały obronne, cmentarz wojenny), następnie wieś Lipie, by obok pałacu Łosiów w Narolu skręcić w prawo, ku Podlesinie.
21,0 km – za przejazdem kolejowym w Podlesinie skręcamy w lewo i jedziemy czerwonym Centralnym Szlakiem Rowerowym Roztocza, który na tym odcinku pokrywa się ze szlakiem Green Velo. Przez miejscowość Maziły docieramy do Łosińca.
27,0 km – w Łosińcu zwraca uwagę drewniany kościółek (dawna cerkiew) oraz duże źródła Potoku Łosinieckiego (Olszanki). Obok cmentarza wojennego z 1939 r. skręcamy w lewo i przez Wólkę Łosiniecką wydostajemy się na główną szosę, a nią w prawo, do przejazdu kolejowego.
31,2 km – w odległości 500 m za przejazdem skręcamy w lewo do miejscowości Rybnica, pozostawiając przy głównej szosie oznakowania szlaku czerwonego i Green Velo. Po przejechaniu przez wieś odcinka
1,5 km, droga wyprowadzi nas przez Potok Łosiniecki z powrotem na asfaltową szosę ze ścieżką rowerową. Po przejechaniu 1 km skręcamy w prawo
i obok MOR Green Velo docieramy do stacji PKP.
34,0 km – stacja PKP Susiec.
Trasę poleca
Grupa gmin z Roztocza

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Roztocze
Roztocze - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa turystyczna Roztocza prezentuje uroki wschodniego zakątka Polski. Roztocze jest terenem wyżynnym, o silnym zalesieniu, poprzecinanym malowniczymi rzekami. Na obszarze tym położony jest Roztoczański Park Krajobrazowy oraz wiele miast o wysokiej...

Mapa Rowerem po Roztoczu
Rowerem po Roztoczu - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

"Rowerem po Roztoczu" to mapa jednego z najbardziej zielonych obszarów Polski - Roztocze, bo o nim mowa, to kraina geograficzna łącząca Wyżynę Lubelską z Podolem. To właśnie tutaj utworzono Roztoczański Park Narodowy, aby chronić cenne dziedzictwo...

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0