category-icon

Rowerem po Roztoczu Krasnobród nr 6 Przez górki i pagórki

29 km
4.6 km
Krasnobród

CHARAKTERYSTYKA TRASY

2016-03-28
Krasnobród
category-icon
29 km
4631 m
4926 m
Średni
2.7/6
Wycieczka rozpoczyna się na placu Siekluckiego w centrum Krasnobrodu. Zalecanym rowerem jest zdecydowanie rower MTB. Trasa wycieczki prowadzi promenadą wzdłuż krasnobrodzkiego zalewu, dalej mija budynek Pałacu Leszczyńskich- obecnie Sanatorium. Droga prowadząca do miejscowości Grabnik jest dobrą drogą leśną, utwardzoną. Podjazd w okolice miejscowości Suchowola prowadzi drogą gruntową, niczym nie utwardzoną ale dla rowerów przejezdną. Z miejscowości Hutków do miejscowości Zaboreczno również prowadzi droga gruntowa, niczym nie utwardzona. W okresie prac polowych przejazd może być utrudniony. Za mostem na rzece Kryniczanka napotykamy rów, wprawiony rowerzysta bez problemu go pokona. Uwaga – po opadach deszczu przejazd przez rów może okazać się niemożliwy. Zjazd do miejscowości Klocówka ma duże walory krajobrazowe.
Trasę poleca:Grupa gmin z Roztocza
Grupa gmin z Roztocza

Komentarze

NA TEJ TRASIE PRZYDA CI SIĘ MAPA Z NASZEJ APLIKACJI

Roztocze
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Roztocze

Mapa turystyczna Roztocza prezentuje uroki wschodniego zakątka Polski. Roztocze jest terenem wyżynnym, o silnym zalesieniu, poprzecinanym malowniczymi rzekami. Na obszarze tym położony jest Roztoczański Park Krajobrazowy oraz wiele miast o wysokiej atrakcyjności turystycznej, m.in. Zamość, Józefów, Tomaszów Lubelski. Mapa Roztocza przedstawia szlaki, zabytki, informacje ważne dla turystów. Rok wydania 2023

Rowerem po Roztoczu
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Rowerem po Roztoczu

"Rowerem po Roztoczu" to mapa jednego z najbardziej zielonych obszarów Polski - Roztocze, bo o nim mowa, to kraina geograficzna łącząca Wyżynę Lubelską z Podolem. To właśnie tutaj utworzono Roztoczański Park Narodowy, aby chronić cenne dziedzictwo przyrodnicze. Mapa "Rowerem po Roztoczu" powstała przy współpracy gmin z tego obszaru: Zwierzyniec, Krasnobród, Józefów, Susiec, Tomaszów Lubelski, Narol, Horyniec Zdrój, Bełżec, Lubycza Królewska i Cieszanów. 

Zapraszamy na rowerową podróż przez ten niezwykły zakątek, do zwiedzania atrakcji i odkrywania tajemnic Roztocza!