Rowerem po Jurze krakowsko-częstochowskiej

Dodano 14 grudnia 2010 przez Garmin
Rowerem po Jurze krakowsko-częstochowskiej
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

1117
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Rower górski
 • Stopień trudności: Średni
 • Gwiazdki: 3.1
 • Dystans: 67,1 km
 • Przewyższenie: 181,69 m
 • Suma podejść: 992,09 m
 • Suma zejść: 1 006,99 m
 • Data: 7 sierpnia 2010
 • Lokalizacja: Polska, śląskie, Skrajnica
1941
IMGP2041.png
Zamek olsztyński
1942
IMGP2050.png
Źródło w Zaborzu
1943
IMGP2054.png
Figurka przy wejściu do pustelni
1944
IMGP2060.png
Zadaszona studnia
1945
IMGP2064.png
Huta w Częstochowie
Początek strasy znajduje się na stacji benzynowej przy drodze z Częstochowy do Olsztyna w okolicach wsi Odrzykoń. Stamtąd w stronę Skrajnicy pniemy się pod górę by w końcu ujrzeć zamek w Olsztynie od strony, z której prezentuje się on najlepiej. Cały Olsztyn ukryty jest w dolinie, a oczom naszym ukazuje się samo wzgórze zamkowe z ruinami na szycie. Kierujemy się w dół do Olsztyna, a następnie na południe mijając Góry Sokole w stronę Biskupic. Tu czeka nas kolejny podjazd na szczyt i łagodny zjazd w kierunku Zaborza poprzez szerokie pola porośnięte roślinnością przypominającą stepową. Z drogi asfaltowej odbijamy w lewo by zobaczyć źródło zasilające pobliski zalew. Woda jest czysta i nadaje się do picia dlatego można swobodnie uzupełnić zawartość bidonów.
Dalej w stronę Suliszowic, mijamy zabytkową studnię z żurawiem i kierujemy się do Czatachowej. Jest to stara wieś pełna drzew owocowych, na okolicznych polach pasą się tu owce, a wszędzie panuje cicha i sielska atmosfera. Stąd udać się możemy na pobliskie wzgórze w Jaroszowie w stronę Przybynowa lub na wzgórze na końcu wsi Czatachowa (trudniejszy podjazd), na którego szczycie znajduje się kościół wybudowany rękami dwóch pustelników.
Dalej kierujemy się w stronę Janowa, mijamy Ostrężnik i u źródeł Wiercicy skręcamy w stronę Siedlca i dalej w stronę wsi Krasawa, gdzie przy zadaszonej studni możemy zrobić kolejny postój. Stąd udajemy się na północ w stronę Zrębic gdzie skręcamy przy zagospodarowanym zbiorniku wodnym w stronę Biskupic.
Do Olsztyna wracamy znaną nam drogą, ale w Olsztynie odbijamy w stronę Kusiąt mijając Góry Towarne i szlakiem rowerowym kierujemy się aż do huty w Częstochowie.

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Rowerowy Szlak Orlich Gniazd
Rowerowy Szlak Orlich Gniazd - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Szlak Orlich Gniazd to „rowerowy klasyk”. Jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych szlaków rowerowych w kraju, cieszącym się ugruntowaną renomą i dużą popularnością zarówno wśród rowerzystów o sportowym zacięciu, jak i miłośników turystyki...

Mapa Czechy i Słowacja – mapa samochodowa
Czechy i Słowacja – mapa samochodowa - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa samochodowa Słowacji i Czech zawiera: aktualną sieć autostrad, dróg ekspresowych i głównych, z podziałem na dwupasmowe i jednopasmowe; drogi w budowie, numerację dróg oraz kilometraż. Na mapie zaznaczono: przejścia graniczne, Autostradowe...

Mapa Jura Krakowsko-Częstochowska
Jura Krakowsko-Częstochowska - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Jura Krakowsko-Częstochowska to wyjątkowy i niepowtarzalny region w naszym kraju. Może poszczycić się ogromną liczbą różnorodnych skał i ostańców, oplecionych siecią dróg wspinaczkowych. Jej podziemny świat tworzą tysiące jaskiń oraz grot....

Wasza ocena: 2.9 (7 głosów)

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
kys30
9 grudnia 2015 kys30 napisał:
fajna trasa :)
JJ_Active
24 czerwca 2015 JJ_Active napisał:
:)
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.