Rowerem go górskiej chaty Paprsek

Dodano 18 października 2011 przez plik GPX
Rowerem go górskiej chaty Paprsek
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

5803
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Rower górski
 • Stopień trudności: Średni
 • Gwiazdki: 5.5
 • Dystans: 50,6 km
 • Czas trwania: 3 h 30 min
 • Średnia prędkość: 14,41 km/h
 • Przewyższenie: 516,89 m
 • Suma podejść: 827,96 m
 • Suma zejść: 857,82 m
 • Data: 18 października 2011
 • Lokalizacja: Polska, dolnośląskie, Stronie Śląskie
49023
Biała Lądecka w Bielicach
49024
Biała Lądecka w Puszczy
49025
Chata Paprsek
49026
droga do granicy wąska , ale widać ,że uczęszczana
49027
droga do Puszczy Bialskiej
49028
jednak jest zimno
49029
kapliczka koło Chaty
49030
kidyś pod tą górą stacjonowali harcerze
49031
Medvědí Bouda
49032
pamiatkowa tablica przy kapliczce
49033
przełęcz Płoszczyna
49034
rozdroże , do góry do Ramzowej
49035
w tym miejscu najbliżej do granicy
49036
widok z Chaty Paprsek
Świeciło słońce , ale dzień był chłodny i chłód ten potęgował dotkliwy wiatr. Ale szkoda tego dnia, więc bez większego namysłu ruszyłem w kierunku Bielic i Puszczy Jaworowej. Droga powoli ale systematycznie pięła się pod górę. Dodatkowo zimny wiatr wiał prosto w twarz.
Liczyłem ,że na terenie puszczy będzie cieplej. Nic bardziej mylnego. Nie dość ,że góra stawała się bardziej stroma to i wiatr wcale nie folgował. Mimo tych przeciwności , promienie jesiennego słońca i piękne widoki przekonywały ,że warto jechać dalej.
Po około półtorej godziny dojechałem do miejsca , gdzie najbliżej jest do granicy czeskiej. W miejscu tym Czesi postawili tablicę informacyjna i szlakowskaz. Gdyby pojechać w prawo to przez Rezerwat Śnieżnej Białki można by wrócić do Stronia Śląskiego , ja wybrałem drogę pod górę. Wiedzie ona przez łąkę , pomiędzy niskimi drzewami. Po wydeptanych śladach widać ,że korzysta z tego miejsca wielu pieszych i rowerzystów , a w zimie pewnie narciarciarzy. Po około 200 metrach dojeżdżam do granicy państwa, teraz około 100 metrów wzdłuż granicy a potem w prawo do lasu. Trudno tu zgubić szlak bo droga jest przetarta. Przejazd przez to około 200 metrów a potem w prawo na dobrą szutrową drogę . Droga ta dojeżdżam do do kolejnego szlakowskazu.
Stąd do chaty Paprsek już około 300 metrów. W miejscu tym spotykam czeskiego rowerzystę , który podąża w górę w kierunku Ramzowej.
Chata Paprsek to przepięknie położone schronisko górskie. W lecie licznie odwiedzane przez pieszych i rowerzystów. W zimie przez narciarzy. Znajduje się tu górna stacja wyciągu krzesełkowego. W chacie można dobrze zjeść a także wypić czeskie piwo lub pokrzepić się rumem z herbatą .
Chwile podziwiam widok z tarasu schroniska i ruszam w kierunku Kuncic . Po drodze mijam Medvedi Boudu. W miejscu tym znajduje się węzeł szlaków turystycznych , na Śnieżnik jest stąd 18 km.
Trochę zmarznięty dojeżdżam do Kuncic. Stad prawie 4 kilometry do przejścia granicznego i Przełęczy Płoszczyna . Do domu dojeżdżam zmarznięty ale zadowolony. Piękna trasa , jesienne pejzaże.
Ścieżka śladu pochodzi z urządzenia Garmin EDGE 705

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Singletrack Glacensis English
Singletrack Glacensis English - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa turystyczna przedstawia obszar Ziemi Kłodzkiej (polska część Euroregionu Glacensis) z naniesioną siecią nowych szlaków rowerowych Singletrack Glacensis, znajdujących się w Górach Bardzkich, Złotych i Masywie Śnieżnika. Szlaki prowadzą z Przeł....

Mapa Singletrack Glacensis
Singletrack Glacensis - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa turystyczna przedstawia obszar Ziemi Kłodzkiej (polska część Euroregionu Glacensis) z naniesioną siecią nowych szlaków rowerowych Singletrack Glacensis, znajdujących się w Górach Bardzkich, Złotych i Masywie Śnieżnika. Szlaki prowadzą z Przeł....

Mapa Euroregion Pradziad
Euroregion Pradziad - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa turystyczna Euroregionu Pradziad obejmuje obszar pogranicza polsko-czeskiego: po polskiej stronie województwo opolskie a po czeskiej okresy Jesenik i Bruntal. Specjalnie opracowany podkład kartograficzny zawiera niezbędne informacje do...

Szukasz noclegu w okolicy?

Dokonując rezerwacji, wspierasz Traseo

Noclegi

Stronie Śląskie

booking.com
Zdjęcie pochodzi z trasy Przełęcz Staromorawska | Autor zdjęcia: januszek_44
Wasza ocena: 5.0 (3 głosy)

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0