Rondo Jana Pawła II - Dolina Białego

Dodano 8 lipca 2012 przez rysowanie
Rondo Jana Pawła II - Dolina Białego
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

11074
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Piesza wycieczka
 • Stopień trudności: Łatwy
 • Gwiazdki: 4.9
 • Dystans: 4,2 km
 • Przewyższenie: 203,79 m
 • Suma podejść: 203,79 m
 • Suma zejść: 55,33 m
 • Data: 2 lipca 2012
 • Lokalizacja: Polska, małopolskie, Zakopane
71580
SAM_2375
Tu mieszkaliśmy: OŚRODEK WYPOCZYNKOWY KABEL
71597
SAM_2391
Początek szlaku do Doliny Białego,
71598
SAM_2397
Odpoczynek na szlaku Doliny Białego - mniej więcej połowa drogi (w jedną stronę) za nami.
71599
SAM_2404
Nasz cel wyprawy - wodospad i koniec szlaku Doliny Białego.
71600
SAM_2417
Rozmyślenia nas u podnóża wodospadu w Dolinie Białego.
To pierwsza trasa jaką pokonaliśmy z mężem i 1,5 roczną córką. Z racji, że córka jest mała i nie pokonałaby szlaku pieszo więc pożyczyliśmy od siostry nosidło. Jest to piękna i łatwa trasa lecz niestety wózkiem nie da się przebyć tego szlaku. Mieszkaliśmy w ośrodku nieopodal Kuźnic i z tego miejsca rozpoczęliśmy swoją wycieczkę a dokładnie z Ronda Jana Pawła II. Udaliśmy się główną ulicą w stronę Skoczni, tam odbiliśmy w szlak "Droga Pod Reglami". Szlakiem tym docieramy do kasy gdzie płacimy za Wstęp do Tatrzańskiego Parku Narodowego. Bilety na dzień dzisiejszy są w cenie: Ulowy 2zł a bilet normalny 4zł.
Dalej idziemy wzdłuż Białego Potoku wąską i kamienistą trasą - jest to szlak ozaczony kolorem żółtym. Po drodze mijamy drewniane mostki oraz ławeczki na których można chwilkę odpocząć i nabrać sił na dalszą wędrówkę.Powyżej dolina tworzy skalne zwężenia przez którą wije się szeroka droga, ten odcinek trasy jest bardzo łatwy do przejścia nawet dla małych nóżek naszej córci. Następnie mijamy po lewej stronie zagrodzony drewnianą kratą otwór w dużej skale, który jest pozostałością prowadzaną po II Wojnie Światowej w poszukiwaniach rud uranu. Dalej idąc szlakiem wzdłuż potoku mijamy kolejne ławeczki i mostki...i w końcu docieramy do wodospadu gdzie był nasz cel wyprawy. Z tego punktu biegnie szlak na Sarnią Skałę (1377m n.p.m.) lecz nasza córka zaczęła być senna i markotna więc nie poszliśmy dalej.Po chwili odpoczynku i spożyciu suchego prowiantu wróciliśmy tą samą trasą. Emilka pełna wrażeń pięknych widoków i otaczającej jej natury, ukołysana w kojącym szumie potoku zasnęła w mgnieniu oka w nosidle na plecach taty ;)
Cała trasa w obie strony powolnym krokiem z wielokrotnymi przystankami na ławeczce i na upamiętnieniu tych chwil w postaci zdjęć zajęła nam 3,5h.
Polecam tą trasę wszystkim rodzicom z małymi dziećmi gdyż jest to trasa łatwa i na prawdę urocza ale koniecznością jest nosidło.Chyba, że dziecko jest na tyle duże, że da sobie radę na taki dystans.

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Podhale
Podhale - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Podhale to kraina bardzo atrakcyjna i szybko rozwijająca się dla turystyki. Mapa "Podhale" zawiera szlaki piesze, rowerowe i konne, informacje praktyczne znajdą tu także miłośnicy nart.

Mapa Tatry Polskie i Słowackie
Tatry Polskie i Słowackie - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Tatry Polskie i Słowackie wydawnictwa Compass swoim zasięgiem obejmuje obszar Tatr Wysokich, Bielskich i Zachodnich leżących po stronie zarówno polskiej jak i słowackiej. Mapa Tatr przedstawia atrakcje turystyczne i przyrodnicze, szlaki...

Mapa Zimą pod Tatrami
Zimą pod Tatrami - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Tatr polskich i słowackich wraz z kompleksową treścią dla uprawiających sporty zimowe. Naniesione są ośrodki narciarskie wraz z ich charakterystyką i z podziałem na rodzaj akceptowanych w nich biletów, trasy narciarskie skitourowe i biegowe,...

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
boulinek11
19 września 2012 boulinek11 napisał:
Gratulacje nagrody
Moja mapa 0