Rogi - Stryków - Stare Skoszewy - Moskwa - Grabina - Kalonka - Rogi

Dodano 14 maja 2017 przez aplikację Android
Rogi - Stryków - Stare Skoszewy - Moskwa - Grabina - Kalonka - Rogi
  • Opis
  • Mapa
  • Punkty

Kod trasy

98264
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

581376
Rezerwat Struga Dobieszkowska
Rezerwat przyrody położony na terenie leśnictwa Janinów (nadleśnictwo Brzeziny), w województwie łódzkim, w powiecie zgierskim, w gminie Stryków, pod Dobieszkowem.

Celem ochrony jest zachowanie naturalnego krajobrazu leśnego strumienia Młynówki, z licznymi formami morfologicznymi, m.in. jarami, misami źródliskowymi oraz lasami, głównie łęgowymi i grądowymi.

Rzeźba terenu jest urozmaicona. Najwyższe wzniesienie ma 197 m n.p.m. Najniżej położony punkt 171 m n.p.m. Cały rezerwat znajduje się na dość stromym stoku i obejmuje część doliny Młynówki. Kąt nachylenia zbocza w niektórych miejscach osiąga ok. 30 stopni.
581377
Zalew na rzece Moszczenica w Strykowie
Zalew zlokalizowany w województwie łódzkim w powiecie zgierskim w sąsiedztwie Wzniesień Łódzkich. Na terenie zalewu miejskiego utworzono piaszczystą plażę ze strzeżonym w sezonie letnim przez ratowników kąpieliskiem a dookoła wytyczono ścieżkę rowerową. Na miejscu istnieje możliwość wypożyczenia sprzętu pływającego (rowery wodne, kajaki). Miejsce, gdzie można miło i bezpiecznie (teren jest monitorowany) spędzić czas. Blisko punkty gastronomiczne. Obszerny parking samochodowy. Budowa zalewu rozpoczęta w 1987 roku trwała 3 lata. Zbiornik o powierzchni prawie 13 ha zasila przepływająca przez niego spiętrzona jazem rzeka Moszczenica – prawy dopływ Bzury.
581378
Sanktuarium Maryjne w Skoszewach Starych
Rzymskokatolicki kościół parafialny i sanktuarium maryjne należące do dekanatu brzezińskiego archidiecezji łódzkiej.

Jest to świątynia wybudowana w latach 1934–1936 w stylu neobarokowym. Budowlę konsekrował w czerwcu 1936 roku sufragan łódzki, biskup Kazimierz Tomczak.

Do wyposażenia kościoła należą 3 ołtarze: główny mieszczący obraz Matki Bożej Skoszewskiej, koronowany w 1996 roku, oraz ołtarze w dwóch kaplicach bocznych: Serca Jezusowego (odnowiony w 1995 roku) i Niepokalanego Poczęcia Matki Bożej mieszczący obraz św. Józefa z 1938 roku (odnowiony w 1995 roku). Ponadto świątynia posiada: organy wykonane po 1945 roku (odnowione w 1994 roku), stacje Drogi Krzyżowej namalowane w drugiej połowie XX wieku; obraz św. Franciszka z Asyżu namalowany w pierwszej połowie XIX wieku; figurkę drewnianą Chrystusa Króla, wykonaną w drugiej połowie XVII wieku (odnowioną w 1998 roku), 6 witraży wykonanych w latach 1995–1998 i dzwon [1].
582144
Dworek w Byszewach
Dwór w Byszewach powstał pod koniec XVIII w. Jednak jego głównym twórcą był Tadeusz Plicht, który stał się właścicielem Byszew od 1803 r. Gościem dworu w latach 1911–1931 był Jarosław Iwaszkiewicz, którego pamięci tablica jest wmurowana obok wejścia do budynku. Wspomnienia z tego miejsca pisarz zamieścił w Książce moich wspomnień.
Po II wojnie światowej dwór zajmował Urząd Bezpieczeństwa oraz niemieccy jeńcy wojenni. Z czasem kompleks dworski wszedł do PGR.
W styczniu 2009 dwór strawił pożar. Spłonął dach i wnętrze.
582149
Autostrada bursztynowa
Trasa bardzo malownicza i lekka, w sam raz na spokojną niedzielę. Biegnie z osiedla Rogi przez miejscowości z ładnymi widokami oraz luksusowymi rezydencjami.

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Województwo Łódzkie
Województwo Łódzkie - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa województwa łódzkiego, na której zaznaczono miejscowości, drogi, tereny leśne, parki krajobrazowe, zabytki, kościoły, zabytki, ośrodki aktywności konnej i wodnej oraz główne szlaki rowerowe. Kolorem żółtym wyróżniono miejsca i miejscowości...

Mapa Park Krajobrazowy Wzniesień Łódzkich
Park Krajobrazowy Wzniesień Łódzkich - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa przedstawia najbardziej interesującą pod względem rzeźby terenu północno-zachodnią część strefy krawędziowej Wzniesień Łódzkich. Park Krajobrazowy Wzniesień Łódzkich położony jest na północny-wschód od Łodzi, pomiędzy Łodzią, Brzezinami i...

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
pawpast93
15 maja 2021 pawpast93 napisał:
bardzo przyjemna trasa, jednak uważam że wcale nie taka łatwa, duża różnica poziomów
frommberg
11 października 2020 frommberg napisał:
fajna trasa????????‍♂️
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.