category-icon

Rodzinny Rajd Rowerowy Wszystkie Drogi Prowadzą nad Jezioro Rożnowskie

6.3 km
164 m
Polska, małopolskie, Gródek nad Dunajcem, powiat nowosądecki, Zewnętrzne Karpaty Zachodnie, Karpaty

CHARAKTERYSTYKA TRASY

2024-07-06
Polska, małopolskie, Gródek nad Dunajcem, powiat nowosądecki, Zewnętrzne Karpaty Zachodnie, Karpaty
category-icon
6.3 km
164 m
164 m
3.3/6
Rajd rowerowy organizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Gródku nad Dunajcem podczas Dni Jeziora. Do wyboru dla uczestników były cztery trasy od 7 do 45 km. Nie byliśmy do końa zdecydowani między trasą najktótszą T1 a T2 na 18 km. Jednak przewyższenia jak na maluchy było trochę i do tego zapowiadał się gorący dzień więc wybraliśmy najkrótszą trasę. Dodatkowo trasa T1 była połączona z grą terenową. Start był w godzinach od 10 do 11, nie było więc wspólnego startu. Parkingu darmowegow pobliżu jeziora było sporo jednak tylko dla tych co pojawią się wcześniej. Przed starten pani organizująca rajd poprosiła nas do wspólnego pamiątkowego zdjęcia. Rajd był darmowy a mimo to znalazł się dla uczestników gadżet w postaci kamizelek odblaskowych dla maluchów oraz szelek odblaskowych dla starszych. Po odebraniu numerów, mapek i kartki do gry wyruszyliśmy. Trasa była super oznaczona więc zgrany wcześniej ślad GPS był w zasadzie niepotrzebny. Jedynie trzeba było trochę uważać na punkty kontrolne umieszczone zazwyczaj z boku drogi na słupach. Do rozwiązania zadań na punktach kontrolnych nie obyło się bez pomocy telefonu. Najpierw trzeba zeskanować kod aby otrzymać pytanie na które aby odpowiedzieć trzeba było zasięgnąć rady wujka Google. To trochę taki minus dla dzieci bo nie mogły one uczestniczyć w tej zabawie ale za to można się czegoś było dowiedzieć o okolicy. Odpowiedzi wpisywaliśmy do krzyżówki z której po ukończeniu otrzymywaliśmy hasło w języku zulu. Na koniec hasło to trzeba było przetlumaczyć przez google tłumacz na polski. Pierwsza część trasy, w zasadzie połowa trasy, ok 3km, pod górę. Nie obyło więc się bez prowadzenia roweru na sporym kawałku. Jednak punkty kontrolne z pytaniami pozwalały chcąc niechcąc na krótkie postoje i chwilę odpoczynku. Gdy dotarliśmy do punktu przy kapliczce mieliśmy już później tylko z górki. Całe szczęście bo córka i żona miały już lekki kryzys :-). Na mecie, po za kilkoma uczestnikami nie było jeszcze organizatorów. Meta była otwarta dla wszystkich tras od 15 do 16. My trasę, jako że była krótka zrobiliśmy w 1,5 godziny. Cała impreza Dni Jeziora też dopiero była w fazie przygotowań (scena i stragany). Wybraliśmy się więc nad jezioro. Było tam sporo ludzi ale nie było niewiadomo jak tłoczno. Po około 2 godz. wróciliśmy do strefy mety przy scenie. Impreza powoli się zaczynała. Na koniec rajdu był tor zrecznościowy dla dzieci oraz test o zasadach ruchu drogowego. Całą dalszą imprezę ze względu na czwórkę małych dzieci sobie darowaliśmy. Było by to za bardzo męczące dla nas i dla nich.

Film z trasy

Komentarze

NA TEJ TRASIE PRZYDA CI SIĘ MAPA Z NASZEJ APLIKACJI

Beskid Wyspowy
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Beskid Wyspowy

Mapa w wersji elektronicznej, którą można otworzyć jako jeden z podkłądów offline w aplikacji mobilnej Traseo. Mapa wydawnictwa compass obejmuje zasięgiem Beskid Wyspowy oraz Pogórze Wiśnickie i wschodnią część Pogórza Wielickiego. Od północy ogranicza ją Brzesko i Bochnia, na południu Rabka i Stary Sącz, na zachodzie - Jordanów, a na wschodzie - Nowy Sącz. To świetna alternatywa dla mapy drukowanej. Rok wydania: 2023

Małopolska na rowerze
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Małopolska na rowerze
Mapa przedstawia sieć zrealizowanych do tej pory (VII 2020) tras rowerowych:
- z projektu VeloMałopolska;
- Szlak wokół Tatr (część polska);
- inne szlaki rowerowe (lokalne terenowe, szlak Orlich Gniazd, Green Velo, Szlak karpacki). 
Wiślana Trasa Rowerowa, VeloDunajec, VeloNatura oraz VeloMetropolis są w znacznej części gotowe. Pozostałe trasy: VeloRaba, VeloPrądnik i VeloRudawa są na etapie planowania lub budowy. Przebieg każdej ze wspomnianych tras został na mapie wyeksponowany i oznaczony odpowiednią tabliczką. Dodatkowo trasy zostały podzielone ze względu na rodzaj nawierzchni.
Tym sposobem rozróżniono:
- drogi asfaltowe dla rowerów, odseparowane od ruchu samochodowego;
- drogi szutrowe, ścieżki;
- drogi asfaltowe publiczne, przebieg w ruchu ogólnym (w większości są to odcinki o uspokojonym lub niewielkim ruchu samochodowym).
W przypadku, gdy przejazd danym odcinkiem jest niemożliwy (np. ze względu na budowę mostu) podano propozycje objazdów, a także łączenia tras. Oprócz klasycznej treści turystycznej na mapie zaznaczono także: miejsca obsługi rowerzystów (MOR-y), promy, miejsca z pracami budowlanymi, strome podjazdy i ostre zjazdy, miejsca niebezpieczne, drogi o zwiększonym natężeniu ruchu samochodowego. Jest również kilometraż prezentowanych tras. Poza trasami Velo Małopolska na mapie pokazano wszystkie szlaki rowerowe (głównie gminne, w znacznej części terenowe). Specjalna grafika pozwoliła na wyeksponowanie tras i szlaków rowerowych. "Małopolska na rowerze" to mapa/niezbędnik - obowiązkowe wyposażenie dla wszystkich rowerzystów o zacięciu turystycznym, szczególnie tych nastawionych na przejazdy długodystansowe na rowerach trekkingowych. Mapę offline można zakupić w aplikacji Traseo na urządzenia mobilne. Rok wydania 2024