Rekreacja-czerwonym i test przed trasą

Dodano 28 sierpnia 2016 przez aplikację Android
Rekreacja-czerwonym i test przed trasą
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

85318
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Rower górski
 • Stopień trudności: Łatwy
 • Gwiazdki: 4.4
 • Dystans: 20,6 km
 • Czas trwania: 1 h 46 min
 • Średnia prędkość: 11,64 km/h
 • Przewyższenie: 81 m
 • Suma podejść: 723 m
 • Suma zejść: 727 m
 • Data: 28 sierpnia 2016
 • Lokalizacja: Adamowice
502212
leśniczówka
Jankowice
Leśniczówka Krasiejów
Leśniczówka usytuowana jest w Jankowicach Rudzkich przy ul. Wiejskiej 65, na końcu zabudowań pod lasem, tuż przy Szlaku Husarii Polskiej. Zbudowano ją na przełomie XIX i XX wieku z tzw. pruskiego muru ("brązowa kratka z białym wypełnieniem").
502213
trasa
szlak czerwony
502214
szlaki rowerowe
informacja
502215
szkoła z gimnazjum
szkoła znajduje się w rozległej wsi powiatu raciborskiego – w Nędzy, położonej nad rzeką Suminą, w otoczeniu licznych lasów. Jeszcze do XVI wieku okoliczne lasy były „siedzibą niedźwiedzi i wilków”. W owych lasach wśród licznych rozlewisk Suminy i Rudy rosły sosny, jodły, dęby i brzozy. Istnieje legenda, która mówi o tym, jakoby książę raciborski, zabłądziwszy podczas polowania na grubego zwierza, ujrzał w lesie chatę ubogiego rybaka. Rybak miał ugościć zmęczonego księcia tym, co miał, czyli chlebem i wodą. Gdy książę opuszczał chatę westchnął i rzekł: „O nędzo, nędzo.” I stąd podobno wzięła się nazwa, powstałej obok chaty, wsi.

Nazwa wsi zmieniała się wielokrotnie i przyjmowała formy Nendza, Nensa, od 1936 r. – Buchenau i od 1945 r. – Nędza.
502216
parking ostatni
Nędza
502221
IMAG1782
502275
IMAG1786
502276
IMAG178565
502277
IMAG1788
502279
IMAG1783
502280
IMAG1793
502281
IMAG1787
502282
IMAG1784
502283
IMAG1789
502285
IMAG1781
Krasiejów i Nędza
Leśniczówka jest ostatnim domem przed lasem, jest konstrukcji szkieletowej. Stoi przy samej drodze (nie ma żadnego płotu). Na czerwono zaznaczono Szlak Husarii Polskiej. Jadąc tym szlakiem w stronę Rudy Kozielskiej, przez ok. 2km, dojedziemy do Leśniczówki Wildek.To wyjątkowa nieruchomość. Leśniczówkę na skraju Jankowic, przy samym lesie, wznieśli w XIX wieku książęta von Ratibor stale rezydujący w Rudach. Obiekt stoi pusty, ale zachwyca architekturą i otoczeniem.
O NĘDZY istnieje legenda, która mówi o tym, jakoby książę raciborski, zabłądziwszy podczas polowania na grubego zwierza, ujrzał w lesie chatę ubogiego rybaka. Rybak miał ugościć zmęczonego księcia tym, co miał, czyli chlebem i wodą. Gdy książę opuszczał chatę westchnął i rzekł: „O nędzo, nędzo.” I stąd podobno wzięła się nazwa, powstałej obok chaty, wsi.
Nazwa wsi zmieniała się wielokrotnie i przyjmowała formy Nendza, Nensa, od 1936 r. – Buchenau i od 1945 r. – Nędza.

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Czechy i Słowacja – mapa samochodowa
Czechy i Słowacja – mapa samochodowa - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa samochodowa Słowacji i Czech zawiera: aktualną sieć autostrad, dróg ekspresowych i głównych, z podziałem na dwupasmowe i jednopasmowe; drogi w budowie, numerację dróg oraz kilometraż. Na mapie zaznaczono: przejścia graniczne, Autostradowe...

Mapa Gliwice i okolice
Gliwice i okolice - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Gliwic i okolic, na której zaznaczono informacje przydatne turyście, jak zabytki, noclegi, granice obszarów chronionych. W miejscowościach opisano nazwy głównych ulic. Podano aktualne przebiegi szlaków pieszych i rowerowych. Wyróżniono...

Mapa Euroregion Praděd
Euroregion Praděd - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Turistická mapa Euroregionu Praděd zahrnuje území česko-polského příhraničí: na české straně okresy Jeseník a Bruntál, na polské straně Opolské vojvodství. Speciálně zpracovaný kartografický podklad obsahuje nezbytné informace pro aktivní...

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Tagi
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.