Rejs statkiem 12 wysp - Turcja

Dodano 12 października 2010 przez Garmin
Rejs statkiem 12 wysp - Turcja
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

1252
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Inne jednostki pływające
 • Stopień trudności: Łatwy
 • Gwiazdki: 3.6
 • Dystans: 51,3 km
 • Przewyższenie: 46,14 m
 • Suma podejść: 269,65 m
 • Suma zejść: 298,49 m
 • Data: 21 sierpnia 2010
 • Lokalizacja: Turcja, Muğla, Fethiye
1187
drugi-stop-łódki--wyspa-Gocek.png
Wyspa Gocek jedna z "12 wysp"
1188
Flat-Island.png
Jedna z piekniejszych zbiorowski wysepek w okolicach Fethyie
1189
Wyspa-Gocek---snorkling.png
Nurkowanie z fajka w zatoczkach wyspy Gocek
1190
Rybka-na-lodzi.png
Rybka na lodce
1191
Grobowce-Licyjskie-w-Fethiye-z-lodzi.png
Grobowce-Licyjskie-w-Fethiye-z-lodzi
1192
pierwszy-przystanek.png
Pierwszy przystanek - wyspa Katranci
1193
turcja-208.png
Wyplyniecie z portu Fethyie
1194
turcja-230.png
Latarnia u wyjscia z portu w Fethyie
Rozpoczynamy wycieczkę z turystycznego portu Fethiye (głównego miasta Turkusowego
Wybrzeża) Fethiye pozbawione jest plaż, ma jednak malowniczy bazar oraz kilka ciekawych restauracji. Zwiedzającym proponuje udać się do Biura Informacji Turystycznej, znajdującej się na nadbrzeżu przy końcu Mariny- Iskele Meydani 2 , gdzie można bezpłatnie zapatrzeć się w lokalne mapy oraz uzyskać informacji o ciekawostkach regionu. Turkusowe wybrzeże rozciąga się od Marmaris na zachodzie po Antalyę, obejmuje najbardziej malowniczy, urozmaicony i niezniszczony przez cywilizację obszar. Fethiye leży mniej więcej w połowie, jeszcze niedawno łatwiej się było przemieszczać tędy wodą niż lądem, dlatego też rejsy wycieczkowe nadal pozostają główną atrakcją tych stron). Rejs rozpoczyna się o godzinie 10.30, stroje kąpielowe obowiązkowe, podobnie jak kremy z wysokimi filtrami i nakrycia glowy, polecam zabrać z sobą obuwie przeznaczone do chodzenia po kamienistych wybrzeżach. Wypływając z portu zostawiamy za sobą górzyste wybrzeże, przed nami turkus morza przeplatany licznymi wysepkami. Nasz pierwszy postój Katranci Island - 45 minut pływania z rurką , nie ma tu fascynującej rafy ale zdarza się wypatrzeć ławice rybek, czy pojedyncze sztuki koralowców, jest dużo jeżozwierzy dlatego należy bardzo uważać gdzie się stąpa. Po kąpieli wodnej kąpiel słoneczna na deku statku i kurs północny do Gocek Island, tam o godzinie 13.00 przewidziany jest lunch- nie ma to jak grilowana ryba i tureckie piwo Efez, większość rejsów w cene biletu ma wliczony posiłek, napoje można kupić w barze.
Po lunchu czas na ewentualną kąpiel oraz kotwica w górę i do następnej wyspy Flat Island.
Dobijamy prawie do brzegu- kamienista, płaska plaża rozciąga się na około 1000m ale u jej końca widać wzniesienie postanawiamy sprawdzić co widać z wierzchołka i jest to dobra decyzja bo widok na turkus morza wybrzeża jest niezapomniany - koniecznie trzeba to zobaczyć. Nasza następna wyspa położona jest na Południowy zachód i nazywa się Dockyard Island- wody okalające wyspę maja specyficzny atramentowy kolor, jest tu dość głęboko ale pływa sie doskonale. Obieramy kurs na wschód w kierunku portu, przed nami jeszcze jeden postój Red Island - tu ciekawostka zaraz po wyjściu na wyspę witają nas stada królików oczekujące na poczęstunek nieskonsumowanego pożywienia wycieczkowiczów.
Popołudniowe słońce jest już łagodniejsze dla skóry, a bryza tak przyjemna że prawie wszyscy przenoszą sie na górny pokład statku wypatrując brzegów portu Fethiye, z daleka widzimy wykute w skale licyjskie grobowce to znak że dobijamy do portu. Wycieczka kończy się o 18.30 i jest warta każdych pieniędzy, średnio kosztuje od 20 TL- 40 TL bilety można kupić w porcie lub u rezydenta czy w hotelu. POLECAM
Wasza ocena: 4.0 (6 głosów)

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.