REGION TARNOWSKI I OKOLICE KRAKOWA: Serpentyny w Iwkowej

Dodano 28 grudnia 2020 przez plik GPX
REGION TARNOWSKI I OKOLICE KRAKOWA: Serpentyny w Iwkowej
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

197584
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Rower szosowy
 • Stopień trudności: Średni
 • Gwiazdki: 3.6
 • Dystans: 74,7 km
 • Przewyższenie: 198,06 m
 • Suma podejść: 1 077,33 m
 • Suma zejść: 1 077,41 m
 • Lokalizacja:
1115227
Na szlaku
1115228
Szusujemy
1115229
Malownicze Pogórze Wiśnickie
1115230
Pośród sadów
1115231
Drogi w lesie
1115232
W otoczeniu pól i lasów
1115233
Pogórze Wiśnickie
1115234
Trasa na każdą porę roku
1115235
Wspinaczka rowerowa
1115236
Kochamy szosową jazdę!
Trasa znajdująca się w Wiśnicko-Lipnickim Parku Krajobrazowym. Rozpoczynamy na dworcu PKP w Brzesku (Brzesko-Okocim). Kierujemy się w kierunku miejscowości Jadowniki, gdzie czeka nas pierwszy podjazd dnia - podjazd pod Bocheniec. Z jego szczytów podziwiać możemy zarówno południowe górskie tereny (przy czystym powietrzu widać Tatry), ale także północne - Brzesko, Bochnię, Tarnów). Po zjeździe kierujemy się na południe do Łoniowej. W centrum wsi za stacją paliw odbijamy w prawo i wspinamy się do Złotej.

Podążamy cały czas bocznymi, spokojnymi drogami. W zamian za niewielki ruch mamy za to masę pagórków :) Na moment wjeżdżamy na drogę krajową 75 ale po kilkuset metrach ją opuszczamy i zjeżdżamy do Tymowej. Tutaj czeka na nas bardzo ciekawy podjazd do Iwkowej. Ciekawy ponieważ posiada około 15 "serpentyn". Zjazd do centrum nie jest już tak zakręcony :)

Za Iwkową przed kolejną zmianą kierunku możemy zatrzymać się w sklepie. Kierujemy się teraz na Rajbrot, który słynie z chrupek kukurydzianych z zającem :) Bocznymi drogami docieramy tymczasem do Lipnicy Murowanej z ładnym rynkiem i dobrymi lodami. Po wizycie w Lipnicy ruszamy na Wiśnicz ale w połowie podjazdu odbijamy na Chronów. Wyjeżdżamy w Uszwi i bocznymi trasami wzdłuż rzeki Uszwica docieramy do Brzeska. Możemy zwiedzić rynek lub udać się na pociąg powrotny :)

AUTOR TRASY: PIOTR KOŁODZIEJ
Trasę poleca

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Beskid Wyspowy i Gorce
Beskid Wyspowy i Gorce - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa turystyczna "Beskid Wyspowy i Gorce" swoim zasięgiem obejmuje Beskid Wyspowy, Pogórze Wiśnickie, wschodnią część Pogórza Wielickiego oraz całe Gorce wraz z Gorczańskim Parkiem Narodowym.

Mapa Okolice Krakowa
Okolice Krakowa - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Krakowa i okolic przedstawia najważniejsze tereny rekreacyjne tego rejonu, m.in. Puszczę Niepołomicką, Dolinki Podkrakowskie i Ojcowski Park Narodowy. Obszar mapy "Okolice Krakowa" zamknięty jest przez Bochnię na wschodzie, Wadowice na...

Mapa Puszcza Niepołomicka
Puszcza Niepołomicka - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Puszczy Niepomickiej przedstawia rozległy kompleks leśny położony na wschód od Krakowa, w widłach Wisły i Raby. Zasięg mapy wyznaczają: Wawrzeńczyce na północy, Kraków na zachodzie i Bochnia na południowym wschodzie. Jest...

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0