REGION SĄDECKI: Wokół Jeziora Rożnowskiego

Dodano 28 grudnia 2020 przez plik GPX
REGION SĄDECKI: Wokół Jeziora Rożnowskiego
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

197580
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Rower szosowy
 • Stopień trudności: Trudny
 • Gwiazdki: 4.6
 • Dystans: 72,8 km
 • Przewyższenie: 227,42 m
 • Suma podejść: 898,4 m
 • Suma zejść: 898,4 m
 • Lokalizacja:
1115189
Wiejskie klimaty
1115190
Droga pośród sadów
1115191
Szusujemy!
1115192
Klimaty na szlaku
1115194
Jedziemy!
1115195
Nad Jeziorem Rożnowskim
1115196
Malownicze krajobrazy
1115197
Widok na jezioro
1115198
Trasa z widokami
1115199
Krajobrazy na trasie
1115200
Jezioro Rożnowskie
Ciekawa i wymagająca trasa w Beskidzie Sądeckim. Dojazd do Nowego Sącza pociągiem lub samochodem. Startujemy z przed dworca PKP i bocznymi drogami udajemy się na szlak rowerowy Velo Dunajec, który wyprowadza nas poza miasto. Po zjechaniu z wałów, odbijamy na Gródek nad Dunajcem. Czeka nas wspinaczka pod Dąbrowską Górę po której w zamian dostajemy długi zjazd do poziomu jeziora Rożnowskiego. Możemy się zatrzymać i skorzystać z gastronomii lub okolicznych plaż.

Ruszamy dalej i odbijamy w kierunku miejscowości Rożnów. Wijącą się drogą ponownie wspinamy się, raz za razem podziwiając jezioro Rożnowskie i okoliczne pagórki. Możemy nieco zboczyć z trasy i podjechać na zaporę wodną w Rożnowie.

Jedziemy urokliwymi bocznymi drogami przez Bartkową Posadową do Witowic Dolnych i Górnych. Tam na moment wjeżdżamy na drogę krajową nr 75 ale na szczęście dość szybko dojeżdżamy do miejscowości Łososina Górna i odbijamy na boczne drogi. W Łososinie możemy przyjrzeć się z bliska na lotnisko sportowe, a jeżeli mamy szczęście to trafimy także na loty awionetek i szybowców.

Po minięciu mostu na rzece Łososina odbijamy w lewo i zaczynamy mozolną wspinaczkę do Chomranic. Na szczycie dość wymagającej góry znajduje się mały sklep, w którym możemy się posilić przed ostatnim etapem trasy. Zjeżdżamy do centrum Chomranic (uwaga na stromy zjazd) i kierujemy się na Marcinkowice. Tu też trudna czeka nas trudna wspinaczka ale to już ostatnia :)

Zjeżdżamy do miejscowości Chełmiec, wjeżdżamy na ścieżkę rowerową na moście przez Dunajec, po czym zjeżdżamy na wały (Velo Dunajec), którymi wracamy na miejsce startu.

AUTOR: PIOTR KOŁODZIEJ
Trasę poleca

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Małopolska na rowerze
Małopolska na rowerze - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa przedstawia sieć zrealizowanych do tej pory (VII 2020) tras rowerowych: - z projektu VeloMałopolska; - Szlak wokół Tatr (część polska); - inne szlaki rowerowe (lokalne terenowe, szlak Orlich Gniazd, Green Velo, Szlak karpacki).  ...

Mapa Główny Szlak Beskidzki - Wołosate-Ustroń
Główny Szlak Beskidzki - Wołosate-Ustroń - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa zawiera praktyczne informacje o Głównym Szlaku Beskidzkim (GSB) – najdłuższym szlaku górskim w Polsce, prowadzącym przez niemal wszystkie pasma beskidzkie (Bieszczady, Beskid Niski, Beskid Sądecki, Gorce, Beskid Żywiecki, Beskid Śląski). Przy...

Mapa Czechy i Słowacja – mapa samochodowa
Czechy i Słowacja – mapa samochodowa - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa samochodowa Słowacji i Czech zawiera: aktualną sieć autostrad, dróg ekspresowych i głównych, z podziałem na dwupasmowe i jednopasmowe; drogi w budowie, numerację dróg oraz kilometraż. Na mapie zaznaczono: przejścia graniczne, Autostradowe...

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Moja mapa 0