category-icon

"Rawka made in heaven". Rzeka Rawka na trasie Kamion - Budy Grabskie

12 km
3 h 46 min
328 m
Skierniewice, Łódź, Rawa Mazowiecka, województwo łódzkie
Polecamy

CHARAKTERYSTYKA TRASY

2014-03-29
Skierniewice, Łódź, Rawa Mazowiecka, województwo łódzkie
category-icon
12 km
328 m
367 m
Średni
3 h 46 min
6/6
Widokowe zakola, urokliwe starorzecza, liczne meandry sprawiają, że ten odcinek Rawki jest jednym z ciekawszych na całym szlaku rzeki od źródeł do ujścia. Odcinek przecinający malowniczo Puszczę Bolimowską uważany jest za najładniejszy i często odwiedzany przez kajakarzy. Od 1983 r. Rawka poddana została ochronie rezerwatowej na całej długości swojego biegu. Dodatkową atrakcją może być spotkanie z zimorodkiem, bocianem czarnym i oczywiście „panem” bobrem. Utrudnieniem, a dla niektórych atrakcją są tu powalone drzewa, ostre zakręty i bystrza. Od umiejętności kajakarza i poziomu wody zależy sprawność ich pokonywania. Na trasie spływu piękne miejsce widokowe w zakolu rzeki tzw. oberwanka, doskonałe miejsce na odpoczynek i kąpiel. W internetowym konkursie na Rzekę Roku 2014 zwyciężyła Rawka. Oczarowała ona ogromną cześć głosujących internautów, którzy oddali na nią 7403 głosy.
Przenoski: w miejscowości Ruda-pozostałości zastawki starego młyna(przenoska lewą stroną) i próg z pali Larsena pod mostem kolejowym na trasie Skierniewice - Warszawa(przenoska lewą stroną)
Trasę poleca Centrum Sportów Wodnych www.przystan.tm.pl.
Na stronie autorski opis, kilometraż od źródeł do ujścia i albumy zdjęć z wielu wypraw na tą rzekę. Ze względu na charakter rzeki bieżące odległości poszczególnych odcinków mogą być inne. Potwierdzają to nasze wyliczenia z wielu wycieczek kajakowych od źródeł do ujścia i najnowsze pomiary GPS.

Komentarze

NA TEJ TRASIE PRZYDA CI SIĘ MAPA Z NASZEJ APLIKACJI

Województwo Łódzkie
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Województwo Łódzkie

Mapa województwa łódzkiego, na której zaznaczono miejscowości, drogi, tereny leśne, parki krajobrazowe, zabytki, kościoły, zabytki, ośrodki aktywności konnej i wodnej oraz główne szlaki rowerowe. Kolorem żółtym wyróżniono miejsca i miejscowości warte odwiedzenia.