"Rajd w Nieznane" z KTP "Niezależni"

Dodano 13 marca 2013 przez rysowanie
  • Opis
  • Mapa
  • Punkty

Kod trasy

17739
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

101115
Pomnik Bitwy pod fajsFawicami
„Podczas Powstania Styczniowego 24 sierpnia 1863 roku pod Fajsławicami, na okolicznych polach i w pobliskim lesie, powstańcy pod dowództwem gen. Heydeneriha „Kruka” stoczyli bitwę z wojskami rosyjskimi. W boju poległo 161 powstańców z oddziałów Józefa Rudzkiego, Hermana Wagnera i Karola Kryńskiego. Większość poległych spoczywa na starym cmentarzu parafialnym w Fajsławicach. Pomnik ten w 143 rocznicę bitwy ufundowało społeczeństwo gmin Fajsławice i Trawniki. Fajsławice – Trawniki 1 X 2006”.
101116
Kościół w Biskupicach
Kościół wybudowano w latach 1712-1727 i wielokrotnie przebudowywano nadając mu ostatecznie formę jaką możemy podziwiać obecnie. Same Biskupice należały dawniej do dóbr biskupów krakowskich i przez pewien czas miały nawet prawa miejskie i wszystkie związane z tym przywileje. Utraciły je jednak, tak samo jak wiele innych miast na Lubelszczyźnie po upadku powstania styczniowego i już nigdy ich nie odzyskały.
101117
Kirkut w Biskupicach
Zostało na nim tylko kilka zdewastowanych macew. Żydzi z Biskupic zniknęli w czasie drugiej wojny światowej wywiezieni do obozów zagłady. Macewy zostały użyte jako podbudowa pod miejscowe drogi. Na terenie kirkutu, można wyraźnie zauważyć zarysy średniowiecznego grodziska obronnego. Nie znalazłem jednak informacji na temat dokładniejszej lokalizacji czasowej jego funkcjonowania.
"Rajd w nieznane" organizowany przez KTP "Niezależni" działający przy OM PTTK w Lublinie. Opis trasy i zdjęcia na: http://rybban.manifo.com/wyprawy-rok-2013 Polecam!
brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.